نکات مهم برای خرید دستگاه سبزی خرد کن صنعتی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

خرد کردن سبزی با دست یکی از کارهایی است که وقت زیادی از تولیدکنندگان مواد غذایی می‌گیرد؛ به خصوص وقتی میزان تولید زیاد باشد. به همین دلیل بسیاری از آشپزخانه‌های صنعتی، رستوران‌ها و حتی کسب و کارهای خانگی از دستگاه سبزی خرد کن برای ریز کردن و خرد کردن سبزی استفاده می‌کنند.

دستگاه سبزی خرد کنی از ماشین آلات تصفیه و آماده سازی مواد غذایی است که به دلیل قیمت مناسب و راحت بودن نحوه کار با دستگاه؛ بسیار پرکاربرد است.
اگر قصد خرید دستگاه سبزی خردکن صنعتی را دارید با بلاگ ویترین نت همراه باشید تا به بررسی انواع دستگاه سبزی خرد کن و نکات مهم پیش از خرید این دستگاه بپردازیم.

 این دستگاه سبزی خرد کنی همانطور که از اسمش پیداست؛ مخزنی مانند یک بشقاب بزرگ دارد که با ریختن سبزی داخل آن و با چرخیدن تیغه‌ها، سبزی خرد می‌شود.

حتما ببینید: لیست قیمت دستگاه سبزی خرد کن

انواع دستگاه سبزی خرد کنی

دستگاه سبزی خرد کن بر اساس ظرفیت تولید، نوع کاربرد و نحوه کارکرد به 3 نوع زیر تقسیم می‌شود :

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه‌ سبزی خرد کن و خرید آن، با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید.

دستگاه سبزی خرد کن بشقابی

اگر ظرفیت تولید بالایی دارید، این دستگاه سبزی خرد کن صنعتی بهترین انتخاب برای شما است. این دستگاه سبزی خرد کنی همانطور که از اسمش پیداست؛ مخزنی مانند یک بشقاب بزرگ دارد که با ریختن سبزی داخل آن و با چرخیدن تیغه‌ها، سبزی خرد می‌شود. روی دستگاه سبزی خرد کن بشقابی یک پوششی قرار می‌گیرد که هم باعث امنیت اپراتور می‌شود و هم از بیرون ریختن سبزی و کثیف شدن محیط اطراف جلوگیری می‌کند.
دستگاه سبزی خرد کن بشقابی مجهز به کلید میکروسوئیچ هستند که باعث می‌شود همزمان با باز شدن درپوش دستگاه، برای حفاظت از اپراتور و افزایش امنیت؛ دستگاه خاموش شود.
این دستگاه به عنوان دستگاه سبزی خردکن صنعتی کاربرد دارد و پیش از خرید آن باید ظرفیت مناسب خود را انتخاب کنید. ظرفیت دستگاه سبزی خردکن بشقابی بر اساس اندازه دهانه آنها تعیین می‌شود. (ظرفیت دستگاه در هر بار استفاده تعریف می‌شود تقریبا 10 دقیقه)

ظرفیت تولید دستگاه سبزی خرد کن با دهانه 60 سانتی متر : 7 کیلوگرم
ظرفیت تولید دستگاه سبزی خرد کن با دهانه 70 سانتی متر : 9 کیلوگرم
ظرفیت تولید دستگاه سبزی خرد کن با دهانه 90 سانتی متر : 12 کیلوگرم

ویدئوی نحوه کارکرد دستگاه سبزی خرد کن صنعتی

ظرفیت دستگاه سبزی خردکن بشقابی بر اساس اندازه دهانه آنها تعیین می‌شود.

دستگاه سبزی خرد کن سطلی

مخزن این دستگاه سبزی خرد کن به شکل سطل است و با چرخاندن تیغه‌های دستگاه باعث خرد و ریز شدن انواع سبزی می‌شود. از دستگاه سبزی خرد کن سطلی به عنوان دستگاه سبزی خرد کن خانگی نیز استفاده می‌شود.

 از دستگاه سبزی خرد کن سطلی به عنوان دستگاه سبزی خرد کن خانگی نیز استفاده می‌شود.

دستگاه سبزی خرد کن خانگی

دستگاه سبزی خرد کن خانگی می‌تواند هم از نوع سطلی باشد و هم از نوع بسیار کوچک آن که دستی است و با چرخاندن دستگاه، سبزی خرد می‌شود.

دستگاه سبزی خرد کن خانگی می‌تواند هم از نوع سطلی باشد و هم از نوع بسیار کوچک آن که دستی است و با چرخاندن دستگاه، سبزی خرد می‌شود.

ویژگی های دستگاه سبزی خردکن صنعتی

برق دستگاه سبزی خرد کن صنعتی، تک فاز است، موتور آنها گیربکس دار است و جنس بدنه آنها استیل است. انواع دستگاه سبزی خرد کن صنعتی برای راحتی استفاده به صورت پایه دار ساخته می‌شود.

همچنین دو مدل رایج سبزی خرد کن بشقابی و سطلی تفاوت های جزئی با یکدیگر داردند. به طور مثال تیغه سبزی خرد کن ها بسته به نوع کار کرد آن متفاوت است. سبزی خرد کن بشقابی همیشه 3 تیغه دارد اما سبزی خرد کن سطلی 2 یا 4 تیغه دارد.

سبزی‌های خرد شده توسط سبزی خرد کن بشقابی شباهت بسیاری به سبزی های خرد شده توسط چاقو را دارند، علت این شباهت نحوه عملکرد تیغه سبزی خردکن بشقابی است. تیغه ی سبزی خرد کن بصورت عمودی از بالا به پایین حرکت می کند . در سبزی خرد کن سطلی تیغه در پایین سطل قرار گرفته و بصورت هلی کوپتری حرکت می کند ، چرخش این تیغه حول یک محور عمودی و به موازی کف سطل انجام می‌شود .

موتور سبزی خرد کن بشقابی بصورت گیربکسی و بین 1 تا 4 اسب بخار قدرت دارد و موتور سبزی خرد کن سطلی بصورت تسمه ای است و با توجه به سایز های مختلف سبزی خرد کن ، قدرت موتور بین 220 وات تا 1 اسب بخار را دارد .

سبزی خرد کن سطلی قیمت پایین‌تری نسبت به سبزی خرد کن بشقابی دارد. قیمت سبزی خرد کن بشقابی بستگی به قدرت موتور ، سایز قطر بشقاب، جنس تیغه،  جنس بدنه و کیفیت گیربکس دارد.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *