خریداران چگونه تعامل اثر بخش تر با تامین کنندگان ویترین نت داشته باشند؟

تعامل اثر بخش با تامین کننده
زمان مطالعه: 3 دقیقه

گاهی اوقات اتفاق می‌افتد برای خرید یک محصول دقت عمل بیشتری به خرج دهیم و یا سعی کنیم با تامین کننده آن محصول ارتباط بگیریم تا بتوانیم خریدی مطمئن‌تر داشته باشیم. ویترین نت به عنوان اولین و بزرگترین بازار تجارت الکترونیک B2B به شما در این راه کمک می‌کند تا بتوانید بدون واسطه با تامین کننده مورد نظرتان در ارتباط باشید و محصول مورد نیاز خود را خریداری کنید و تعامل اثر بخش تر با تامین کنندگان داشته باشید.

روش‌های مختلفی برای برای ارتباط با تامین کنندگان در ویترین نت وجود دارد. شما می‌توانید از طریق صفحه محصول مورد نظر، صفحه اختصاصی تامین کننده و یا از طریق سیستم RFQ یا همان درخواست قیمت با تامین کنندگان ویترین نت در ارتباط باشید و درخواست استعلام قیمت بفرستید و خرید محصول مورد نیازتان را انجام دهید. همچنین از این طریق خریداران می‌توانند سفارش محصول سفارشی ساز را به تامین کننده مورد نظر خود بدهند. به همین جهت خریداران برای تعامل اثر بخش تر با تامین کنندگان و برای آن که نشان دهند در تجارت و امر خرید محصول جدی هستند نیاز است سه اصل مهم را رعایت کنند.

تعامل اثر بخش با تامین کننده

سه اصل مهم برای تعامل اثر بخش با تامین کنندگان

مناسب است پیش از شروع هر گونه معامله، فهرستی از تامین کنندگان مورد اعتماد خود که شرایط کاری و محصولات آن ها با شما مطابقت بیشتری دارد را تهیه کنید. فراهم کردن فهرستی از تامین کنندگان در ظاهر امر آسان است اما در واقع فعالیتی بسیار مهم و حیاتی برای آینده کسب و کار شما می‌تواند باشد.

بعد از این مرحله است که شما می‌تونید با جدیت به دنبال بهترین فروشنده و یا تامین کننده محصول باشید. در این امر ویترین نت با قرار دادن بهترین تامین کنندگان کشور در کنار هم توانسته است متمایزترین خدمات را به خریدران محصولات ارائه کند. خریداران برای ایجاد یک گفتمان صحیح با تامین کنندگان بهتر است همواره سه اصل مهم و اساسی را در نظر داشته باشند.

1- نشان دهید که یک خریدار واقعی و معتبر به لحاط قانونی هستید

برای اثبات جدیت در انجام معامله، خود را به صورت کامل معرفی کنید و علاوه بر مشخص کردن دقیق کسب و کار خود شرایط و اصول تجاری مدنظرتان را نیز بازگو کنید. حساب کاربری شما در ویترین نت باید تکیمل و تایید شده باشد. آدرس ایمیل و شماره تماس ذکر شده در حساب کاربری شما باید فعال و در دسترس باشد. تامین کنندگان نیز به مانند شما یک تاجر حرفه‌ای هستند و حق مسلم آن‌هاست که زمان ارزشمند خود را بیهوده تلف نکنند و نسبت به حرفه‌ای بودن شما اطمینان حاصل کنند.

2- محصول یا کالای مورد نیاز خود را با دقت هر چه تمام‌تر توصیف کنید

اطلاعات دقیقی از محصول و کالای مورد نیاز خود را در اختیار تامین کننده قرار دهید:

  •  ابعاد دقیق و شاخصه‌های ظاهری محصول با ذکر جزئیات
  •  جنس کالا یا متریال به کار رفته در محصول
  •  مشخصات فنی کالا
  •  نوع بسته بندی
  •  ذکر دیگر نکات حساس و حیاتی از قبیل برند، ایمنی و …
  •  تصویر محصول

3- طرح سوالاتی که میزان مطابقت تامین کننده با کسب و کار شما را به خوبی مورد سنجش قرار می‌دهد

پرسش‌هایی صریح و به دور از هرگونه ابهام و ایهام مطرح کنید:

  • آیا شما توانایی تولید این محصول را دارید؟
  • تجارب قبلی شما در تولید محصولات مشابه موفقیت آمیز بوده است؟
  • آیا می‌توانید در ساختار و ماهیت محصول تغییر ایجاد کنید؟
  • قیمت گذاری کالا برای حجم معینی از سفارشات و یا برای یک نمونه محصول به چه میزان و بر چه اساسی است؟

براساس یک قانون نانوشته در دنیای تجارت، خریدار باید با 10 الی 15 تامین کننده تبادل نظر کند و تعامل داشته باشد تا در نهایت بتواند بهترین گزینه را انتخاب کند. همکاری و شراکت در دنیای تجارت، امری پیش پا افتاده و ساده نیست، بنابراین تنها یک گفتمان جدی و هدفمند است که می‌تواند شرکای تجاری را سالیان متمادی در کنار هم نگاه دارد.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *