۵ نکته بازاریابی قبل از راه اندازی خط تولید

راه اندازی خط تولید کسب و کار
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به عنوان یک بازاریاب، پیدا کردن راه حلی برای شناساندن نام تجاری به مشتریان و خریداران جدید بدون نیاز به سرمایه‌ی زیاد یک هدف حیاتی است. در حالی که ظهور دیجیتال مارکتینگ هزینه‌ها را تا حد زیادی کاهش داده است، شما همچنان می‌توانید جایگزین‌های مقرون به صرفه‌تری را پیدا کنید تا مشتریان بیشتری داشته باشید. در واقع راه اندازی خط تولید کسب و کار می‌تواند به افزایش فروش کمک کند تا به عنوان یک نام تجاری در برابر مشتریان خود قرار بگیرید. این یک راه عالی برای تکمیل کسب و کار اصلی شماست و باعث لذت بردن از انجام کار می‌شود. تولید فرآیندی پرهزینه است، اما هنگامی که مشتری آن را خریداری می‌کند متوجه خواهید که شد چگونه مسیر تولید را طی کرده‌اید.

هدف شما از تولید باید این باشد که مشتریان بارها و بارها از آن استفاده کنند و حتی به دیگران محصول شما را معرفی کنند. این در واقع خود نوعی تبلیغات رایگان برای محصول تولیدی شما می‌تواند باشد. یک سوال اساسی این است که چگونه می‌توان محصولات خط تولید خود را به صورت موثر بفروشیم تا به این نقطه برسیم؟

اگر می‌خواهید خط تولید خود را برای کسب و کارتان راه اندازی کنید و در آن موفق باشید 5 گام تا رسیدن به آن فاصله دارید.

راه اندازی خط تولید

1- محصولی متفاوت طراحی کنید

اولین قانون در راه اندازی خط تولید این است که مطمئن شوید این خط تولید مختص به شماست. شما باید ایده‌ای متمایز از سایر رقبای خود داشته باشید بنابراین بر متفاوت بودن تمرکز کنید. با این حال از هویت اصلی خود دور نشوید زیرا می‌خواهید هر کس که محصولات شما را مشاهده یا خریداری می کند بلافاصله هویت شما را تشخیص دهد. مهمتر از همه فکر کردن در مورد نام تجاری است تا بتوانید آنچه را که تصور می‌کنید به صورت بصری و به روشی ساده برای خواندن و چاپ کردن به تصویر بکشید.

2- برای مشتریان و مخاطبان خود محصول طراحی کنید

هنگامی که ایده‌ای برای نمایش نام تجاری در خط تولید خود دارید، باید مطمئن شوید که این ایده با علایق و سبک مشتری شما مطابقت دارد یا خیر؟ مهمتر از همه شما می‌خواهید مشتریان قبل از هر چیز محصولات شما را دوست داشته باشند. در رابطه با مشتریانی که دارید خوب فکر کنید، آیا آن‌ها محصولاتی شبیه به آن چه در ذهن شما است را استفاده می‌کنند؟ ممکن است چندین گروه مشتری داشته باشید، اما برای شروع بهتر است سعی کنید فقط بر روی یک گروه از مشتریان تمرکز کنید.

3- نام تجاری مناسب انتخاب کنید

توجه به جزئیات تفاوت ایجاد می‌کند. انتخاب برند یا نام تجاری مناسب برای برخی از مشتریان بسیار مهم و ضروری است حتی می‌تواند در مشتری احساس خوب ایجاد کند. بسیاری از مشتریان قبل از تصمیم‌گیری به خرید محصول به دنبال نام برند هستند بنابراین تعیین کنید از کدام مسیر می‌خواهید جلو بروید و سپس به دنبال بهترین نام تجاری برای محصولات تولیدی خود باشید و به مشتریان خود معرفی کنید.

4- روش‌های منحصر به فرد برای فروش محصول پیدا کنید

محصولات خود را در نزدیکی اعیاد و مراسمات رسمی و عمومی چون سال نو تولید و بسته بندی کنید و یا حتی می‌توانید فروش محصولات خود را با خرید یک محصولی دیگر همراه کنید. ترکیب محصولات خط تولید با سایر پیشنهادات در مراحل ابتدایی شروع به کار بسیار کمک کننده می‌تواند باشد. اگر نگران هزینه‌ها هستید، آن‌ها به صورت جزئی افزایش دهید و مطمئن شود که تمامی مزایای ناشی از هزینه‌ها را در هنگام بازاریاب محصول بیان می‌کنید. بنابراین مشتریان به وضوح خواهند دید در مقابل پول خود چه چیزی به دست می‌آورند.

5- مشتریان خود را تشویق کنید

آخرین گام برای راه اندازی موثر خط تولید ایجاد انگیزه در مشتریان است. هنگامی که مشتریان شما اقدام به خرید می‌کنند ارزش دادن به مشتریانتان را فراموش نکنید، آن‌ها را تشویق به استفاده از محصولات خود کنید. به روشی منحصر به فرد فکر کنید تا مشتریان خود را تشویق کنید نام تجاری شما را به صورت مداوم نمایندگی کنند. علاوه براین، یک قدم فراتر بروید و به این فکر کنید که چگونه این مشتریان وفادار به تبلیغ شما از طریق کانال‌های تبلیغاتی که مشتریان جدید بالقلوه استفاده و کمک می کنند.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *