نکاتی برای خرید دستگاه شیرینگ (مصاحبه تامین کننده با ویترین نت)

زمان مطالعه: 7 دقیقه

امروزه دستگاه شیرینگ در بسیاری از کارخانه ها کاربرد دارد و بیشتر اصناف از این دستگاه برای بسته بندی و پکیجینگ محصولات خود استفاده می کنند. با آکادمی ویترین نت همراه باشید تا در در این باره مصاحبه ای با یکی از تامین کنندگان ویترین نت داشته باشیم. اگر قصد خرید دستگاه شیرینگ را دارید پیشنهاد می‌کنیم این مقاله و مقاله 10 سوال مهم خریداران درباره دستگاه شیرینگ را به طور کامل مطالعه کنید.

1. کاربردهای دستگاه شیرینگ چیست؟

به طور کلی تمامی تولیداتی که نیاز به پک شدن دارند، مانند پک آب معدنی یا هر بسته بندی که نیاز به پوشش نایلونی دارد، مانند بسته های جین شده نسکافه، رب گوجه (در خط تولید رب گوجه فرنگی) و مربا (در خط تولید مربا و مارمالاد) و هر محصولی که به اصطلاح نیاز به پلمپ دارد، برای پلمپ شدن به دستگاه شیرینگ نیاز دارند.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه شیرینگ

تمامی تولیداتی که نیاز به پک شدن دارند مانند پک آب معدنی یا هر بسته بندی که نیاز به پوشش نایلونی دارد مانند بسته های جین شده نسکافه و مربا و هر محصولی که به اصطلاح نیاز به پلمپ دارد برای پلمپ شدن به دستگاه شیرینگ نیاز دارند.

2. انواع دستگاه های شیرینگ را نام ببرید و لطف کنید مثالی از هر کدام در خط تولیدها بزنید؟ در چه خط تولیدی کاربرد دارد؟

دسته اصلی دستگاه شیرینگ به دو بخش دستگاه شیرینگ و لیبل شیرینگ تقسیم می‌شود که هردو نوع در شرکت این تامین کننده ساخته می شود.

دستگاه لیبل شیرینگ برای لیبل زدن انواع درب محصولاتی که درون بطری است کاربرد دارد که حتی به صورت یک دست قادر است بطری را لیبل زند، دقیقا مانند بطری انواع سس که یک دست به وسیله نایلونی پوشیده شده اند که عکس کاهو و دیگر اقلام سالاد را دارد. اما دسته شیرینگ ها متنوع تر است.

شیرینگ نوع باز:

دسته اول شیرینگ نوع باز است که برای بسته بندی محصولاتی استفاده می شود که اکثرا تاریخ انقضاء بالایی داشته یا محصول خودش درون بسته دیگری مورد حفاظت قرار میگیرد. مانند بسته های آب معدنی (در خط تولید آب معدنی) یا بسته های بطری نسکافه یا بسته بندی جعبه های محصولات صنعتی. دستگاه شیرینگ نوع دوخت باز همیشه از دو جهت کناری باز می ماند.

امروزه دستگاه شیرینگ در بسیاری از کارخانه ها کاربرد دارد و بیشتر اصناف از این دستگاه برای بسته بندی و پکیجینگ محصولات خود استفاده می کنند.

دستگاه شیرینگ دوخت بسته:

نوع دوم دستگاه شیرینگ که دوخت بسته نام دارد و در صنعت به نام دوخت ال شناخته می‌شود، تمام دوخت است و به اصطلاح دوخت بسته است و بیشتر برای محصولاتی استفاده می شود که فاسد شدنی یا شکستنی هستند یا به هر نحوی باید از محیط بیرون محافظت شوند که به این نوع شیرینگ شیرینگ دوخت ال می‌گویند که بیشتر برای شیرینگ تخم مرغ و شیرینگ گالون های روغن و مواردی از این قبیل استفاده می‌شود.

 دستگاه شیرینگ کابینی:

نوع سوم دستگاه شیرینگ کابینی یا کابینتی است که در رستوران ها و صنایعی که تولید پایین‌تری دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد، به دلیل اینکه این نوع دستگاه شیرینگ صنعتی نیست، فعلا در دستور ساخت این تا نیست.

3. دستگاه شیرینگ خانگی چیست و عموما چه کاربردی دارد؟

شیرینگ خانگی اصطلاحی برای شیرینگ کابینتی است که برای بسته بندی های کوچک مثل مطبخ های بیرون بر کاربرد دارد.

تمامی تولیداتی که نیاز به پک شدن دارند مانند پک آب معدنی یا هر بسته بندی که نیاز به پوشش نایلونی دارد مانند بسته های جین شده نسکافه و مربا و هر محصولی که به اصطلاح نیاز به پلمپ دارد برای پلمپ شدن به دستگاه شیرینگ نیاز دارند.

4. حدود قیمت دستگاه های شیرینگ در چه رنجی هست؟

قیمت دستگاه شیرینگ وابسته به عرض درخواستی مشتری، سرعت تولید و کیفیت برندهای استفاده شده در آن است.
از آنجا که این تامین کننده کیفیت را فدای قیمت نمی‌کند، از ساختن دستگاه های بی کیفیت خودداری کرده است. جالب است بدانید که سود در فروش دستگاه شیرینگ همیشه یکسان است، یعنی سودی که ما از دستگاه شیرینگ خود با بهترین کیفیت میبریم، برابر سودی است که تولید کننده شرکت دیگر از دستگاه خود برده است و تنها دلیل تفاوت قیمت در کیفیت و نوع و برند دستگاه است. برای مثال این تامین کننده برای کنترل حرارت از قطعه ای به نام ssr استفاده می کند که نسل جدید کنترل حرارت است که با تمام نیازهایش قیمت آن 3 میلیون تومان تمام می‌شود.

قیمت دستگاه شیرینگ وابسته به عرض درخواستی مشتری ، سرعت تولید و کیفیت برند های استفاده شده در آن است.

اما تولید کننده دیگر از سیستم فسیل شده قدیمی استفاده میکند که کلا 250000 تومان هزینه دارد.

دستگاه شیرینگ پک-قیمت دستگاه شیرینگ-قیمت دستگاه شیرینگ پک

تفاوت این دو سیستم در روند تولید بسیار موثر است. در سیستم ما با مدل PID درجه حرارت حداکثر 2 درجه با حرارت خواسته شده فرق دارد، ولی در سیستم قدیمی چون مدل کنترلش on/of است، دایما بازی درمی آورد که مشکلات فراوانی را برای تولید به وجود می آورد.
در نمونه دوم ما برای نوار کانوایر خود اینورتر می‌گذاریم که مشتری قادر باشد با هر نوع کیفیت نایلون شیرینگ و فیلم پلاستیکی هر ضخامتی بتواند دستگاه را هماهنگ کند و نیازی به کم یا زیاد کردن حرارت نباشد.

در نمونه دوم ما برای نوار کانوایر خود اینورتر میگذاریم که مشتری قادر باشد با هر نوع کیفیت نایلون شیرینگ و هر ضخامتی بتواند دستگاه را هماهنگ کند و نیازی به کم یا زیاد کردن حرارت نباشد.

اما شرکت هایی هستند که از آن استفاده نمی‌ کنند و این باعث می‌شود که اگر نوع شیرینگ شما ضخیم شود، اگر حرارت را بسیار بالا ببریدباز هم جواب مطلوب نمی‌گیرید. اگر شیرینگ ضعیف باشد، حرارت را باید پایین بیاورید که این یعنی کاهش سرعت و افزایش هزینه نیروی کار و در نهایت حاشیه سود بسیار پایین.

مسلم است شرکتی که از این وسایل استفاده نمی‌کند، شیرینگ را 17000000 با عرض 50 سانتیمتر می‌فروشد و ما 23000000. مشاهده می‌شود که تمام افزایش قیمت ما برای بالا بردن کیفیت دستگاه است.
حتی بعضی از شرکت ها به خرید برندهای بدون ضمانت غیر معتبر روی می آورند، امااین تامین کننده بهترین برند ها را تهیه کرده که خود برند مصرفی ضمانت نامه دارد و ضمانت واقعی دستگاه شیرینگ را به ارمغان می آورد.
تابلو برقی که تنها 1300000 قیمت دارد و هیچ محافظتی نشده و مانند تصویر زیر تنها با 1 فیوز کار می‌کند.

دستگاه شیرینگ در بسیاری از کارخانه ها کاربرد دارد و بیشتر اصناف از این دستگاه برای بسته بندی و پکیجینگ محصولات خود استفاده می کنند.

کارکرد بسیار متفاوتی با تابلوبرق دستگاه شیرینگ که 6 میلیون قیمت دارد و جزء به جزء آن حفاظت شده است.

برای گرفتن قیمت های به روز به آدرس مینی وب سایت ویترین نت مراجعه کنید.

5. لطفا مواد مصرفی که در کنار دستگاه های شیرینگ استفاده می‌شوند را نام ببرید و توضیح بدهید.

انواع نایلون شیرینگی که در بازار موجود است، ضخامت های متفاوتی دارند. ولی این تامین کننده پس از ساخت دستگاه شیرینگ اقدام به تست می‌کند که مابقی رول شیرینگ که مبلغی در حدود 350000 تومان است را به صورت هدیه و نمونه شیرینگ به مشتری تحویل می دهد.

6. درمورد لیبل شیرینگ توضیح بفرمایید؟

دستگاه لیبل شیرینگ یکی از شاخه های دستگاه شیرینگ است با این تفاوت که در دستگاه شیرینگ باددهی در تمام نقاط محصول است، اما در لیبل شیرینگ تنها در کناره های محصول باد گرم می خورد و در کل برای لیبل زدن انواع بطری استفاده می شود. مانند لیبل انواع بطری سس و گلاب و آبلیمو.

دستگاه لیبل شیرینگ یکی از شاخه های دستگاه شیرینگ است با این تفاوت که در دستگاه شیرینگ باد دهی در تمام نقاط محصول است ولی لیبل شیرینگ تنها در در کناره های محصول باد گرم میخورد

7. در خرید دستگاه شیرینگ باید به چه مواردی توجه کنیم؟

به عنوان راهنمای خرید دستگاه شیرینگ باید عرض کنم که هنگامی که می خواهید دستگاه شیرینگ بخرید، دقت فرمایید و فکر کنید در حال خرید ماشین هستید؛ به آپشن ها و کیفیت ها کاملا دقت کنید.

8. آیا خرید دستگاه شیرینگ دست دوم پیشنهاد می‌شود؟

اکثر دستگاه های شیرینگ دست دوم یا صدمه دیده اند یا ورژن بسیار پایینی دارند که صاحب فعلی آن جواب نگرفته و در صدد تعویض آن است؛ پس بسیار قدیمی است. هنگامی که شما ماشین دست دوم می‌خرید، طبیعتا از آن به اندازه صفر توقع ندارید.

9. در مورد نصب و راه اندازی از طریق شرکت شما چه اقداماتی صورت می‌گیرد؟

توجه داشته باشید که دستگاه در خود شرکت تست کامل می‌شود و فیلم تست برای مشتری ارسال می‌گردد.گاهی بازرسی از سوی مشتری برای تست به شرکت این تامین کننده می آید و تا زمانی که خود مشتری تایید نکند، دستگاه برای مشتری ارسال نمی‌گردد.

10. آیا آموزش کار با دستگاه از طریق شرکت شما صورت می‌گیرد؟

دستگاه شیرینگ این تامین کننده دارای کتابچه راهنما است و نحوه کار دستگاه شیرینگ و همچنین جزء به جزء توضیحات لازم درباره دستگاه داده شده است و لازم است فقط مشتری آن را مطالعه کند و سپس به سادگی با دستگاه شروع به کار کند.

دستگاه حاوی یک عدد منوال کامل است و کارشناسان ما در هر زمان از شبانه روز پاسخگوی مشتریان هستند.

11. این تامین کننده در مورد خدمات پشتیبانی دستگاه های شیرینگ چه اقداماتی انجام می‌دهد؟

ما در سوال 4 شما توضیح دادیم تمامی قطعات خودشان ضمانت نامه دارند، یعنی اگر قطعه ای در کار خراب شود، بدون اینکه این تامین کننده هزینه ای پرداخت کند، قابل تعویض است. این یعنی ضمانت واقعی.
در صورتی که خود مشتری بخواهد در محل راه اندازی شود، طبق بندهایی که از پیش در قرار داد تنظیم شده و مورد تایید مشتری است، اجرا می‌شود.
نکته بسیار مهم این است که اگر دستگاه به دست مشتری رسید و مشکلی داشت که عدم کارایی دستگاه را اثبات می‌کرد، مشتری می‌تواند پس از گذشت 72 ساعت با هزینه شرکت دستگاه را پس داده و تمام پول خود را  طبق بند مندرج در قرار داد دریافت کند.

12. و در آخر اگر موردی لازم به ذکر هست، ممنون میشم بفرمایید.

تشکر میکنیم از شما که به صنعت و تولید کشور کمک می کنید.
باز هم تکرار می‌کنم که سود فروش از دستگاه بسته بندی شیرینگ در تمام شرکت ها به یک میزان است ولی تفاوت قیمت به دلیل قطعات مصرفی در آن دستگاه است.

(توجه داشته باشید که هیچ گرانی بی دلیل نیست هیچ ارزانی بی حکمت نیست.)

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *