نحوه کار دستگاه لیبل زن

زمان مطالعه: 4 دقیقه

نحوه کار دستگاه لیبل زن بسته به نوع کارکرد دستگاه می تواند متفاوت باشد. به طور کلی دستگاه لیبل زن به عنوان یک دستگاه بسته بندی برای چسباندن انواع لیبل ها و نوشته ها بر روی بسته بندی محصولات مختلف استفاده می شود. تمامی محصولات تولیدی باید دارای لیبل هایی برای معرفی محصول و مواد تشکیل دهنده آن باشند. مدل های مختلف دستگاه لیبل زن در بازار وجود دارند که شما بر اساس نوع نیاز خود می توانید آن ها را تهیه و استفاده نمایید. در ادامه در خصوص انواع این دستگاه ها و همچنین نحوه کار دستگاه لیبل زن بیشتر توضیح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه لیبل زن

نحوه کار دستگاه لیبل زن بسته به نوع کارکرد دستگاه می تواند متفاوت باشد.

نحوه کار انواع دستگاه لیبل زن

در مقالات قبل به بررسی این موضوع که دستگاه لیبل زن چگونه به روند بسته بندی کمک می کند پرداختیم، این دستگاه برچسب زن بسته به نوع دستگاه نحوه کار متفاوتی دارد. البته وظیفه و کار نهایی تمامی مدل ها یکسان است. این دستگاه ها وظیفه دارند برچسب ها و لیبل های مشخص شده برای محصولات مختلف را بر روی آن ها نصب کنند. در صنایع بسته بندی دستگاه لیبل زن انواع مختلفی دارد، دستگاه لیبل زن دستی به شکل دستی و مکانیکی این کار را انجام می دهد و دستگاه لیبل زن اتوماتیک نیز به شکل اتوماتیک به نصب برچسب می پردازند. در میان لیبل زن های اتوماتیک نیز تفاوت هایی وجود دارد و هر کدام از دستگاه ها می توانند بر روی محصولاتی با شکل های مشخص لیبل نصب کنند. در ادامه به تفکیک مدل در خصوص نحوه کار دستگاه لیبل زن توضیح خواهیم داد.

دستگاه لیبل زن دستی

دستگاه لیبل زن دستی ساده ترین مدل دستگاه لیبل زن موجود در بین دستگاه های بسته بندی و دستگاهی برای شروع یک کسب و کار نوپا است. این دستگاه ها قابلیت نصب لیبل به صورت دستی را دارند. به طور کلی دستگاه لیبل زن دستی به دو دسته کلی تقسیم می شوند. لیبل زن های دستی حرارتی که می توانند با استفاده از ایجاد حرارت چسب را گرم کنند و مدل های دیگر که فقط برچسب های آماده را بر محصولات می چسبانند. در زیر به نحوه کار هر دو دستگاه اشاره خواهیم کرد.

دستگاه لیبل زن دستی ساده ترین مدل دستگاه لیبل زن موجود در بین دستگاه های بسته بندی و دستگاهی برای شروع یک کسب و کار نوپا است.

نحوه کار دستگاه لیبل زن دستی چسبی بسیار ساده است. در این مدل ها برچسب های آماده در درون دستگاه قرار می گیرند. برخی مدل ها قابلیت برداشتن کاغد محافط چسب را دارند و برخی دیگر باید برچسب های بدون محافط را استفاده کنند. به هر صورت بعد از آماده شدن برچسب ها در محل مخصوص دستگاه، محصولی که می خواهید لیبل بر روی آن نصب شود را در مقابل دستگاه لیبل زن دستی قرار می دهید و با فشار دادن اهرم، لیبل بر روی محصول نصب می شود. معمولا برای بسته بندی های خشک بر روی سطوح هموار از این مدل دستگاه استفاده می شود.

نحوه کار دستگاه لیبل زن حرارتی نیز ساده و مشخص است. در این مدل دستگاه چسب با استفاده از حرارت گرم می شود و بعد از قرار گرفتن محصول در مقابل دستگاه لیبل زن ابتدا چسب بر روی محصول ریخته می شود و سپس برچسب بر روی آن قرار می گیرد. وجود گرما موجب می شود چسب با کیفیتی مناسب بر روی سطح بچسبد.

دستگاه لیبل زن اتوماتیک

دستگاه لیبل زن اتوماتیک یکی از پر کاربرد ترین دستگاه ها در صنعت بسته بندی است. در هر حوزه ای به خصوص صنایع غذایی و ماشین آلات صنایع غذایی که به دلیل ارتباط مستقیم با سلامتی انسان، از اهمیت زیادی برخوردار است هر محصولی که تولید می‌شود باید لیبل داشته باشد که اطلاعات لازم را به مصرف کننده انتقال بدهد. در این شرایط استفاده از دستگاه لیبل زن اتوماتیک کاملا توجیه پذیر به نظر می رسد.

نحوه کار دستگاه لیبل زن اتوماتیک حرارتی نیز همانند لیبل زن دستی حرارتی است. در این سیستم محصولات بر روی نوار نقاله به حرکت در می آیند و زمانی که به قسمت ثبت لیبل می رسند با استفاده از حرارت موجود چسب و لیبل بر روی محصول قرار می گیرند و به سرعت خشک می شوند. حرارت ایجاد شده توسط فن های دستگاه موجب می شود لیبل ها به سرعت بر روی دستگاه خشک شوند.

نحوه کار دستگاه لیبل زن پشت چسب دار نیز بسیار ساده است. این دستگاه ها لیبل هایی که خود چسب دارند را با استفاده از دستگیره های خود بر روی محصول نصب می کنند و در برخی موارد نیز از حرارت برای بهتر چسبیدن آن ها استفاده می کنند.

خرید دستگاه لیبل زن

در مقالات قبل به 5 اشتباه رایج در انتخاب دستگاه لیبل زن اشاره کردیم، اگر قصد دارید دستگاه لیبل زن برای کسب و کار خود تهیه کنید، ویترین نت با ارائه راهنمایی های لازم برای خرید لیبل زن و معرفی تولید کننده ها و بررسی دستگاه ها با قیمت به شما این امکان را می دهد که بتوانید انواع دستگاه لیبل زن را با یکدیگر مقایسه کرده و انتخاب مناسبی داشته باشید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *