نکاتی مهم برای خرید جت پرینتر

زمان مطالعه: 3 دقیقه

جت پرینتر چیست؟ اگر به تازگی کسب و کار خود را شروع کرده اید و می‌خواهید محصولات تولیدی خود را به فروش برسانید حتما نام جت پرینتر را زیاد شنیده‌اید. جهت ثبت اطلاعات مختلف بر روی بسته بندی ها و قسمت های مختلف محصولات است. در مقاله قبل به انواع جت پرینترهای صنعتی اشاره کردیم. این دستگاه ها با استفاده از جوهر های مخصوص خود می توانند بر روی هر سطحی اطلاعات لازم را به شکل دائمی ثبت کنند. قابلیت های زیاد این دستگاه ها باعث شده خرید جت پرینتر به یکی از دغدغه های تولیدی‌های کوچک و بزرگ تبدیل شود.
جت پرینترهای صنعتی با مدل های مختلف و ویژگی های متفاوتی در بازار ماشین آلات چاپ موجود است و به همین دلیل شما در انتخاب آن ها سردرگم خواهید شد.

نکاتی برای خرید جت پرینتر

جت پرینترهای صنعتی با مدل های مختلف و ویژگی های متفاوتی در بازار ماشین آلات چاپ موجود است و به همین دلیل شما در انتخاب آن ها سردرگم خواهید شد. در این شرایط باید مدلی را انتخاب کنید که بتواند نیاز های شما را برطرف نمایید و هم بتواند طول عمر بالایی داشته باشد. در ادامه در خصوص نکات مهم خرید دستگاه جت پرینتر توضیح خواهیم داد.

  • انتخاب مدل دستگاه بسیار مهم است. دستگاه جت پرینتر در مدل های دستی یا پرتابل و اتوماتیک در بازار موجود است. جت پرینتر دستی که به آنها جت پرینترهای پرتابل نیز گفته می شود، برای تولیدی های کوچک و جت پرینتر های اتوماتیک برای تولیدی های بزرگ و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.
  • جت پرینترهای دستی آنالوگ قدیمی و الکترونیکی جدید در بازار موجود هستند و از طرف دیگر نیز جت پرینترهای اتوماتیک معمولا وابسته به سیستم بسته بندی هستند و در آخر کار عمل پرینت را انجام می دهند.
  • جوهر مصرفی جت پرینتر نیز مهم است زیرا برخی جوهرها بر روی برخی جنس ها قابل پرینت نیستند و از بین می روند. بنابراین به نوع جوهری که دستگاه استفاده می کند نیز باید توجه نمایید.

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه‌ جت پرینتر و خرید آن، با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید.

نحوه نگهداری دستگاه جت پرینتر

نحوه نگهداری دستگاه جت پرینتر بیشتر به نوع دستگاه نیز بستگی دارد. همانطور که در بالا نیز اشاره شد دو مدل دستگاه جت پرینتر دستی و اتوماتیک داریم که در ادامه به تفکیک در خصوص نحوه نگهداری هر کدام از آن ها می پردازیم.

نحوه نگهداری جت پرینتر دستی

نحوه نگهداری از جت پرینترهای دستی یا پرتابل کمی مشکل تر از جت پرینترهای اتوماتیک است. این دستگاه ها با اینکه دستی هستند اما به دلیل استفاده از تکنولوژی های قدیمی نگهداری سخت تری دارند. در ادامه به برخی نکات در خصوص نحوه نگهداری از جت پرینترهای پرتابل اشاره خواهیم کرد.

  • معمولا جوهر های قدیمی به سرعت خراب می شوند و بررسی و بازدید آن ها باید به شکل دائمی انجام شود.
  • برخی جت پرینتر های دستی از قالب های چاپی استفاده می کنند که در مرور زمان دچار خوردگی و شکستگی می شوند. قالب ها را نیز باید به شکل دائمی بررسی کنید.
  • بخش های تولید حرارت جت پرینتر نیز از بخش های حساس این دستگاه ها هستند و یکی از نکات مهم در خصوص نحوه نگهداری دستگاه جت پرینتر پرتابل همین بررسی دائمی المنت ها و سیستم های حرارتی دستگاه است.

نحوه نگهداری از جت پرینترهای دستی یا پرتابل کمی مشکل تر از جت پرینترهای اتوماتیک است.

نحوه نگهداری جت پرینتر اتوماتیک

دستگاه جت پرینتر اتوماتیک معمولا به شکل وابسته با دیگر دستگاه های بسته بندی نصب می شود و در آخرین مرحله اطلاعات لازم را بر روی بسته بندی های ثبت می کند. به طور کلی نحوه نگهداری دستگاه جت پرینتر اتوماتیک کاری آسوده است و با توجه به برخی نکات کلی به راحتی می توان این دستگاه ها را از هر خطری دور نگه داشت. در ادامه به توضیح برخی از این نکات می پردازیم.

  • سعی کنید به شکل دائمی و روزانه تمامی طول مسیر دستگاه جت پرینتر را بررسی نمایید تا مشکلی در تسمه های انتقال وجود نداشته باشد.
  • سیستم های چاپ و جوهر ها نیز باید بررسی شوند و همچنین میزان جوهر دستگاه باید دائما چک شود تا دستگاه بدون جوهر کار نکند.
  • سیستم های حرارتی نیز به دلیل وجود تعداد زیاد محصول موجود در خط خط باید بررسی شوند تا دچار مشکل نشوند. حرارت کم تر و یا حرارت زیاد تر از حد نیاز می تواند به شکل جدی به تمامی خط تولید آسیب وارد کند.
  • یکی از نکات مهم در نحوه نگهداری دستگاه جت پرینتر اتوماتیک بررسی اطلاعات وارد شده برای پرینت است که باید درست و بدون غلط باشند.

قیمت جت پرینتر

پس از بررسی انواع جت پرینتر دستی و اتوماتیک و انتخاب مدل مناسب کارگاه یا خط تولید خود، با مراجعه به سایت ویترین نت می توانید لیست قیمت انواع جت پرینتر و ملزومات و تجهیزات بسته بندی را ببینید و انتخاب مناسب تری داشته باشید.
با ویترین نت همرا باشید تا در مقالات بعد به بررسی تفاوت جت پرینتر با دستگاه تاریخ زن بپردازیم.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *