لندتک (LendTech) چیست؟

لندتک (LendTech) چیست؟
زمان مطالعه: 5 دقیقه

لندتک چیست؟ یکی از مشکلاتی که امروزه بسیاری از افراد با آن مواجه هستند،  عدم امکان ارائه وام‌های خرد توسط بانک‌های مختلف می‌باشد. در سال‌های اخیر نیز، خدمات وام دیجیتال در بیزینس‌های کوچک و از طرف کاربران مصرف کننده پیشرفت بسیاری داشته است. در عصر امروز نیز به دلیل رایج شدن اینترنت و فناوری، کاربران بدون نیاز به مراجعه به بانک‌ها، به راحتی از خدمات برنامه‌های بانکی دیجیتال استفاده می‌‌کنند.

دریافت وام‌های دیجیتال در ابتدا، با مشکلاتی مواجه بود اما با ارائه فناوری‌های و پلتفرم‌های جدید مانند لندتک، بسیاری از مشتریان توانستند به صورت آنلاین نسبت به درخواست وام خود از  بانک‌ها و‌موسسات مالی اقدام نمایند. در این راهنما از پی فا مگ قصد داریم به بررسی بیشتر لندتک و کاربردها و مزایای آن بپردازیم.

معرفی جامع لندتک

لندتک چیست و چه کاربردی دارد؟ با استفاده از لندتک وام گیرندگان و کسب و کارهای نوپا می‌توانند به صورت غیر حضوری درخواست وام خود را از بانک‌ها و موسسات مالی ثبت کنند. در واقع فناوری لندتک در زیر شاخه‌ای از فین تک قرار می‌گیرد که فرایند وام دهی را بسیار آسان کرده و برای کاربران این قابلیت را فراهم کرده است که بدون مراجعه به بانک‌ها، به صورت کاملاً دیجیتال و آنلاین وام خرد دریافت کنند. در واقع لندتک را می‌توان پلتفرمی برای ایجاد ارتباط بین وام دهندگان و وام گیرندگان دانست.

فناوری لندتک LendTech از دو واژه lend و technology  تشکیل شده است، که هریک از این واژه‌ها به ترتیب به معنی قرض دادن و  تکنولوژی هستند که در واقع به تغییر فرایند وام دهی از روش سنتی به دیجیتال اشاره دارد. روش کار فناوری لندتک همانند  صندوق‌های وام خرد دوستانه و خانوادگی می‌باشد که در آن اعضای خانواده یا دوستان مبلغی را به صورت ماهانه پرداخت می‌کنند و در هر قرعه کشی که انجام می‌شود، مبلغ وام به یکی از اعضا تعلق می‌گیرد.

پی فا نسل جدیدی از راهکارهای هوشمند است که خدمات مختلفی در از جمله درگاه پرداخت امن،  درگاه‌های اشتراکی و فرم پرداخت به کاربران خود ارائه می‌دهد.

ویژگی لندتک چیست؟

لندتک (LendTech) چیست؟

لندتک چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ فناوری وام دهی روش دیجیتالی برای ارائه وام و خدمات بانکی به مردم به صورت آنلاین است.  بانک‌ها و سایر شرکت‌های وام‌دهنده مالی می‌توانند به صورت دیجیتال و آنلاین به مشتریان بستری برای مدیریت وام‌ها و فرآیندهای آن از طریق پلتفرم‌های خود ارائه دهند. فناوری لندتک ایجاد شد تا مشکلاتی را که امروزه اکثر وام‌ گیرندگان با آن مواجه هستند، به طور کامل حل کند و فرایند وام دهی خرد برای متقاضیان بسیاره ساده‌تر و آسان‌تر انجام شود. لندتک در واقع پلتفرمی است که بر پایه تکنولوژی و اینترنت ایجاد شده است و مسیر دسترسی به وام‌های خرد را برای متقاضیان و‌ کسب و کارهای کوچک تسهیل کرده است.  مسیر وام دهی  و وام گرفتن با استفاده از شرکت‌های لندتک بسیار آسان شده است و از آنجایی که لندتک از انواع مختلف وام‌های خرد مسکن، خودرو و … پشتیبانی می‌کند، محبوبیت زیادی در بین متقاضیان پیدا کرده است. شرکت‌هایی که از فناوری لندتک استفاده می‌کنند، با حذف کردن روابط شخص ثالث بین متقاضی و وام  دهنده که شامل بانک‌ها و موسسات مالی می‌شد، پروسه سخت دریافت وام را به روش آسان و جدیدی تبدیل کرده است.  از آنجایی که فناوری لندتک مزایا و قابلیت‌های متنوعی نسبت به روش‌های وام دهی به شکل سنتی دارد، به سرعت پیشرفت کرده و جایگاه خود را در میان متقاضیان وام‌های خرد تثبیت کرده است؛ چرا که  بانک‌ها و موسسات مالی اغلب وام‌های خرد را ارائه نمی‌دهند.

نحوه عملکرد لندتک به چه صورت است؟

لندتک چیست و چگونه عمل می‌کند؟ همانطور که گفتیم، لندتک LendTech یک پلتفرم دیجیتال برای ارائه وام‌های خرد است که بدون دخالت واسطه و یا شخص ثالث بین وام گیرنده و وام دهنده ارتباط برقرار می‌کند.   فناوری لندتک بر اساس نوع شرایط متقاضیان دریافت وام و همچنین وام دهندگان، از هوش مصنوعی در پلتفرم استفاده می‌کند. در این پلتفرم دیجیتال شرایط دو طرف قرارداد در یک فرایند مالی در نظر گرفته می‌شود و   لندتک، با تایید اعتبار متقاضی و وام دهنده، آن‌ها را ارزیابی کرده و در پایان این پروسه وام‌های خرد به آن ها تعلق می‌گیرد. لندتک علاوه بر اعتبار سنجی متقاضیان همچنین می‌تواند بر اساس فعالیت‌های افراد در پلتفرم‌های رسانه اجتماعی، با ایجاد ارتباط مطلوب با آن‌ها، نرخ سود را نیز محاسبه نماید.  افرادی که متقاضی دریافت وام خرد از این پلتفرم هستند، می‌توانند اطلاعات شخصی، اعتباری و مالی خود را در این پلتفرم ثبت و بارگذاری کرده و از طریق پیامک یا اعلان‌های برنامه از تایید اطلاعات و پردازش وام مطلع شوند.

لندتک چه مزایای و قابلیت‌هایی دارد؟

برای بسیاری از ما یافتن خدماتی که دسترسی آسانتری دارد، اهمیت بیشتری دارد و وام  گرفتن نیز یکی از این دسته خدمات می‌باشد.  از آنجایی که شرکت‌های نوپا فین‌ تک در حال رایج‌ شدن هستند، مصرف‌کنندگان راه‌های راحت جدیدی برای یافتن خدمات بانکی پیدا کرده‌اند که از جمله آن‌های می‌توان به لندتک اشاره کرد. فناوری وام دهی لندتک روشی دیجیتال برای ارائه وام و خدمات بانکی به مردم به صورت آنلاین است.  بانک‌ها و سایر موسسات مالی می‌توانند به صورت دیجیتالی به مشتریان بستری برای مدیریت و ارائه وام‌ها و  از طریق پلتفرم‌های خود ارائه دهند. از جمله مزایای لندتک می‌توان به

  • انعطاف پذیری
  • بهره مند شدن از شرایط و نرخ بهره کم
  • تسهیل فرایند درخواست وام و امضای قرارداد
  • کاهش هزینه‌های مربوطبه درخواست وام
  • ارائه پیشنهادات خاص برای مشتریان وفادار
  • بازپرداخت مناسب برای مشتریان با اقساط طولانی‌تر

شرکت‌ های ارائه دهنده لندتک در جهان

امروزه بیشتر شرکت های مالی در جهان از بروزترین فناوری‌ها برای ارائه خدمات به مشتریان خود استفاده می‌کنند که یکی از این فناوری‌ها لندتک می‌باشد.  شرکت‌های لندتک با استفاده از آخرین و جدیدترین  فناوری‌های مالی پروسه دریافت وام را برای متقاضیان وام‌های خرد تسهیل کرده و جایگزینی برای روش‌های سنتی دریافت وام شده است. فناوری لندتک، علاوه بر اینکه به وام دهندگان  امکان تسریع زمان پردازش پرداخت فراهم کرده است، قابلیت‌های دیگری بر اساس نیاز کاربران طراحی کرده است. از جمله شرکت‌های مطرحی که در جهان از این فناوری استفاده می‌کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

شرکت ‌‌SALT Lending: شرکت SALT Lending  به کاربران خود این  امکان را فراهم کرده است تا برای   دریافت وام از ارزهای دیجیتال استفاده کنند. از این طریق متقاضیان دریافت وام‌های خرد، می‌توانند با عقد قراردادهای ۳۶ ماهه، مبلغ وام‌ را در قالب ارز‌های دیجیتالی مثل بیت کوین، اتریوم و … دریافت می‌کنند. این شرکت که از فناوری لندتک استفاده می‌کند، از قراردادهای هوشمند نیز  برای امنیت انتقال ارزهای دیجیتال به حساب کاربران استفاده می‌کند.

شرکت OppLoans: این شرکت نیز بر پایه لندتک فعالیت می‌کند و با استفاده از شخصی سازی کردن وام‌ها، امکاناتی را برای دریافت وام از جمله وام‌خودرو، مسکن، خرید کالا و … به کاربران خود ارائه می‌دهد. در واقع شرکت OppLoans با توجه به شرایط و امکانات مالی هر متقاضی، بهترین نوع وام را به آن‌ها پیشنهاد می‌کند. همچنین این شرکت کورس‌های رایگان نیز برگزار می‌کند که در آن‌ها اطلاعاتی در رابطه با افزایش سواد مالی و ابزارها و فناوری‌های فین تک به کاربران ارائه می‌شود.

شرکت Bond Street : شرکت Bond Street نیز یکی دیگر از شرکت‌هایی است که از فناوری لندتک استفاده می‌کند. این شرکت مالی با استفاده از الگوریتم‌های داده محور، وام‌های خرد را به متقاضیان و کسب و کارهای کوچک ارائه می‌دهد.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *