سرمایه و مواد اولیه برای کار خشک کردن میوه و سبزی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

در گذشته این شغل صرفا برای خانم های خانه دار مورد توجه قرار می گرفت. اما حالا در بین تمام افراد خانواده از محبوبیت برخوردار است. شما با مشارکت خانوادگی در زمینه خشک کردن میوه و سبزی به وسیله دستگاه میوه خشک کن می توانید یک شغل کم دردسر را شروع کنید. این شغل جذاب و راحت بازار کار بسیار خوبی دارد. با یک سرمایه حداقلی در مدت کوتاه به سوددهی خواهید رسید. باتوجه به نوسانات بازار کار، هزینه‌های بالای اجاره، دشواری‌های جلب اعتماد سرمایه‌گذار و از این قبیل مشکلات، کسب و کار خانگی راه مناسبی برای کسب درآمد است. شما با کمی تحقیق و بررسی، با توجه به برآورد‌های مالی می‌توانید یک کسب کار پر سود را آغاز کنید. مشاغل خانگی در سراسر دنیا مورد استقبال قرار گرفته است.

مواد اولیه خشک کردن میوه و سبزی

از کجا شروع کنیم؟

دستگاه‌های کار :
•    هسته گیر، اسلایسر، دستگاه ميوه خشك كن، دستگاه بسته بندی
•    حداقل فضای مورد نیاز کارگاه دوازده متر
•    تعداد نیروی کار مورد نیاز دو نفر
•    سرمایه مورد نیاز  حدود 15 میلیون
•    مدت بازگشت سرمایه سه ماه
در ابتدا به یک آشپز خانه، یک دستگاه خشک کن، یک دستگاه اسلایسر و محصولات اولیه تازه نیاز دارید.اگر به شکل خانگی شروع به انجام این کار می‌کنید، کافیست کنج یک اتاق و یا بالکن را برای دستگاه خالی کنید. در ابتدا ملزم به پرداخت اجاره مضاعف نیستید چرا که با یک دستگاه شروع خواهید کرد.همچنین هزینه‌هایی از قبیل ایاب و ذهاب و مالیت را ندارید. مهم تر از همه برای خود کار می‌کنید.
شما می‌توانید از بانک‌ها وام بگیرید و یا برای خود شریک پیدا کنید. دقت داشته باشید که هزینه ها بر حسب اجاره بها، تعداد دستگاه ها، افراد شاغل در کارگاه، شیوه بازاریابی شما متغییر خواهد بود. برای تخمین سرمایه مورد نیاز با توجه به حجم کاری که می‌توانید تقبل کنید موارد فوق را محاسبه کنید.

سرمایه خشک کردن میوه و سبزی

امکانات مورد نیاز برای تولید میوه و سبزی خشک

برای تولید میوه خشک در منزل، به یک اتاق 7 متری احتیاج دارید و در کنار آن تجهیزاتی مثل دستگاه خشک کن و خردکن میوه. انواع ایرانی این دستگاه‌ها با کیفیت مناسب و قیمت مطلوب در بازار به فروش می‌رسد. برای این دستگاه‌ها مبلغ در حدود 18 میلیون تومان احتیاج دارید. می‌بایست یک یخچال صندوقی تهیه کنید که مبلغ حدودی آن 8 تا 10 میلیون تومان است، نهایتا  یک دستگاه وکیوم جهت بسته‌بندی احتیاج دارید که هزینه آن بین 3 الی 10 میلیون تومان است.
سعی کنید بسته‌های خود را در مقدار کم حجم تولید کنید. دلیل این مسئله استقبال مشتریان از بسته‌های 250 گرمی است. این میزان بیشترین طرفدار را در بازار داشته و به دلیل قیمت بالای تمام شده محصول ، مقدار کمتر بهتر به فروش می رسد.

سرمایه کار میوه خشک کنی

سود فروش نسبت به سرمایه اولیه

بسته به سفارشات خود برای مواد اولیه ماهیانه بین 2 الی 10 میلیون تومان احتیاج دارید. به طور میانگین هر 1 کیلو چیپس میوه تهیه شده از 10 کیلو میوه خام است. قیمت روز محصولات را در نظر بگیرید و این مبلغ را محاسبه کنید. ضایعات و پسماند حاصل از فرایند کار را دور نریزید. می توانید به دامداری‌ها برای تهیه خوراک دام و طیور یا شرکت‌های تولید کننده کودهای ارگانیک بفروشید. شما برای این کار دورریز ندارید.
سود حاصله خشک کردن میوه و سبزی از این کار بین 30 تا 150 درصد بسته به محصولی که انتخاب می کنید متغیر است. در ابتدای کار با سود کم شروع کنید، چرا که می‌بایست بتوانید در کنار دیگر رقبای تولید کننده خود را مطرح کنید. با اینکار شانس فروش و کسب جایگاه در بازار کار برای شما بیشتر خواهد بود. اما توجه داشته باشید کیفیت را فدای این مسئله نکنید. این وضعیت موقتی خواهد بود.

سرمایه کار خانگی میوه خشک کنی

دسته بندی و بسته بندی میوه و سبزی خشک

دسته بندی محصولات خشک شده

شما برای صرفه جویی در هزینه ها، می‌توانید محصولات را از بازار تره بار خریداری کنید. بهتر است میوه و سبزی خشک شده خود را از جهت کیفیت و سایز دسته بندی بکنید. محصولاتی که شکل ظاهری شکیلی ندارند با قیمت کمتر به شکل عمده یا همان کیلویی بفروشید. محصولاتی که بهتر هستند را به صورت وزنی در حجم های مشخص بسته بندی فرمایید. با انجام این فرایند سبد فروش محصولات شما افزایش پیدا می‌کند و برای مشتریان خود گزینه های بیشتری دارید. در نتیجه احتمال خرید محصولات را در هر بار مراجعه افزایش داده‌اید.

بسته بندی میوه خشک خانگی

بسته بندی محصول نهایی میوه و سبزی خشک

بسته‌بندی مهمترین بخش تولید و عرضه محصول شماست، بسته بندی تمیز و زیبا طراحی جذاب در فروش بسیار موثر است. هر میزان هزینه که صرف طراحی و بسته بندی کنید در جذب مشتری تاثیرگذار است. در این زمینه نمونه های موفق را مشاهده کنید و با ایده‌ای که دارید تلفیق کنید. برای نتیجه بهتر از طراحان متخصص کمک بگیرید. هزینه های چاپ و متریال را از مراکز مرتبط به قیمت روز استعلام بگیرید.

مواد اولیه خشک کردن میوه و سبزی

نگاه آخر

شما با کمی تحقیق و برسی برآوردهای مالی می‌توانید این کسب کار پر سود را آغاز کنید. برای تولید میوه و سبزی خشک در ابتدا، به یک اتاق 7 متری احتیاج دارید و تجهیزات مرتبط که مبلغی حدود 30 میلیون تومان را نیاز دارد. سود حاصله از این کار بین 30 تا 150 درصد بسته به محصولی که انتخاب می‌کنید متغیر است. در ابتدای کار با سود کم شروع کنید. محصولاتی که بهتر هستند را به صورت وزنی در حجم های مشخص بسته بندی فرمایید. با انجام این فرایند سبد فروش محصولات شما افزایش پیدا می کند. بسته بندی مهمترین بخش تولید و عرضه محصول شماست. برای نتیجه بهتر از طراحان متخصص کمک بگیرید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *