۸ موردی که پیش از خریدن ماشین آلات بسته بندی باید به آن توجه کنید

زمان مطالعه: 5 دقیقه

1-بسته بندی شما چیست؟

شما باید اطلاعات کاملی از ماشین آلات بسته بندی مورد نظر داشته باشید تا زمانی که می خواهید با شخص مورد نظر صحبت کنید مات و مبهوت نمانید.همچنین باید بدانید وظیفه ی بسته بندی چیست.
باید دقیقا بدانید بسته بندی تان قرار است چگونه باشد، چه حجم از محصولات را می خواهید بسته بندی کنید و… . دانستن این نکات به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین انتخاب را برای محصول و اهداف کسب و کاری تان داشته باشید.
همچنین باید بدانیم چگونه یک رنگ مناسب برای بسته بندی محصول خود انتخاب کنیم.با دانستن اینکه چه چیزهای را به بسته بندی محصول اضافه کنیم می توانیم محصول را پر فروش کنیم.

شما باید اطلاعات کاملی از ماشین آلات بسته بندی مورد نظر داشته باشید تا زمانی که می خواهید با شخص مورد نظر صحبت کنید مات و مبهوت نمانید
2-می خواهید چگونه ساخته شود؟

آیا می خواهید ماشین آلات جدیدتان ساختار ساده داشته باشند و یا کمی پیچیده تر؟
آیا برای شما مهم است که ساختار دستگاه به گونه ای باشد که در آینده و در زمان رشد شرکت نیز به کار آیند؟ بهتر است در این مورداهداف بلند مدت را در نظر بگیرید تا سرمایه گذاری کم ریسک تری داشته باشید و بتوانید از ماشین آلات خریداری شده تا مدت طولانی تری استفاده کنید.

به تطبیق پذیری وچند منظوره بودن دستگاه توجه داشته باشید. آیا دستگاه مورد نظر قرار است تنها به یک خط تولید اختصاص یابد یا بیشتر؟ ماشین آلات پیشرفته ای وجود دارند که به صورت خودکار می توانند محصولات با ابعاد مختلف را بسته بندی کنند. آیا این مورد برای شما اهمیت دارد؟ آیا نیازهای تان را به خوبی می شناسید؟

شما باید اطلاعات کاملی از ماشین آلات بسته بندی مورد نظر داشته باشید تا زمانی که می خواهید با شخص مورد نظر صحبت کنید مات و مبهوت نمانید

3-فضاهای قابل استفاده و در دسترس تان کدام اند؟

شما ممکن است ماشین آلات و دستگاه های مورد نظرتان را پیدا کنید، اما آیا فضای کافی برای قرار دادن آن دستگاه را دراختیار دارید؟
موارد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، وجود فضای کافی برای رفت و آمد کارکنان و نیز برای باز کردن پنل ها برای انجام تعمیرات می باشد.
آیا در فضای مورد نظرتان امکان اتصال اشکوب کوتاه در قسمت بالای ماشین آلات وجود دارد؟
در هنگام محاسبه فضای مورد نظر, این موارد را باید در نظر داشته باشید.

شما ممکن است ماشین آلات و دستگاه های مورد نظرتان را پیدا کنید، اما آیا فضای کافی برای قرار دادن آن دستگاه را دراختیار دارید

4-سرعت عملکرد ماشین آلات در برابر با پهنای باند چقدر است؟

نکته مهمی که درباره میزان تولید وجود دارد این است که میزان تولید باید بیش از تنها تامین نیاز مصرف کنندگان بلکه بیش‌تر از آن باشد. هر چقدر قادر باشید که تعداد محصولات بیشتری در بازه زمانی کوتاه تولید کنید می توانید ,تعداد قراردادهای فروش بیشتری ببندید و مشتریان بیشتری داشته باشید. اما فراموش نکنید که باید بتوانید این میزان رشد را به بهترین نحو مدیریت کنید.
آیا تیم تان توانایی تطابق با افزایش تقاضا را دارد؟ زیرا اگر اینگونه نباشد به دلیل عدم پاسخگویی به تعهدات کسب و کارتان با شکست مواجه می شود. اگر تصمیم دارید افزایش تولید داشته باشید باید برنامه ای بسیار دقیق برای آن هدف داشته باشید. مثلا زمان انتخاب ماشین آلات مورد نیاز باید به سرعت تولید و بسته بندی دستگاه توجه کنید. اگر یک شرکت بسته بندی پیمانکاری هستید، ماشین آلات پر سرعت تری همچون VFFS ها ( فرم فیل های عمودی و سیل) می توانند در هر دقیقه ۳۰۰ محصول را بسته بندی کنند.

 

5-آیا نیازی به مونتاژ و نصب قطعات اضافی هست؟

بعضی از ماشین آلات برای تولید کردن آنچه که به دنبالش هستید نیاز به مونتاژ و نصب دارند. باید بدانید تنظیمات ماشین آلات شما چگونه هستند و به چه چیزی یا چه شخصی نیاز دارند.
بعضی ماشین آلات می بایست در خط بسته بندی شما ادغام شوند تا بتوانید محصولات جدیدی بسازید. اگر ویژگی هایی وجود دارند که کارایی ماشین آلات را افزایش می دهد باید آنها را بشناسید و ماشین آلات تان را ارتقا ببخشید.
از دستگاه های مکمل و ملزومات و تجهیزات بسته بندی برای دستگاه های بسته بندی دستگاه تاریخ زن را نام برد.نقش دستگاه تاریخ زن در صنعت بسته بندی مانند دستگاه های بسته بندی زیاد است.

 

6-خدمات و پشتیبانی

هنگامی که می خواهید ماشین آلات بسته بندی خریداری کنید باید درباره سرویس و خدمات پس از فروش آن ها آگاهی داشته باشید. باید نسبت به زمانی که باید برای آموزش تکنیسین ها برای کار با ماشین آلات اختصاص می دهید آگاهی داشته باشید. مورد دیگر آنکه آیا تامین کننده کیفیت می توانند در منطقه شما خدمات مورد نیاز برای تعمیر و نگهداری و موارد عملیاتی را تامین نماید.
خرابی یعنی از دست دادن پول! در صورتی که ماشین آلات تان خراب شود آیا خدمات برای تعمیر و نگهداری دستگاه به سرعت برای شما فراهم می شود یا خیر ؟ حفظ و‌نگهداری صحیح از ماشین آلات مانع از خرابی دستگاه ها شده و باعث می شود که سیستم شما به طور منظم کار کند.

 

7-ملاحظات امنیتی‌ شما چه هستند ؟

موضوع امنیت اهمیت زیادی در طراحی ماشین آلات بسته بندی دارد. یک ترند, در ماشین آلات ناحیه امنیتی را ساخت به گونه ایی که زمانی که یک بخش از ماشین در حالت امن قرار دارد بقیه قسمت های ماشین در حالت استندبای قرار داشته و به عملکرد معمول خود ادامه می دهند. نواحی امنیتی مدت زمان عملکرد دستگاه را بالا برده و زمان تلف شده را کاهش می دهد.
آیا نیاز هست که دستگاه arc-flash compliant شود؟ بر طبق گزارشی که توسط Convergence Training انجام شده است، روش های سیم کشی الکتریکی جز ۱۰ مورد برتر در سال ۲۰۱۷ بودند، بنابراین مطمئن شوید که نسبت به آموزش و کارکرد بی تفاوت نیستید.
وجود یک پنل در خارج از اتاقک الکتریکی که با یک سیم Graceport متصل شده است به شما این امکان را می دهد تا تغییرات مورد نیاز در برنامه ها را ایجاد کنید و اینگونه می توانید به وضوح ورودی ها و خروجی ها را نظاره کرده و از کارکرد صحیح آنها اطمینان حاصل کنید. درباره وجود اینگونه تنظیمات در ماشین آلات می بایست پیش از خریدن دستگاه صحبت کرد و پیش از تحویل منصب آنها را اعمال کرد. پس به خاطر داشته باشید که حتما با فروشنده ماشین آلات درباره این موضوع صحبت کنید.

 

8-آیا مجموعه Ethernet و ادغام سخت افزار ها برای کسب و کار شما اهمیت دارد؟

بسیاری از ماشین آلات گزینه Ethernet دارند که امکان نظارت چند نفر بر عملکرد دستگاه را ایجاد می کنند. به علاوه، امکان ارسال اطلاعات مربوط به گزارشات بر پایه معیارهای مشخص که شما در حال آزمون آنها هستید را می دهد.
وجود نرم افزار و سخت افزاری که باهم ادغام شده باشند مناسب برای عملکرد نرم سیستم می باشد و به شما این امکان را می دهد که به اطلاعات تولید دسترسی داشته باشید. برای هر پروژه ایی ‌که مربوط به یک دستگاه مشخص باید یک برنامه داشته باشید.
حتی اگر از تکنسین های فنی خارج سازمانی به دلیل مسایل حفاظت از حریق ،نمی خواهید کمک بگیرید، سخت افزار ادغامی می تواند‌به شما در بدست آوردن نتایج مورد نظر کمک کند.
سخت افزار ادغامی به شما امکان رفع مشکلات احتمالی را داده و اینگونه شما می دانید کدام قسمت های دستگاه‌نیاز به تعمیر دارند.
دستگاه های شما، همان عاملی هستند که کالاهایتان را بسته بندی کرده، مشتریان را خوشحال نگه داشته و کسب و کارتان را پر رونق تر می کنند.انتخاب ماشین آلات بسته بندی باید به گونه ای صورت گیرد که نه تنها نیازهای کنونی تان را تامین کند بلکه در زمان رشد کسب و کارتان نیز به خوبی عمل کند.
اگر به موارد ذکر شده به دقت عمل کنید به موفقیت خواهید رسید.

 

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *