نحوه تعمیر دستگاه لیبل زن

زمان مطالعه: 3 دقیقه

نحوه نگهداری دستگاه لیبل زن می تواند به شکل کامل طول عمر و میزان کارکرد دستگاه را تحت تاثیر قرار دهد. دستگاه لیبل زن یکی از سیستم های بسیار مهم در مجموعه بسته بندی صنایع مختلف به خصوص صنایع غذایی به شمار می رود. این دستگاه ها می توانند انواع لیبل ها را بر روی محصولات مختلف با شکل ها و جنس های مختلف نصب کنند. یکی از مهم ترین مسائل در خصوص این دستگاه نحوه انتخاب، نگهداری و همچنین تعمیر لیبل زن است که استفاده از آنها را در طولانی مدت بهبود می بخشد. در ادامه این متن به توضیح نکاتی در خصوص خرید و تعمیر لیبل زن خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه لیبل زن

نحوه کار، نگهداری و تعمیر لیبل زن به مدل دستگاه بستگی دارد. این دستگاه ها دو مدل کلی در بین دستگاه های بسته بندی دارد.

در هنگام خرید دستگاه لیبل زن به چه نکاتی باید توجه کرد؟

دستگاه لیبل زن در صنعت بسته بندی با مدل ها و ویژگی های مختلفی موجود است. انتخاب مدل مناسب لیبل زن می تواند تاثیر مثبتی بر روی سرعت و بازدهی بسته بندی محصولات شما داشته باشد. در مقالات قبل به 5 اشتباه رایج در انتخاب دستگاه لیبل زن اشاره کردیم، در ادامه به نکاتی در خصوص نحوه انتخاب دستگاه لیبل زن خواهیم پرداخت. 

  • باید مدل مناسب کسب و کار خود را با توجه به ظرفیت، نیاز ها و محصولات تولیدی خود مشخص کنید. اگر تیراژ تولید پایینی دارید دستگاه لیبل زن دستی مناسب ترین مدل برای شما خواهد بود چرا که لیبل زن دستی دستگاه برای شروع یک کسب و کار نوپا است، ولی اگر ظرفیت تولید بالایی دارید باید نحوه تولید برچسب های خود را مشخص کنید و سپس دستگاهی متناسب با آن که همان دستگاه لیبل زن اتوماتیک است، را تهیه نمایید.
  • پس از اینکه نوع لیبل زن را مشخص کردید باید به جزئیات آن توجه نمایید. نحوه نصب، نحوه کار، نوع چسب مصرفی و همچنین نحوه چسباندن چسب ها می تواند در انتخاب محصول کاملا مهم باشند. باید لیبل زنی را انتخاب کنید که بتواند به شکل کامل تمامی نیاز های شما را پوشش دهد. سعی کنید بهترین مدل را انتخاب کنید و برای انتخاب مدل زمان کافی بگذارید.
  • در هنگام خرید دستگاه لیبل زن حتما به نام شرکت سازنده و همچنین نوع ضمانت ارائه شده همراه دستگاه توجه نمایید. سعی کنید دستگاه تولید یک شرکت معتبر باشد و به همراه ضمانت نامه کامل و بلند مدت ارائه شود. دستگاه های صنعتی معمولا به دلیل کار سنگین در بعضی موارد دچار مشکل خواهند شد و داشتن ضمانت نامه می تواند خیال شما را از بابت تعمیر بدون هزینه و به موقع دستگاه راحت کند.

دستگاه لیبل زن در صنعت بسته بندی با مدل ها و ویژگی های مختلفی موجود است. انتخاب مدل مناسب لیبل زن می تواند تاثیر مثبتی بر روی سرعت و بازدهی بسته بندی محصولات شما داشته باشد.

نحوه نگهداری و تعمیر دستگاه لیبل زن

نحوه کار، نگهداری و تعمیر لیبل زن به مدل دستگاه بستگی دارد. این دستگاه ها دو مدل کلی در بین دستگاه های بسته بندی دارد. دستگاه لیبل زن دستی و لیبل زن اتوماتیک هر کدام دارای مدل های حرارتی و چسبی هستند و نکات جداگانه ای در خصوص نحوه نگهداری هر یک از آن ها وجود دارد. در ادامه نحوه نگهداری و تعمیر لیبل زن را به تفکیک مدل های موجود توضیح خواهیم داد.

دستگاه لیبل زن دستی

دستگاه لیبل زن دستی ساده ترین نوع دستگاه لیبل زن است. این دستگاه ها بسته به مدل خود می توانند به دو شکل حرارتی و چسبی لیبل ها را بر روی محصولات مختلف بچسبانند. در زیر به برخی نکات مهم در خصوص نحوه نگهداری و تعمیر لیبل زن دستی خواهیم پرداخت.

  • به نوع چسب مصرفی توجه کنید. برخی چسب ها از استاندارد لازم برای کار برخوردار نیستند و می توانند به دستگاه آسیب بزنند. با توجه به دفترچه راهنمای دستگاه از چسب های استاندارد و مناسب استفاده کنید.
  • لیبل زن های حرارتی از المنت هایی برای گرم کردن دستگاه استفاده می کنند. یکی از نکات مهم در خصوص نحوه نگهداری دستگاه لیبل زن دستی این است که بعد از هر بار استفاده از سلامت و همچنین تمیز بودن المنت ها اطمینان حاصل کنید.

دستگاه لیبل زن اتوماتیک

دستگاه لیبل زن اتوماتیک نیز با دو نوع کارکرد حرارتی و چسبی در بازار موجود است. در زیر به برخی موضوعات مهم در خصوص نحوه نگهداری و تعمیر لیبل زن اتوماتیک خواهیم پرداخت.

  • مهم ترین نکته در خصوص نحوه نگهداری دستگاه لیبل زن اتوماتیک به بررسی عملکرد دستگاه بر می گردد. این مدل ها به شکل کامپیتوری و کاملا الکترونیکی کار می کنند و شما باید با استفاده از کامپیتور مرکزی عیب یابی اصلی دستگاه را انجام دهید.
  • استفاده از چسب های با کیفیت می تواند به طول عمر دستگاه کمک کند.
  • پس از هر دوره استفاده دستگاه را به دقت تمیز کنید تا باقی مانده چسب ها و برچسب ها بر روی دستگاه لیبل زن نماند.
  • تیغه های برش برچسب و همچنین المنت های تولید گرما را نیز با دقت بررسی کنید تا از عملکرد صحیح آن ها مطمئن شوید.
این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *