جت پرینتر چیست؟ انواع جت پرینتر دستی و صنعتی درسال 1401

زمان مطالعه: 4 دقیقه

انواع جت پرینتر و جت پرینترهای صنعتی یکی از دستگاه های مهم در صنعت چاپ و یکی از ملزومات و تجهیزات بسته بندی جهت کامل کردن فرایند بسته بندی محصولات مختلف است. جت پرینتر میتواند با استفاده از جوهر و همچنین قابلیت چاپ حرارتی هر گونه نوشته مشخص شده را بر روی سطوح مختلف چاپ کند. جت پرینتر مدل های مختلفی دارد و می تواند در مکان های مختلفی و به شکل های گوناگون مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه در خصوص انواع جت پرینترهای صنعتی، تفاوت جت پرینتر با تاریخ زن و کاربرد آنها بیشتر توضیح خواهیم داد.
دستگاه جت پرینتر یا جت پرینترهای صنعتی یکی از دستگاه های مهم در صنعت چاپ است و برای کامل کردن بسته بندی محصولات مختلف کاربرد دارد.

انواع جت پرینتر دستی و صنعتی می‌توانند اطلاعات مختلف را در حداکثر 6 سطر، با هر فونت و زبانی و روی هر سطح و شکلی چاپ کنند. با انواع جت پرینترهای صنعتی و دستی می‌توانید هر لوگو و بارکدی را نیز روی بسته بندی محصولات مختلف خود چاپ کنید.
دستگاه جت پرینتر هیچ محدودیتی در ارتفاع سطح قابل چاپ ندارد ولی باید به این نکته توجه کنید که میزان درشتی و بزرگی حروف مورد نظر حداکثر می‌تواند 15 میلی متر باشد. یعنی از ابتدای حرف تا انتهای آن (بالا تا پایین) نباید بیشتر از 15 سانتی متر باشد.
جت پرینتر با استفاده از کارتریج و جوهر، اطلاعات را روی بسته بندی محصولات چاپ می‌کند پس از اتمام کارتریج می‌توانید آن را شارژ کنید.

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه‌ جت پرینتر و خرید آن، با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید.

انواع جت پرینتر- به روزرسانی در سال 1401

 

جت پرینتر بر اساس نوع کارکرد و میزان تیراژ به دو دست کلی دستی و صنعتی تقسیم می شوند :

جت پرینتر دستی چیست؟

جت پرینترهای دستی به شکل کلی تعداد تیراژ پایینی دارند و باید برای استفاده از آنها از اپراتور ها کمک گرفت. برای کاربرد جت پرینتر دستی در مدل های قدیمی آن باید تمامی حروف و اعداد مورد استفاده را در قسمت قالب های جت پرینتر چید تا دستگاه بتواند عمل پرینت را انجام دهد. جت پرینترهای دستی الکترونیکی جدید، از صفحه و سیستم ورودی استفاده می کنند.
جت پرینترهای دستی بدون سنسور هستند و برای استفاده از آن‌ها باید محصول را درمقابلش قرار داد تا اطلاعات را روی آن چاپ کند.

جت پرینتر صنعتی چیست؟

جت پرینترهای صنعتی اتوماتیک می توانند به همراه دستگاه های بسته بندی مورد استفاده قرار بگیرند و با سرعت بالا تمامی محصولات عبوری از روی تسمه نقاله را با پرینت همراه کنند. کاربرد جت پرینتر صنعتی معمولا در کارخانه ها یا کارگاه‌های تولیدی بزرگ است و تعداد تیراژ بالایی دارند.
جت پرینترهای صنعتی مجهز به سنسور هستند و پس از نصب آن‌ها روی دستگاه بسته بندی مورد نظر و با عبور محصولات از مقابلشان، آنها را به طور اتوماتیک تشخیص داده و اقدام به ثبت اطلاعات مورد نظر می‌کند.

جت پرینترهای اتوماتیک می توانند به همراه دستگاه های بسته بندی مورد استفاده قرار بگیرند و با سرعت بالا تمامی محصولات عبوری از روی تسمه نقاله را با پرینت همراه کنند.

کاربرد دستگاه جت پرینتر

اصلی ترین کاربرد دستگاه جت پرینتر ثبت تاریخ تولید و انقضا بر روی محصولات به ویژه در صنایع غذایی است. برخی مدل های جت پرینتر با سطح چاپ بزرگتر می توانند اطلاعات بیشتری همچون قیمت را نیز بر روی محصول چاپ کنند. البته این دستگاه ها به چاپ همین اطلاعات محدود نمی شوند و برخی دیگر از مدل های جت پرینتر قابلیت ثبت حروف بیشتر و با فونت های متغیر را دارند. برای مثال در باربری ها نیز از دستگاه جت پرینتر برای ثبت اطلاعات بر روی کارتن ها و جعبه ها استفاده می شود. معمولا اطلاعاتی همچون شکستنی بودن محصول و یا طریقه باز کردن بسته بندی از طریق جت پرینتر بر روی آن چاپ می شود.

در برخی بخش ها نیز برای ثبت اطلاعات مهندسی بر روی دیوار ها و لوله کشی ها نیز از جت پرینترهای دستی استفاده می شود.

اصلی ترین کاربرد دستگاه جت پرینتر ثبت تاریخ تولید و انقضا بر روی محصولات به ویژه در صنایع غذایی است.

مزایای استفاده از دستگاه جت پرینتر

  • بیشتر مدل های دستگاه جت پرینتر می توانند از انواع جوهرها استفاده کنند. بدین ترتیب می توان با یک عدد جت پرینتر بر روی بسته بندی ها با جنس های مختلف؛ به راحتی حروف مورد نظر را چاپ کرد.
  • در گذشته مدل های قدیمی جت پرینتر فقط می توانستند بر روی بخش های صاف محصولات چاپ خود را انجام دهند. با پیشرفت تکنولوژی و تولید دهانه های پرینت قابل انعطاف این مشکل برطرف شده و دستگاه جت پرینتر می تواند بر روی سطوحی که دارای قوس و فراز و نشیب هستند نیز به راحتی چاپ خود را انجام دهد.
  • در عین استفاده از حرارت و جوهر برای چاپ،جت پرینتر در تمامی مدل ها از مصرف پایینی برخوردار هستند. حتی مدل های قابل حمل الکترونیکی دستگاه جت پرینتر از باتری برای شارژ استفاده می کند که این نشان دهنده مصرف بهینه این دستگاه است.
  • بیشتر مدل های دستگاه جت پرینتر دستی از سیستم های ایمنی برای مقابله با ایجاد مشکل برای اپراتور ها استفاده می کنند. بدین ترتیب گرمای المنت و یا جوهر موجود در دستگاهی تهدیدی برای سلامتی اپراتور نخواهد بود.
  • معمولا جت پرینترهای صنعتی اتوماتیک می توانند به شکل کامل به سیستم متصل شده و به شکل اتوماتیک تمامی اطلاعات از قبیل روز و ساعت و شماره شیفت کاری را بدون دخالت اپراتور بر روی محصولات چاپ کنند تا در صورت بروز مشکل بتوان به راحتی محصولات تولیدی در آن زمان را جداسازی کرد.

خرید جت پرینتر

برای خرید جت پرینتر میتوانید با مراجعه به سایت ویترین نت انواع جت پرینتر را از لحاظ مشخصات فنی، قیمت، متن، عکس و ویدئو مقایسه کنید و به طور آنلاین خرید خود را انجام دهید. همچنین شما می‌توانید برای دریافت مشاوره تخصصی و رایگان درباره دستگاه جت پرینتر، با کارشناسان فروش ویترین نت تماس بگیرید.

ثبت نظر: سوالات و نظرات شما پس از بررسی در بخش ثبت نظر؛ پاسخ داده می‌شوند

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *