آیا مناسبت هایی مانند ولنتاین در صنعت کشاورزی تاثیرگذار است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

افزایش ۵۰ درصدی قیمت گل به مناسبت ولنتاین، و همچنین شاهد فروش گل  تا ۴۰ درصد افزایش یافت.

آیا میدانستید مردم لبنان به هر بهانه به یکدیگر گل هدیه می‌دهند؟ و این موضوع در ایران نیز رو به افزایش است.

هر سال در ایامی که بین مردم به روز عشق (ولنتاین) معروف شده است بازار گل رونق می‌گیرد؛ به‌طوری‌که امسال طی دو روز فروش گل ۳۰ تا ۴۰ درصد و قیمت آن تا ۵۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه استان تهران امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت گل در این روزها سرمای اخیر بود که میزان هزینه های تمام شده را افزایش داده است.

وعلت این افزایش قیمت بالا گل، تجهیزات گل خانه ای و افزایش میزان سوخت و کاهش گل دهی در گلخانه هاست.

وی قیمت گل‌های رز را در این روزها از هشت‌هزار تا ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این قیمت بستگی به نوع گل، کیفیت آن و همچنین محل عرضه دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه استان تهران ایام جشن و خاص را فرصتی برای جبران زیان‌های ادامه‌دار تولیدکنندگان گل در طول سال دانست و افزود: متأسفانه مردم ایران تنها در مناسبت‌های خاص اقدام به خرید و هدیه دادن گل می‌کنند؛ در حالی که این محصول می‌تواند در تمام طول سال به‌عنوان نشانه‌ای از محبت و تسکین روح استفاده شود.

روز مادر نیز یکی از ایام پررونق بازار گل است، طبق داده های موجود سال گذشته تا پایان این روز، دیگر گل رزی در پایانه نمانده بود و به‌دلیل کشش خوب بازار، همگی رُزها روانه گل‌فروشی‌های سطح شهر شد.

وی بازار جهانی گل را صنعتی رو به توسعه توصیف کرد و این بازار تبدیل به یک صنعت پر در آمد شده است. موضوع گل طی چند سال گذشته در بین مردم رواج بیشتری داشته، تا چند سال پیش بیشترین تولید و عرضه گل در کشورهای اروپایی انجام می‌گرفت، اما در سال‌های اخیر این صنعت در سراسر جهان در حال رشد است؛ به‌طور مثال بر اساس آخرین آمار از کشورهای در حال توسعه، بازار گل لبنان رشد ۸۰ درصدی داشته است، زیرا به‌تازگی مردم در این کشور به هر بهانه به یکدیگر گل هدیه می‌دهند.

مردم به تازگی در یافته اند که توسعه فرهنگ خریدن گل، کاشتن گل و هدیه دادن آنها احساس شادی، آرامش و طراوت را در جامعه ترویج می‌دهد و موجب مثبت‌اندیشی و دوری از غم و اندوه در افراد جامعه می‌شود.

اگر داخل اتاق از گل های طبیعی استفاده کنید ، راحت تر میشه نفس کشید یعنی به نوعی یک فیلتر طبیعی در اتاق خود دارید. این گل ها خوابی آسوده برای شما خواهند ساخت .

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *