استفاده از پاکت های مقوایی به جای استفاده از پلاستیک ها

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

یک خبر بسیار خوش که این روزها به گوشمان خورده است این است که رشد استفاده از کارتن ها در بازار به اندازه ای زیاد است که در آینده امکان کاهش استفاده از پلاستیک ها را داریم. تقویت ورق های کارتنی با روش های گوناگون در سایز ها و اندازه های متفاوت این رایط را ایجاد خواهد کرد.

با تکنولوژی این روزها شرکت های تولید کننده توانسته اند کارتن هایی را به بازار ارزه کنند که ضد آب باشد. به این کارتن ها کارتن های تقویت شده میگویند.

یکی از قابلیت های ورقه های کارتونی  از نظر استحکام فیزیکی و جه از نظر مقاومت های شیمیایی همیشه امکان پذیر بوده است و رو به پیش رفت است. اما قیمت تمام شده بسیار مهم است شرکت ها اعلام کرده اند که که در ابعاد گستره قیمت تمام شده مناسب خواهد بود.
اینک با تکنیک‌های پوشش‌دهی (Coating) مستقیم روی ورق کارتن به همراه مواد مناسب آن می‌توان بدون استفاده از پلاستیک کارتن‌هایی با قابلیت ضد آب یا ضدرطوبت داشت.
یکی از چالش های صنایع بسته بندی سلولزی کارتن‌های میوه و سبزی و محصولات شیلاتی است. با انجام عملیات پوشش‌دهی توسط ماشین مخصوص آن، واکس مخصوص روی لاینر داخلی ورق کارتن که انجام می‌شود.
دو نوع وکس‌ها برای این کار داریم

  • سرد
  • گرم

 

که هر یک با ماشین مخصوص خود روی سطح مربوطه اعمال می‌شوند. این کار را به طور مستقل هم می‌توان روی کاغذ انجام داده و بعد از آن کاغذ برای تولید ورق و یا هر کاربرد دیگر استفاده کرد.

یکی از دلایلی که پیش رفت پاکت های مقوایی برای ما دارد بازیافت ساده تر آن است که برای محیط زیست بسیار مفید خواهد بود.

پیشرفت این فضا را در بسته بندی های فروشگاه های آنلاین میتوانید مشاهده کنید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *