بازار آنلاین برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

بازار آنلاین
زمان مطالعه: 3 دقیقه

اینترنت در سال‌های اخیر سبک زندگی افراد را تغییر داده است و طی گزارش‌های ارائه شده حدود 92 درصد از افرادی که به دنبال اطلاعات هستند در اینترنت آن را جستجو می‌کنند. بسیاری از فعالیت‌های افراد چون خرید و فروش محصولات و خدمات به واسطه اینترنت و فضای مجازی به انجام می‌رسد و این یک پتانسیل واقعی برای انواع کسب و کار است تا از طریق آن بتوانند به سوددهی بالا دست پیدا کنند. حضور پررنگ کسب و کارها در دنیای وب باعث شده تا افراد بتوانند به راحتی به خرید و فروش در بازار آنلاین بپردازند و درآمد اضافی علاوه بر روش کسب و کار سنتی داشته باشند. در برخی موارد، کسب و کارها صرفا از طریق ارائه یک سرویس آنلاین برای جذب مخاطبان یک وب سایت و یا فروش فضای تبلیغاتی به سایر مشاغل سود و درآمد کسب می‌کنند. در ادامه این مطلب به شما خواهیم گفت چه کسب و کارهایی می توانند برای بازار آنلاین مناسب باشند تا به سوددهی برسند.

خرده فروشی‌ها

خریداران محصولات و خدمات هنگامی که خرید خود را به راحتی از خانه به انجام می‌رسانند بیشتر از خرید خود لذت می‌برند. فروشگاه‌های خرده فروشی به راحتی می‌توانند با ارائه محصولات برای فروش آنلاین به عنوان بخشی از کل استراتژی تجاری خود سود ببرند. خرده فروشان در بحث قیمت گذاری و هزینه‌های حمل و نقل باید طوری رفتار کنند تا نسبت به دیگر فروشندگان مزیت رقابتی ایجاد کنند. در بازار آنلاین  یک کسب و کار اینترنتی باید طوری عمل کند که کسب و کارهای سنتی را به عنوان رقیب در نظر بگیرند و از این طریق خریداران متقاعد شوند که خرید به صورت آنلاین که محصول درب منزل ارسال می‌شود ارزشمندتر از رفتن به فروشگاه فیزیکی و خرید از آن‌هاست.

بازار آنلاین

عمده فروشی‌ها 

عمده فروشان می‌توانند از طریق ویترین پلتفرم‌ها و بازارهای تجارت آنلاین B2B چون ویترین نت برای دستیابی به داده‌های کلان خریداران استفاده کنند. اگر چه بسیاری از عمده فروشان به سادگی از تولیدکنندگان خرید می‌کنند و به خرده فروشان می‌فروشند، اما تعداد فزاینده‌ی کسب و کارهای اینترنتی که از اینترنت برای یافتن تامین کنندگان استفاده می‌کنند رو به افزایش است و می‌تواند به فرصت‌های بیشتری برای شکوفایی تجارت در بحث عمده فروشی منجر شوند. تولیدکنندگان، تامین کنندگان و عمده فروشان می‌توانند با خریداران خود بدون واسطه در ارتباط باشند و محصولات و خدمات خود را بی واسطه و به آسانی به فروش برسانند، همچنین خریدارن نیز می‌توانند به راحتی تامین کنندگان محصولات مورد نیاز خود را پیدا کنند و خرید خود را مطمئن به انجام برسانند.

همین الان در سایت ویترین نت رایگان ثبت نام کنید ثبت نام رایگان و درج محصول

سرویس‌های خدماتی

سرویس‌های خدماتی در طول قرن بیستم رشد چشمگیری داشته‌اند و مشاغلی مانند بیمه، شرکت‌های مشاروه‌ای و مالی و غیره با ایجاد پلتفرم‌های آنلاین پایگاه مشتریان خود را افزایش می‌دهند. سرویس‌های خدماتی در سال‌های اخیر اغلب در دنیای مجازی ارائه می‌شود بدون آن‌که کسب و کار و یا خریدار سرویس هیچ‌گونه تماس حضوری با یکدیگر داشته باشند. در این نوع کسب وکارها پرداخت‌ها به صورت الکترونیک انجام می‌شود و مشتری خدمات را به صورت آنلاین دریافت می‌کنند به صورت نمونه می‌توان به مشاوره تخصصی در زمینه‌های مختلف اشاره کرد. علاوه بر کسب و کارهایی که خدمات آنلاین ارائه می‌کنند کسب و کارهایی که خدمات در محل به متقاضیان خود ارائه می‌دهند نیز می‌توانند از طریق تبلیغات آنلاین به معرفی کسب و کار و خدمات خود بپردازند و از این طریق تبلیغات هدفمند داشته باشند.

کسب و کارهای مجازی

برخی از استارت آپ‌ها منحصرا در فضای اینترنت فعالیت می‌کنند و هیچ گونه مکان فیزیکی برای کسب و کار خود ندارند. در اصل کسب و کار در رایانه شخصی فرد کارآفرین قرار دارد. به عنوان مثال بسیاری از وب سایت‌های اطلاعاتی و سرگرمی که محتوای رایگان را به اشکال مختلف در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار می‌دهند و به جای مشتریان و مصرف کنندگان از تبلیغ کنندگان درآمد کسب می‌کنند. راه اندازی این نوع کسب وکارها ارزان است و در سال‌های اخیر بسیار سودآور بوده است.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *