روش های مختلف نظافت منزل

روش های مختلف نظافت منزل
زمان مطالعه: 4 دقیقه

در این مقاله قصد داریم در رابطه با روش های مختلف نظافت منزل بحث کنیم و اطلاعات مفیدی به شما عزیزان ارائه دهیم. همان طور که می دانیم نظافت یکی از مهم ترین مسائل زندگی همه انسان ها است که در دین و آیین هم به روش های مختلفی به آن اشاره شده؛ در ادامه روش های مختلفی را برای راحتی کار شما عزیزان بیان می کنیم. تا به انتها با ما همراه باشید.

نظافت منزل

در بسیاری از موارد تقسیم کار بین آقایان و خانم ها به شکلی است که کارهای داخلی منزل بر عهده خانم بوده و کارهای بیرون برعهده آقا است. به همین دلیل نظافت منزل معمولا جزو یکی از مورادی است که برعهده خانم ها خواهد بود؛ این در حالی است که همیشه آقایان در این مورد به خانم ها کمک کرده و در نظافت های کلی و طولانی همراه خانم ها فعالیت می کنند.

سوالی که پیش می آید این است که از چه روش هایی می توانیم برای نظافت منزل اقدام کنیم؟

در ابتدا و قبل از بیان هر نکته باید به شما عزیزان بگوییم که سعی کنید هیچ کدام یک از بخش های منزل شما مدتی بدون نظافت باقی نماند چرا که در این صورت تمیز کردن آن بخش بسیار سخت خواهد شد. به عبارتی دیگر یکی از بهترین روش های نظافت منزل این است که حداقل هفته یک بار برای نظافت کلی اقدام کنیم.

به عبارتی دیگر آشپزخانه، پذیرایی و اتاق خواب ها هفته یک بار به طور کامل تمیز شده و نظافت آن ها رعایت شود. همین موضوع به شما کمک می کند تا در مدت کوتاهی بتوانید تمامی منزل را تمیز کنید. از طرفی نظافتی که هر هفته انجام شود، بسیار سبک بوده و خستگی فراوانی نخواهد داشت. این روزای بسیاری از آقایان و خانم ها هر دو نفر شاغل بوده و همزمان به سر کار می روند.

به همین دلیل افراد زمان خیلی کمی برای نظافت منزل خواهند داشت. از طرفی نظافت یکی مهم ترین مواردی است که به هیچ وجه نمی توان بی تفاوت از کنار آن گذشت. به همین دلیل باید به فکر راه کار مفیدی باشیم که با سرعت بیشتری این امر را به انجام برسانیم. از طرفی تجهیزات برای نظافت منزل هم بسیار مهم بوده و در سرعت کار تاثیر گذار خواهند بود؛ در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم. با ما همراه باشید.

تجهیزات مورد نیاز برای نظافت منزل

تجهیزات مورد نیاز برای نظافت منزل

یکی از مهم ترین موارد که در نتیجه کار و سرعت نظافت منزل بسیار تاثیر گذار است، همین تجهیزات خواهد بود. به همین دلیل توصیه می کنیم اگر سرعت اجرای کار برای شما مهم است، قطعا موارد زیر را انجام دهید.

  1. جارو برقی پر قدرت یکی از مهم ترین مواردی است که باید برای نظافت منزل داشته باشیم. تمامی افراد با جارو برقی های معمولی کار کرده و فرق آن ها را با جارو برقی های پر قدرت می دانیم. این در حالی است که جارو برقی های پرقدرت در مدت زمان بسیار کوتاهی تمامی فضا را به طور کامل پاک سازی می کنند.
  2. دستمال های مناسب برای سطح های مانند شیشه و چوب: همان طور که می دانیم در منزل وسایل خاصی وجود دارند که هر یک از آن ها از جنس های مختلفی هستند. به همین دلیل توصیه می کنیم دستمال هایی که برای نظافت منزل انتخاب می کنید از نوع مناسب شیشه باشد تا بتوانید به راحتی شیشه های منزل را تمیز کنید.
  3. تی های زمین شور: این روزها تی های مختلفی به روی کار آمده و به شما عزیزان توصیه می کنیم برای این که نظافت بهتری داشته و در زمان کمی بتوانید کل منزل را تمیز کنید، حتما از تی های جدیدی استفاده کنید که قابلیت های مختلفی دارند. به طور مثال به راحتی تمیز شده و آب آن ها گرفته خواهد شد.

تاثیر شوینده ها در نظافت منزل

بعد از تجهیزات این شوینده ها هستند که تاثیر بسیار زیادی در نظافت منزل خواهند داشت. به همین دلیل توصیه می کنیم در خرید و استفاده از شوینده ها بسیار دقت داشته باشید. به طور مثال از شوینده های مناسب برای بخش های مناسبی استفاده کنید. شوینده های خاصی می توانند چربی های روی گاز را از بین بردند و شما نمی توانید با هر محلولی برای از بین بردن چربی ها اقدام کنید.

همچنین برای تمیزی شیشه ها باید حتما از شوینده های مختص به خود آن ها استفاده کنید و در غیر این صورت شیشه ها لک گرفته خواهند بود. در حالت کلی توجه داشته باشید که برای هر یک از بخش های منزل از شوینده های مناسب آن استفاده کنید تا بتوانید با یک بار اجرا به نتیجه دلخواه خود برسید. علاوه بر این توجه داشته باشید که از مخلوط کردن دو یا چند شوینده با یک دیگر به طور جدی پرهیز کنید.

بسیاری از افراد را دیدیم که بعد از استفاده همزمان از چندین شوینده برای نظافت منزل با مشکل های بزرگی رو به رو شدند. به همین دلیل اکیدا از ترکیب چند شوینده پرهیز کنید تا در بحث تنفسی به مشکل نخورید.

جمع بندی

در نهایت تمامی مطالب بالا را به این شکل می توان بیان کرد که نظافت هفتگی منزل به شما عزیزان این امکان را می دهد که در مدت کوتاهی بتوانید به کارهای خود رسیدگی کنید. اجازه ندهید فضاهایی بدون رسیدگی باقی بمانند که بعد از مدتی نظافت آن ها بسیار دشوار خواهد شد. علاوه بر این موارد به تجهیزات و شویندهایی که با آن ها کار می کنید، بسیار توجه داشته باشید که از بهترین نوع بوده و کارآیی خوبی داشته باشند.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *