معرفی بهترین چرخ گوشت صنعتی و نیمه صنعتی

بهترین چرخ گوشت صنعتی و نیمه صنعتی
زمان مطالعه: 5 دقیقه

چرخ‌گوشت به‌عنوان یکی از تجهیزات حیاتی در رستوران‌ها، هتل‌ها، قصابی و مراکز عرضه محصولات پروتئینی شناخته می‌شود. این ابزار صنعتی و نیمه صنعتی به طور گسترده در آشپزخانه‌های صنعتی، کبابی‌ها و سوپر گوشت‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. چرخ‌گوشت صنعتی در قصابی‌ها به‌عنوان یک وسیله مهم و اساسی کاربرد دارد. این وسیله با امکانات متنوع خود، به فرایند چرخ‌کردن و آماده‌سازی گوشت برای تهیهٔ انواع غذاها کمک می‌کند. باتوجه‌به اهمیت چرخ‌گوشت در کسب‌وکارهای صنعتی، انتخاب بهترین برند آن بسیار مهم است. برندهای مطرحی مانند “برند الکترا” یا “برند چرخ‌گوشت هایچر” به دلیل عملکرد برتر و دوام بالا محبوبیت بیشتری دارند. در ادامه این مطلب از ویترین نت قصد داریم بهترین چرخ گوشت صنعتی را خدمت شما کاربران عزیز معرفی کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

چرخ گوشت صنعتی چیست؟

چرخ‌گوشت صنعتی یکی از مهم‌ترین تجهیزات در کارخانه‌ها، غذاخوری‌ها و قصابی‌ها است. ازاین‌رو، انتخاب بهترین چرخ‌ گوشت صنعتی و نیمه‌صنعتی برای این واحدها اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین استفاده گسترده از گوشت قرمز در غذاهای ایرانی، چرخ‌گوشت را به یک ابزار بسیار کاربردی در فرایند تهیه و بسته‌بندی انواع غذا تبدیل کرده است. این وسیله نه‌تنها موجب حفظ کیفیت گوشت می‌شود، بلکه بسیار بهداشتی نیز هست. همچنین، سرعت عمل، راندمان و بازدهی آشپزخانه‌های صنعتی را نیز افزایش می‌دهد.

در بازار مدل‌ها و مارک‌های مختلفی از چرخ‌گوشت صنعتی و نیمه‌صنعتی موجود است. در نتیجه انتخاب بهترین برند چرخ‌گوشت بستگی به نیازها و حجم کاری شما دارد. این ابزار علاوه بر چرخ‌کردن گوشت، چرخ‌گوشت برای تولید سوسیس، کالباس، فلافل و به‌ویژه تهیه ماده اولیه کباب نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که انواع نیمه‌صنعتی نیز در طرح‌های مختلف و با قابلیت‌های متنوع توسط برندهای معتبر تولید می‌شوند.

تفاوت چرخ گوشت صنعتی و نیمه صنعتی و خانگی

تفاوت اصلی بین این دو چرخ‌گوشت مربوط به حجم و نوع کسب‌وکار است. اغلبِ صنعتی این دستگاه برای واحدهای با حجم بالا مثل کارخانه‌های بزرگ یا سوپر گوشت‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. مدلِ نیمه‌صنعتی نیز در کسب‌وکارهای کوچک و صنایع تولیدی با نیازهای کم، کاربرد دارد. چرخ‌گوشت صنعتی سرعت بسیار زیادی دارد و می‌تواند چندین ساعت به طور مداوم کار کند. این نوع چرخ‌گوشت مقاومت و دوام بسیار بالایی دارد برای واحدهایی که نیاز به تولید انبوه دارند مناسب است. چرخ‌گوشت نیمه‌صنعتی نیز بیشتر در محیط‌هایی مانند غذاخوری‌ها و فروشگاه‌های کوچک مورداستفاده قرار می‌گیرد. این دسته از چرخ‌گوشت‌ها دارای توان متوسط و کارایی خوب هستند.

چرخ‌گوشت صنعتی برای مشاغلی که تولید متوسطی دارند مناسب است. این ابزار قیمت مناسبی دارد و درعین‌حال بادوام نیز است. از این نوع دستگاه‌ها در منازل نیز می‌توان استفاده کرد. در انتخاب این محصول باید به نوع تجارت، نیازهای شخصی یا کسب‌وکار خود توجه کنید. چرخ‌گوشت صنعتی برای محیط‌های بزرگ، نیمه‌صنعتی برای محیط‌های متوسط و مدلِ خانگی برای مصارف شخصی مناسب است.

بهترین مارک چرخ گوشت صنعتی

ویژگی های بهترین چرخ گوشت صنعتی

چرخ‌گوشت صنعتی یکی از ابزارهای حیاتی در صنایع غذایی مختلف است. برای انتخاب بهترین مارک چرخ گوشت صنعتی باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • قدرت و سرعت بالا: دستگاه باقدرت و سرعت بالا می‌تواند حجم بالایی از گوشت را به‌سرعت چرخ کند. این ویژگی برای صنایعی که نیاز به تولید انبوه دارند بسیار حیاتی است.
 • مقاومت و دوام: ابزاری که در محیط صنعتی استفاده می‌شود باید مقاوم و بادوام باشد. در نتیجه چرخ‌گوشت صنعتی باید بهترین قطعات تهیه شود.
 • کنترل حرارت: وجود سیستم کنترل حرارت در چرخ‌گوشت صنعتی به کاهش گرمای تولید شده و حفظ کیفیت گوشت کمک می‌کند. این ویژگی برای چرخ شدن گوشت در دمای مناسب حیاتی است.
 • تطابق با استانداردهای جهانی: یک چرخ‌گوشت خوب باید با استانداردهای بهداشتی و ایمنی جهانی هماهنگ باشد.
 • قابلیت تنظیم دستگاه: چرخ‌گوشت صنعتی باید قابل‌تنظیم باشد تا کاربر بتواند مطابق با نیاز خود از آن استفاده کند.
 • کم‌صدا بودن: یکی دیگر از ویژگی‌های یک چرخ‌گوشت باکیفیت، پایین‌بودن سطح صدا و لرزش آن است.

ویژگی های چرخ گوشت نیمه صنعتی

بهترین چرخ گوشت نیمه صنعتی باید توان خوبی داشته باشد تا بتواند حجم متوسطی از گوشت را چرخ کند. این دسته از چرخ‌گوشت‌ها اغلب در کسب‌وکارهایی که نیاز به حجم گوشت متوسطی دارند مورداستفاده قرار می‌گیرند. قابلیت تعویض آسان قطعات این چرخ‌گوشت‌ها، تعمیر و نگهداری آنها را ساده‌تر می‌کند. چرخ‌گوشت نیمه‌صنعتی باتوجه‌به ویژگی‌هایش، قیمت مناسبی دارد و برای واحدهای صنعتی کوچک و متوسط، مناسب است. همچنین قابلیت تنظیمات مختلف در این دستگاه، انعطاف‌پذیری بیشتر در استفاده را فراهم می‌کند و می‌تواند به نیازهای مختلف کاربران پاسخ دهد. این نوع چرخ‌گوشت را می‌توان به‌راحتی تمیز کرد.

انواع مدل چرخ گوشت صنعتی

 انواع مختلفی از چرخ‌گوشت صنعتی در بازار موجود است. این ابزار در آشپزخانه‌های صنعتی و مراکز تهیه غذا مورداستفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه‌ها در انواع تسمه‌ای، گیربکسی، استیل و نیمه استیل، ایستاده و صنعتی تولید می‌شوند.

 •  در مدلِ صنعتیِ تسمه‌ای و گیربکسی انتقال انرژی از موتور به دیگر قطعات توسط یک تسمه انجام می‌شود. با این وسیله می‌توان علاوه بر گوشت، سبزیجات و مواد دیگر را نیز چرخ کرد؛ زیرا آب در داخل آن باقی نمی‌ماند.
 • مدلِ صنعتیِ رومیزی به دلیل ابعاد کوچک‌تر خود برای استفاده روی میز یا پیشخوان مناسب است. بااین‌حال، این دستگاه قابلیت چرخ‌کردن حجم معتدلی از گوشت را دارد. توجه داشته باشید که اندازه دهانه چرخ این دستگاه متفاوت است. چرخ‌گوشت‌های استیل و نیمه استیل نیز جزو بهترین نوع از این تجهیزات هستند و در صنایع غذایی مورداستفاده قرار می‌گیرند.
 • مدلِ ایستاده دارای پایه و چرخ است و اندازه بزرگ‌تری دارد. این مدل بیشتر برای چرخ‌کردن حجم بیشتر گوشت مورداستفاده قرار می‌گیرد و معمولاً در مدل‌های نمره ۳۲، ۴۲ و بالاتر تولید می‌شود. هر یک از انواع چرخ‌گوشت صنعتی ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند. در نتیجه انتخاب بهترین چرخ‌ گوشت صنعتی بستگی به نیازها و حجم کاری شما دارد.

مقایسه برندهای مختلف چرخ گوشت صنعتی و نیمه صنعتی

چرخ‌گوشت‌های مختلفی در بازار موجود است و ما در ادامه این بخش، چند مدل چرخ‌گوشت صنعتی معتبر و باکیفیت را معرفی می‌کنیم. توجه داشته باشید که هر کدام از این برندها و مدل‌های چرخ‌گوشت، ویژگی‌ها و قابلیت‌های خود را دارند. در نتیجه انتخاب بهترین چرخ‌ گوشت صنعتی بستگی به نیازها و سلیقه شخصی شما دارد.

 • چرخ‌گوشت امگا ایتالیا: شرکت امگا ایتالیا از جمله برندهای برتر در تولید چرخ‌گوشت‌های صنعتی و نیمه‌صنعتی است. این چرخ‌گوشت با مدل‌های رومیزی و پایه‌دار عرضه می‌شود. امگا ایتالیا با طراحی منحصربه‌فرد و کیفیت بالا خود توانسته هم در بازارهای جهانی و هم در بازار ایران موردتوجه قرار بگیرد.
 • چرخ‌گوشت تالسا: شرکت اسپانیایی تالسا با تولید مدل‌های مختلف چرخ‌گوشت، به یکی از انتخاب‌های معتبر در بازار تبدیل شده است. چرخ‌گوشت‌های تالسا با دارا بودن چند تیغه، عملکرد و راندمان بیشتری دارند.
 • چرخ‌گوشت الکتروکار: شرکت الکتروکار به‌عنوان یکی از شرکت‌های باسابقه در تولید تجهیزات صنعتی در ایران شناخته می‌شود. چرخ‌گوشت‌های این شرکت باکیفیت بی‌نظیر و قیمتی مناسب به بازار عرضه می‌شوند.
 • چرخ‌گوشت بیزر: این چرخ‌گوشت آلمانی، در مدل‌هایی کوچک‌تر تولید شده و امکان چرخ‌کردن حجم کمتری از گوشت را فراهم می‌کند. این چرخ‌گوشت با قدرت موتور بالا و بدنه استیل، توانسته به‌سرعت جایگاه ویژه‌ای در بازار به دست آورد.
 • چرخ‌گوشت مینروا: شرکت مینروا ایتالیایی زیبایی و عملکرد بسیار خوبی دارد. محصولات این کمپانی در بازار ایران بسیار مورد استقبال قرار گرفته‌اند. طراحی زیبا، قدرت موتور، و ویژگی‌های خاص آن باعث جلب‌توجه مشتریان به این برند شده است.
 • چرخ گوشت سیرمن: شرکت سیرمن ایتالیا با تولید چرخ‌گوشت‌های مطرح توانسته در بازارهای جهانی جایگاه ویژه‌ای داشته باشد. این چرخ‌گوشت با بدنه استیل ضدزنگ و قابلیت چرخش معکوس تیغه‌ها، در لیست گزینه‌های برتر قرار دارد.

بهترین چرخ گوشت صنعتی

جمع‌بندی

 باتوجه‌به مطالب ذکر شده در بالا انواع چرخ‌گوشت صنعتی و نیمه‌صنعتی جزو تجهیزات ضروری هستند که در آشپزخانه صنعتی و صنایع تولید مواد غذایی گوشتی مورداستفاده قرار می‌گیرند. با انتخاب یک چرخ‌گوشت باکیفیت و خوب می‌توانید میزان بهره‌وری در کسب‌وکار خود را افزایش دهید. به یاد داشته باشید که هر کسب‌وکار نیازهای خاص خود را دارد، بنابراین انتخاب مناسب بر اساس نیازهای شما امری بسیار حیاتی است.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *