تیلر کولتیواتور و کاربردهای آن در کشاورزی و باغبانی

تیلر کولتیواتور
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تیلر کولتیواتور چیست؟

تیلر کولتیواتور از بهترین ادوات در کشاورزی و باغبانی است و در عملیات کاشت، داشت و برداشت استفاده می‌گردد. در زمین‌های کوچک و بین درختان، دارای کارایی بسیار بالایی است. معمولاً این دستگاه را با نام‌هایی چون کولتیواتور باغی و تیلر کشاورزی نیز می‌شناسند. تیلر کولتیواتور یک دستگاه مناسب برای کشاورزی و باغبانی مدرن است. استفاده از تیلرکولتیواتور به معنای بکارگیری مکانیزاسیون در افزایش بهره‌وری در کشاورزی و باغبانی خواهد بود.

کاربردهای کولتیواتور

سطح خاک در اثر آبیاری، رفت و آمد ماشین‌ها و انجام عملیات کشاورزی، سخت و نفوذ ناپذیر می‌شود. برای افزایش نفوذپذیری و هوادهی خاک و همچنین آماده سازی بستر کشت، خاک ورزی انجام می‌شود. تیلرکولتیواتور یکی از انواع ماشین‌های کشاورزی با قابلیت خاک ورزی اولیه و ثانویه به طور همزمان است. هوادهی به خاک با ایجاد سوراخ‌هایی در عمق خاک به کمک این دستگاه انجام می‌شود تا ریشه گیاهان در خاک نفوذ و رشد کند.

لیست قیمت تیلر کولتیواتور کلیک کنید 

یکی دیگر از علل استفاده از تیلر کولتیواتور، مبارزه با علف‌های هرز است. بعد از کاشت و کوددهی به زمین معمولاً علف‌های هرز در سطح زمین شروع به رشد می‌کنند. یکی از راه‌های مبارزه با علف‌های هرز شخم زدن این علف‌ها است. با قطع علف‌های هرز و عدم فتوسنتز، عملیات مبارزه با علف‌های هرز صورت گرفته است.

تیلر کولتیواتورتیلر کولتیوار 1

حتما ببینید: وام کشاورزی

دلایل محبوبیت تیلر کولتیواتور

تیلر کولتیواتورها در استفاده بهینه از زمان و نیروی انسانی و راندمان بیشتر در کشاورزی و باغبانی بسیار مفید است. از این دستگاه می‌توان برای عملیات کاشت، سله شکنی، سمپاشی، خاک ورزی، پمپاژ آب، درو کردن استفاده نمود. همچنین در بارکشی، انتقال نیرو، علف کنی، جارو کشی، تسطیح زمین، خاک‌ورزی و آماده سازی بستر کاربرد دارد.

کار با دستگاه تیلرکولتیواتور از لحاظ اصول ایمنی و ارگونومیکی بسیار آسان و راحت است، به گونه‌ای که بانوان و افرادی با قدرت بدنی کم به راحتی می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند. در تیلر کولتیواتور قابلیت خاک‌ورزی اولیه و ثانویه با تنظیم عمق شخم توسط میله کششی انتهای دستگاه وجود دارد. اگر در عمق کم کار کند کولتیواتور (سله شکنی و خاک ورزی، مخلوط کردن کود و کمپوست، مبارزه با علف های هرز) است. همچنین اگر در عمق زیاد کار کند، تیلر (خاک ورزی عمیق، شل کردن خاک سنگین، شکستن لایه‌های سخت زیرین) خواهد بود.

این دستگاه یک زمین نرم و صاف آماده کاشت تحویل می‌دهد. با تیلر کولتیواتور می‌توان خاک‌ورزی اولیه و ثانویه را انجام داد و بذرهای کاشته شده را پوشاند. همچنین مبارزه با علف‌های هرز، مخلوط کردن کود با خاک و بارکشی کردن با خرید این دستگاه امکان پذیر می‌شود.

ثبت نام رایگان تامین کنندگان در ویترین نت همین الان ثبت نام کنید

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *