مقایسه و راهنمای خرید دستگاه دست خشک کن برقی

راهنمای خرید دستگاه دست خشک کن برقی
زمان مطالعه: 5 دقیقه

در حال حاضر منطقی‌ترین و عاقلانه‌ترین روش برای خشک کردن دست‌ها در محیط‌های عمومی استفاده از دستگاه دست خشک‌ کن است که بدون شک جایگزین مناسبی برای روش‌های سنتی می‌باشد. این دستگاه کاربرد گسترده‌ای در محیط‌هایی همچون ادارات و شرکت‌ها، هتل‌ها، کافی‌شاپ‌ها و بسیاری از مراکز بزرگ دیگر دارد و انواع مختلفی از آن طراحی و به بازار عرضه شده است. اگر شما به دنبال خرید دستگاه دست خشک‌ کن برقی هستید، پیشنهاد می‌کنم حتما این مطلب را مطالعه کنید. ما در اینجا راهنمای خرید دستگاه دست خشک کن برقی را برای شما آماده‌ کرده‌ایم.

راهنمای خرید دستگاه دست خشک کن برقی

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

  • دستگاه دست خشک کن برقی چیست؟
  • نحوه کار دستگاه دست خشک کن برقی
  • انواع دستگاه دست خشک کن برقی
  • کاربرد دستگاه دست خشک کن برقی
  • مزایا و معایب دستگاه دست خشک کن برقی
  • به هنگام خرید دستگاه دست خشک کن برقی به این نکات توجه کنید.

دستگاه دست خشک کن برقی چیست؟

دستگاه دست خشک کن برقی از جمله تجهیزات و ملزومات سرویس‌های بهداشتی عمومی است که همانطور که از نامش مشخص است، برای خشک کردن دست کاربرد دارد. این دستگاه جایگزین روش‌های سنتی از جمله خشک کردن دست با دستمال کاغذی یا حوله بوده و خشک کردن بهداشتی‌تر و ساده‌تر را فراهم می‌کند.

شما به عنوان صاحب رستوران، کافی شاپ، بیمارستان یا هر مرکز بزرگ دیگری با استفاده از این دستگاه می‌توانید بهداشت سازمان‌تان را بالاتر ببرید. البته دستگاه دست خشک کن فقط برای سازمان‌های بزرگ کاربرد ندارد و برخی از انواع دستگاه دست خشک دارای کاربرد خانگی هستند. ما قبلا در مطلب جداگانه به طور مفصل در مورد دستگاه دست خشک کن صنعتی صحبت کرده‌ایم که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

در ادامه راهنمای خرید دستگاه دست خشک کن برقی در مورد نحوه کار این دستگاه‌ها صحبت کرده‌ایم.

نحوه کار دستگاه دست خشک کن

راهنمای خرید دستگاه دست خشک کن برقی

تمامی دستگاه‌های خشک کن موجود در بازار دارای طرز کار ساده‌ای می‌باشند و پروسه‌ی پیچیده‌ای ندارند. عملکرد دستگاه خشک کن دست به این صورت است که هوا را به داخل دستگاه می‌کشاند و سپس آن را به حرارت موردنظر رسانده و به بیرون می‌دمد. هوایی که از دستگاه به صورت حرارت ملایمی خارج می‌شود، عمل خشک کردن رطوبت دست را انجام می‌دهد. اساس کار دستگاه‌ دست خشک کن با حرارت خروجی از دستگاه بوده و حرارت خروجی از دستگاه باعث خشک شدن رطوبت دست می‌شود.

انواع دستگاه دست خشک کن برقی

در ادامه راهنمای خرید دستگاه دست خشک کن برقی به بررسی انواع آن‌ها پرداخته‌ایم. به طور کلی دستگاه دست خشک کن برقی در سه نوع “دست خشک کن سوپر جت”، “دست خشک کن جت” و “دست خشک کن کلاسیک” طراحی و ساخته می‌شوند که در ادامه به طور مفصل آن‌ها را توضیح داده‌ایم.

دست خشک کن سوپر جت

دستگاه دست خشک کن برقی در مد‌ل‌های مختلف طراحی و به بازار عرضه می‌شود که تفاوت آن‌ها به سرعت خشک کردن و تعداد افرادی که از آن استفاده می‌کنند برمی‌گردد. دست خشک کن‌های سوپر جت دارای قدرت بین ۱۸۰۰ تا ۲۵۰۰ وات هستند. مهم‌ترین ویژگی دست خشک کن سوپر جت که آن را از انواع دیگر دست خشک‌کن‌ها متمایز می‌کند، قدرت خشک کنندگی سریع‌تر آن است.

این نوع دستگاه دست خشک کن برقی برای فضاهایی با تعداد پرسنل بالا بین عداد ۴۰ الی ۸۰ نفر کاربرد دارد. شما می‌توانید از دستگاه دست خشک کن سوپر جت برای سرویس‌های بهداشتی مراکز بزرگ استفاده کنید. از لحاظ مکانیزم و سیستم تقریبا هر سه نوع از دستگاه‌های خشک کن شبیه بهم هستند و فقط از لحاظ کاربرد مختلف می‌باشند. شاید بزرگترین مزیت این نوع از دستگاه دست خشک قدرت خشک کنندگی سریع‌تر و تعداد بالای افرادی که از آن استفاده می‌کنند، است. قدرت خشک کنندگی بالاتر این نوع از خشک کن‌ها باعث می‌شود که فقط در عرض ۵ الی ۸ ثانیه دست‌ها را خشک نمایند.

دست خشک کن جت

دست خشک کن جت قدرت کمتری نسبت به نوع اول دارد و با تولید حرارت عمل، خشک کردن را انجام می‌دهد. این نوع از دستگاه‌های دست خشک دارای قدرت موتور بین ۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰ وات هستند و برای استفاده در محل‌هایی با تعداد پرسنل ۱۰ الی ۲۰ نفر مناسب می‌باشند. بازه زمانی خشک کردن این دست خشک کن‌ها ۱۲ الی ۸ ثانیه می‌باشد.

دست خشک کن کلاسیک

دست خشک کن کلاسیک دارای قدرت کمتری بوده و بیشتر برای مصرف خانگی بکار برده می‌شود. قدرت این نوع از دستگاه‌های خشک کن بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ وات است. توجه کنید که هر یک از دستگاه‌های خشک کن موجود در بازار ویژگی‌های خاص خود را دارند که شما باید بر حسب نیاز خود دستگاه‌تان را انتخاب کنید.

کاربرد دستگاه دست خشک کن برقی

کاربرد دستگاه دست خشک کن برقی

در ادامه راهنمای خرید دستگاه دست خشک کن برقی به کاربرد آن می‌پردازیم. دستگاه خشک کن برقی وسیله‌ای جهت خشک‌کردن دست‌ها به‌صورت مکانیزه است که در تمامی محیط‌های عمومی همچون ادارات و شرکت‌ها، هتل‌ها، کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها، ترمینال‌‌ها، مراکز اقامتی، استخرها، فروشگاه‌ها و سایر مراکز بزرگ کاربرد دارد.

مزایا و معایب دستگاه دست خشک کن

مزایای دستگاه دست خشک کن: مطمئنا مزایای استفاده از دستگاه خشک کن برقی زیاد است. مهم‌ترین مزیت این دستگاه کارکرد آسان آن است که بدون هیچ تماس و فعالیت اضافی می‌توانید دست‌های خود را خشک کنید. دستگاه‌های دست خشک کن امروزی اکثرا مجهز به سنسور چشمی هستند که با تولید حرارت ملایم عمل خشک کردن دست‌ها را انجام می‌دهند. البته نوع دستی این دستگاه با فشردن یک دکمه روشن و خاموش می‌شود.

از دیگر مزایای آن می‌توان به کاهش هزینه، کمک به محیط زیست و حفظ درختان اشاره کرد. علاوه بر این دستگاه جایگزین انتخاب بهداشتی‌تری بجای استفاده از دستمال کاغذی در محیط دستشویی‌ است.

معایب دستگاه دست خشک کن: از نظر برخی از محققان هوای محیط سرویس بهداشتی می‌تواند آلوده باشد، در نتیجه حرارت خروجی از دستگاه نیز ممکن است باعث انتشار باکتری و میکروب‌ها شود و زیاد بهداشتی بنظر نمی‌رسد. همینطور بیشتر مردم به صورت اصولی دست‌های خود را نمی‌شویند و همیشه میکروب‌هایی بین انگشتان فرد باقی می‌ماند. به این ترتیب بخشک کردن دست با دستگاه خشک کن باعث بلندشدن این میکروب ها از سطح پوست می‌شود و می‌تواند باعث شیوع‌ بیشتر میکروب‌ها شود.

در ادامه راهنمای خرید دستگاه دست خشک کن برقی پیشنهاد می‌کنم نکات زیر را جدی بگیرید.

به هنگام خرید دستگاه دست خشک کن به این نکات توجه کنید.

کاربرد دستگاه دست خشک کن برقی

همانطور که در بالا اشاره کردیم، دستگاه دست خشک کن دارای مدل‌های مختلفی است که باید با توجه به نیاز خود مدل مناسب‌تان را خریداری نمایید. در زیر نکاتی را که به هنگام خرید دستگاه دست خشک کن باید به آن توجه کنید، بیان کرده‌ایم.

قدرت توان دستگاه: قدرت و توان فاکتور مهمی در انتخاب دستگاه می‌باشد و شما باید با توجه به انتظاری که از دستگاه‌تان دارید، آن را انتخاب کنید. مسلماً دست خشک کن مورد نیاز مراکز بزرگ با دست خشک موردنیاز برای یک محیط کاری چند نفره متفاوت است.  برای فضاهایی با تعداد پرسنل بالا باید به سمت دستگاه‌های دست خشک کن سوپر جت بروید چرا که تا 40 الی 80 نفر را ساپورت می‌کنند. اما برای فضاهایی که تعداد استفاده‌کنندگان از آن‌ها نهایتا 20 نفر است، دست خشک کن جت کافیست. در مورد فضاهای خانگی دست خشک کن کلاسیک  کاربردی‌تر است.

جنس بدنه دستگاه: جنس بدنه دستگاه بر روی طول عمر دستگاه موثر است و شما باید با توجه به فضا و محل قرارگیری، این فاکتور را نیز مدنظر قرار دهید. اکثر دستگاه‌های موجود در بازار از جنس پلاستیک یا استیل هستند.

برخی از دستگاه‌های دست خشک دارای ویژگی‌های دیگری همچون “توقف خودکار دستگاه در صورت استفاده بیش از حد” می‌باشند و می‌توانند در تصمیم‌گیری شما تاثیرگذار باشد.

خوشبختانه امکان خرید انواع دستگاه صنعتی در مجموعه ویترین نت وجود دارد که به راحتی می‌توانید مدلی متناسب با نیازتان را خریداری نمایید. توجه کنید که این امکان برای شما عزیزان فراهم شده است که به صورت حضوری یا تلفنی راهنمایی‌های کامل در مورد انواع دستگاه صنعتی موردنیازتان را از کارشناسان مجرب ما دریافت نمایید. کلیه محصولات قبل از تحویل آزمایش شده و تست کیفیت می‌شوند. اگر شما به دنبال خرید دستگاه صنعتی هستید، می‌توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید و اطلاعات تکمیلی‌تر را دریافت نمایید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *