8 استراتژی بازاریابی اینترنتی مناسب برای صنعت تجهیزات و ماشین آلات سنگین

زمان مطالعه: 4 دقیقه

اگر شرکتی که در آن کار می‌کنید تجهیزات و ماشین‌آلات سنگین می‌فروشد آنگاه بازاریابی برای محصولات این شرکت به سادگی بازاریابی برای شرکت‌هایی که مستقیما با مشتریانشان در ارتباط هستند نمی‌باشد. تکنیک‌های بازاریابی‌تان اغلب باید توسط تیم تصمیم‌گیرنده ایجاد شوند نه به تنهایی. بسیاری از بازاریابان B2B با این چالش مواجه می‌شوند اما انجام این کار غیر ممکن نیست. استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال متعددی برای شرکت‌های تجهیزات و ماشین‌آلات سنگین وجود دارند اما اینکه بدانیم کدام یک از آنها مناسب کسب وکار ما می‌باشد اهمیت زیادی دارد.

اما چگونه بدانیم کدام استراتژی ما را به اهدافمان نزدیک‌تر کرده و ما را در مسیر درست قرار می‌دهد؟ در ادامه به چند ایده بازاریابی برای تجهیزات و ماشین‌آلات سنگین اشاره می‌کنیم که به کسب و کار شما کمک می‌کند تا در مسیر درست حرکت کنید.

 

۱. یک وبسایت قوی و رسپانسیو داشته باشید

لینک‌های دسترسی (navigatin) روشن و واضح
صفحه اصلی وبسایت شما باید اطلاعات کاملی از تمام فعالیت‌های شما در اختیار بازدیدکنندگان از وبسایتتان قرار دهد. صفحه‌های وبسایتتان و محتوای آن را به گونه‌ای طراحی کنید که به آسانی به اطلاعات وبسایتتان دست یابند، تا جایی که امکان دارد نویگیشن‌تان را ساده کنید و از قالب واکنش‌گرا (responsive) استفاده کنید تا وبسایت شما در همه وسایل الکترونیکی حرفه‌ای جلوه نماید.

 

محصولاتتان را به درستی دسته‌بندی کنید

اگر شرکتی قصد خرید تجهیزات از شما داشته باشد باید بتواند به آسانی تجهیزات موجود در وبسایتتان را پیدا کند. اینگونه به راحتی محصول مورد نظرشان را پیدا کرده و با شما برای خریدکردن تماس می‌گیرند.

عکس
عکس بلندتر و رساتر از متن سخن می‌گوید و ویژگی‌های محصول را بهتر نشان می‌دهد. با یک عکاس حرفه‌ای همکاری داشته باشید تا عکس‌های باکیفیت از محصولاتتان تهیه کند. برای عکس‌ها توضیحات متناسب با آن‌ها را بنویسید تا بازدیدکنندگان بتوانند جزییات بیش‌تری از محصولاتتان را داشته باشند.

 

اطلاعات خرید

باید دقیقا بدانید فرایند خریدتان چگونه کار می‌کند. آیا خواهان فروش آنلاین هستید؟ آیا قسطی کار می‌کنید؟ آیا با کسب وکارها مستقیما کار می‌کنید؟ هر چقدر اطلاعات خریدتان دقیق‌تر باشد راحت‌تر می‌توانید بازدیدکنندگان وبسایتتان را به مراحل بعدی و‌در نهایت خریدکردن راهنمایی کنید.

 

 

تبلیغات کلیکی به شما امکان دستیابی به بهترین و باکیفیت‌ترین مشتریانی که در اینترنت سرگردان هستند را می‌دهد.

 

 

2. کمپین‌های تبلیغات کلیکی راه‌اندازی کنید.

از این کمپین می‌توانید برای جذب ترافیک باکیفیت به وبسایتتان نیز استفاده کنید.
صنعت ماشین‌آلات سنگین صنعتی پررقابت است، خواه تولیدکننده این دستگاه‌ها باشید یا‌ توزیع‌کننده به خوبی می‌دانید که دستیابی به مشتریان جدید کاری بسیار دشوار است.
تبلیغات کلیکی به شما امکان دستیابی به بهترین و باکیفیت‌ترین مشتریانی که در اینترنت سرگردان هستند را می‌دهد. یکی از اصلی‌ترین فواید کلیکی این است که نیازی نیست تا منتظر نتایج بمانید. چه بخواهید به سرعت ترافیک ورودی سایتتان را افزایش دهید چه بخواهید درآمدتان را افزایش دهید، تبلیغات کلیکی بهترین گزینه است.

 

3. پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی‌تان را به روز نگه دارید.

اگر فکر می‌کنید که شبکه‌های اجتماعی فقط مختص شرکت‌های B2C می‌باشند، سخت اشتباه می‌کنید. حضور در معروف‌ترین سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی چون فیس‎‌بوک، توییتر و لینکدین به کسب وکارتان کمک می‌کند تا به مشتریان بالقوه متصل شوند.
علیرغم اینکه شرکت شما تجهیزات سنگین می‌فروشد و ممکن است طرفدار بالایی در صفحات اجتماعی نداشته باشد اما شما حتما باید در این شبکه‌ها حضور پررنگ داشته باشید.
شما باید مرتبا در شبکه‌های اجتماعی‌تان پست بگذارید. این کار را با لینک‌کردن پست‌ها به محصولاتتان، بارگزاری رضایتنامه‌ها، صحبت‌کردن درباره تاریخچه شرکت‌تان و یا به اشتراک گذاشتن مقاله‌های مرتبط با محتوای سایتتان انجام دهید. اگر خودتان زمان انجام اینکارها را ندارید یک نفر را استخدام کنید تا برایتان این کار را انجام دهد.

 

4. عضو سایت‌های اشتراک ویدیو شوید.

به اشتراک گذاشتن ویدیوهای محصولاتتان در سایت‌های اشتراک ویدیو و معرفی محصولات به آگاهی در مورد محصولاتتان کمک کرده و ویژگی‌های محصولاتتان را از زوایای مختلف و جزییات بیان کند. یک دقیقه ویدیو محصولات‌تان را بهتر از ۱۰۰ عکس و یا کاتالوگ معرفی می‌کند.

 

5. مطالب مرتبط بنویسید.

هر صنعت انتشارات حرفه‌ای مخصوص به خودش را دارد و بسیاری از مردم برای به روزنگه داشتن اطلاعاتشان از این مقالات و انتشارات استفاده می‎کنند. با این انتشارات در ارتباط باشید و هر چند وقت یکبار در صورت امکان مقاله‌هایی برای آنان بفرستید تا با نام شما به چاپ برسانند. معمولا در این نوع انتشارات نمی‌توانید مستقیما از برندتان بگویید اما همین که نام برند شما در گوشه‌ای از آن مجلات دیده شود کافیست. اگر آن انتشارات در فضای آنلاین هم فعال می‌باشد فرصت خوبی برای شماست تا مقاله‌تان را به وبسایت‌تان لینک دهید.

 

حتما ببینید : می‌توانید ویدیوهایی که شرکت‌های فعال در زمینه‌ی صنعت تجهیزات و ماشین آلات سنگین تهیه کرده‌اند را اینجا ببینید

 

۶. تجربه و تخصصتان را پیشنهاد دهید.

اگر شرکت شما شرکتی معروف است مردم شما را به چشم یک متخصص در آن حوزه از صنعت می‌بینند مشخص کنید که نسبت به درخواست‌های مصاحبه سیاست باز دارید. نویسندگان انتشارات صنعت ممکن است بخواهند درباره شرکت‌تان و یا حوزه تخصص‌تان با شما مصاحبه داشته باشند. بهتر است اطلاعاتتان را در اختیار دیگران قرار دهید و اینگونه ایجاد احساس مثبت‌تری نسبت به برندتان بسازید.

 

7. در کنفرانس‌ها و گردهمایی‌ها شرکت کنید.
آیا در کنفرانس‌ها و گردهمایی‌های مهم صنعت خود شرکت می‌کنید؟ البته شرکت در این رویدادها هزینه‌بر است و اغلب شرکت‌های سازنده تجهیزات و ماشین‌آلات سنگین راغب به شرکت در این مجامع نیستند اما حضور در این مکان‌ها ارزش اختصاص بودجه مربوطه را دارد. اینگونه رویدادها بهترین راه برای ایجاد ارتباطات خوب میان خریداران و واسطه‌ها هستند و نیز محتوای بسیار خوبی برای وبسایت و شبکه‌های اجتماعی‌تان می‌باشند.

 

8. از طریق ایمیل ارتباطاتتان را حفظ کنید.
صنعت ماشین‌آلات و تجهیزات سنگین چرخه فروش طولانی مدتی دارد و در ارتباط مانند با سرنخ‌ها و مشتریان احتمالی در این صنعت اهمیت بالایی دارد.کمپین‌های بازاریابی ایمیلی بهترین راه انجام اینکار هستند.
می‌توانید از طریق عضوگیری در خبرنامه‌تان مرتبا ایمیل‌هایی با محتواهای متفاوت اما هدفمند برای آنان ارسال کنید تا ارتباطتان با مشتریان احتمالی محفوظ باقی بماند.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *