چگونه با محتوای ویدیویی بازدید سایت و محصول را افزایش دهیم؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

همیشه بازدید سایت یکی از دغدغه‌های اصلی تمام کسب و کارها بوده و هست. اما گاهی اوقات ممکن است احساس کنید به بن بست رسیده‌اید؛ تمام کارها درست انجام شده است، رابط کاربری سایت (UX) به بهترین شکل ممکن است، محتوای سایت مناسب است و نرخ کلیک خوبی داریم اما بازدید سایت ثابت مانده و تغییر قابل توجهی نمی‌کند. ممکن است حس ناامیدی و سرخوردگی کنید، اما نگران نباشید هنوز گزینه دیگری است که امتحان نکردید.

 

چرا بازاریابی ویدیویی مهم است؟

 

با اینکه ویدیو به عنوان یکی از مهم ترین ابزار بازاریابی شناخته می‌شود، اما هنوز به میزان خیلی کمی مورد استفاده قرار می‌گیرد و مدیران کسب و کار‌ها و افراد بازاریاب ارزش کمی برای آن قائل می‌شوند. کافی است کمی جستجو کنید و ببنید که آمار در مورد بازاریابی ویدیویی چه چیزی را نشان می‌دهند، به طور مثال:

 • به طور میانگین کاربر‌ها 2.6 برابر زمان بیشتری بر روی سایت‌هایی که دارای ویدیو هستند، صرف می‌کنند (Wisita, 2018)
 • 68٪ کاربر‌ها ترجیح می‌دهند که اطلاعات مورد نیازشان در مورد یک محصول را به جای خواندن متن آن از طریق ویدیو دریافت کنند. (Wyzowl, 2019)
 • یک ویدیو سرنخ‌هایی با 66٪ کیفیت بهتر تولید می‌کند

 

حالا سوال اصلی این است که چگونه می‌توانیم از ویدیو مارکتینگ برای افزایش بازدید و نرخ تبدیل (conversion rate) سایت استفاده کنیم؟

 

یکی از سوال‌هایی که همه ما از خود می پرسیم نحوه افزایش بازدید و نرخ تبدیل سایت است، فیلم و ویدیو یکی از ابزار‌هایی است که کمک بسزایی در این زمینه به ما می‌کند

 

ویدیو از محصولات

 

مطمئنا همه ما ویدیوهایی از محصولات مختلف دیده‌ایم و حداقل یکبار تصمیمی برای خرید یک محصول گرفته‌ایم، گرچه ممکن است در حال حاضر آن را به یاد نداشته باشیم.

 

ویدیو محصولات ابزاری عالی برای بازاریابی تجارت‌های آنلاین به شمار می‌روند. این نوع ویدیوها بهتر از هر نوع عکس و متنی قابلیت نشان دادن ارزش یک محصول را دارند. در واقع در سال‌های اخیر ویدیو محصول تبدیل به یکی از بخش‌های اصلی روند خرید شده است، به طوری که تقریبا 50٪ کاربرها قبل از مراجعه حضوری یا گرفتن تصمیم نهایی برای خرید به دنبال ویدیو محصول می‌گردند. این افراد عده زیادی از مخاطبان شما را تشکیل می‌دهند که به دنبال ویدیو محصولات هستند.

 

حال سوالی که ایجاد می‌شود این است که ویدیو محصول باید چه نکاتی را رعایت کند تا نرخ تبدیل و بازدید را افزایش دهد. اول باید از خود بپرسیم که مشتری‌ها وقتی وارد صفحه محصول ما می‌شوند به دنبال چه اطلاعاتی هستند:

 • شکل ظاهری محصول
 • کاربرد محصول
 • نحوه کار محصول
 • چه کسانی به این محصول نیاز دارند؟

 

احتمالا تمام این اطلاعات در حال حاضر به صورت متن در صفحه وجود دارند؛ پس چرا همین اطلاعات را به صورت یک سناریو و یا یک لیست کوتاه برای ویدیو تبدیل نکنیم؟ لازم نیست که ویدیوها خیلی پیچیده و یا حرفه‌ای باشند، که البته ویدیو‌های حرفه‌ای تر و جذاب تر مخاطبان بیشتری جذب می‌کنند، اما یک ویدیو ساده که اطلاعات مورد نیاز مشتری را پوشش دهد خود کمک زیادی به مشتری شما برای گرفتن تصمیم نهایی می‌کند. طبق بررسی‌هایی که توسط تیم بازاریابی ما انجام شده است، محصولاتی که در سایت ویترین نت دارای ویدیو هستند، بازخورد بهتری می‌گیرند و فروش بیشتری دارند.

 

نکته قابل توجه دیگر این است که این ویدوها قابلیت استفاده در پلتفرم‌هایی مانند آپارات و یوتیوب را نیز دارند، که به دلیل داشتن میلیون‌ها بازدید کننده روزانه و ویدیو‌های مشابه محصول شما فرصت خوبی برای جذب برخی از این افراد و افزایش بازدیدتان هست، گرچه به همین دلیل و ویدیو‌های پیشنهادی این سایت‌ها تعدادی از مخاطبانتان نیز به سمت ویدیو رقبای شما جذب می‌شوند. بودن یا نبودن در این پلتفرم‌ها کاملا به هدف نهایی شما از یک ویدیو مربوط است. همچنین با کمی ترفند و تغییر، ویدیویی که روی سایت شما قرار دارد قابل استفاده در شبکه‌های اجتماعی شما مثل اینستاگرام و فیسبوک نیز است، که به افزایش بازدید سایت و شبکه اجتماعی شما کمک می‌کند.

 

ویدیو معرفی شرکت

 

این نوع ویدیو‌ها یکی از راه‌های خیلی راحت و مناسب برای افزایش نرخ تبدیل هستند، مخصوصا برای شرکت‌هایی که سایت آن‌ها بیشتر حالت بروشور دارد و به جای فروش محصول، خدمات مختلفی عرضه می‌کنند، این فرصتی برای نشان دادن توانایی‌ها، حرفه‌ای بودن و هدفی است که دنبال می‌کنند؛ گرچه برای باقی شرکت‌ها نیز وجود این ویدیوها ضروری است. ویدیو معرفی شرکت باید سه چیز را شامل شود: فرهنگ سازمانی شما، محصول و یا خدمتی که عرضه می‌کنید و مخاطبان هدفتان.

 

اتفاقی که زیاد رخ می‌دهد این است که برای ساخت ویدیو معرفی شرکت معمولا فکر زیادی نمی‌شود و بی هدف ساخته می‌شود، اتفاقی که در نهایت می‌افتد این است که ویدیو تولید شده در صفحه‌ای رها می‌شود و هیچ بازدیدی نمی‌گیرد. در حالی که شما برای هر نوع ویدیویی که میسازید باید هدف و نقشه مشخصی داشته باشید، که جزییات زیر را شامل شود:

 • هدف از ساخت ویدیو چیست؟
 • به چه دلیل و در چه فضاهایی پخش می‌شود؟
 • نحوه ادیت و مدت زمان فیلم بسته به نوع پلفرم
 • ویدیو چه چیزی را نشان می‌دهد و چه حسی را منتقل می کند؟
 • از طریق ویدیو به چه چیزی می‌خواهید برسید؟

 

بیشتر بخوانید: شخصیت برند ما چیست و چگونه آن را بسازیم؟

 

ویدیو نمونه کار و تستمونیال‌ها

 

هیچوقت قدرت پیشنهاد فردی یا همان بازاریابی دهان به دهان را دست کم نگیرید. مهم نیست که شخصی که شما را پیشنهاد می‌دهد دوست، یکی از اعضای خانواده، همکار و یا یک فرد کاملا غریبه است، شنیدن راجع به یک محصول یا سرویس از فردی که مستقیما آن را تجربه کرده است تاثیر بسزایی بر روی فروش آن محصول دارد و می‌تواند راه هوشمندانه‌ای برای بالا بردن نرخ تبدیل صفحات مختلف باشد. نقد و نظرات آنلاین هم روش بسیار خوبی برای متقاعد کردن مشتریان جدید برای خرید است. طی یک بررسی آماری ۹۱٪ درصد افراد بین ۱۸ تا ۳۴ سال برای نظرات آنلاین دقیقا به اندازه پیشنهاد‌های فردی ارزش قائل هستند.

 

ویدیوهای نمونه کار و تستمونیال دقیقا مشابه جمع کردن تمام این نظرات شخصی و ارائه آن به صورت حرفه‌ای است. علی رغم این که در این نوع ویدیو سناریو کاملا تحت کنترل شماست، اما با این حال باز هم مشتری‌های بالقوه شما، به این مسئله که مشتری‌های قبلی برای تبلیغ و معرفی شما وقت گذاشته‌اند اهمیت می‌دهند و این قضیه به خودی خود نشان دهنده رضایت و اعتماد مشتریان سابق شماست. قرار دادن این ویدوها در صفحه مرتبط با خدمات شما خیلی موثر است با این حال می‌توانید صفحه‌ای جدا برای نمونه کارها اعم از محتوای ویدیویی و غیر ویدیویی داشته باشید؛ اما پیشنهاد می‌شود که ویدیو در پایین صفحه‌ای که مربوط به فروش می‌شود قرار بگیرد، درست در مرحله‌ای که خریدار مطمئن است به دنبال چه محصولی می‌گردد اما از اینکه از کجا بخرد اطمینان ندارد.

 

علاوه بر افزایش بازدید سایت باید به این نکته هم توجه داشته باشید که قرار دادن ویدیو در صفحات سایت به خاطر تقویت کردن عواملی مثل نرخ جهش (Bounce Rate) به سئو سایت شما نیز کمک بسیاری می‌کند. امروزه تقریبا ۹۰٪ بازاریاب‌های دیجیتال از ویدیو به عنوان ابزار بازاریابی استفاده می‌کنند، پس چه دلیلی دارد که شما به عنوان یک کسب و کار این کار را انجام ندهید؟ اگر مطمئن نیستید که برای ضبط ویدیو از کجا باید شروع کنید و چه کاری باید انجام دهید، یا تیم مناسبی برای این کار ندارید، ما در ویترین نت با داشتن آگاهی کامل به نیاز مشتریان، می‌توانیم در مشاوره و ساخت ویدیو به شما کمک کنیم. 

 

منبع: B2Bmarketing.net

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *