تیلر کولتیواتور و کاربردهای آن در کشاورزی و باغبانی

تیلر کولتیواتور و کاربردهای آن در کشاورزی و باغبانی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تیلر کولتیواتور چیست؟

تیلر کولتیواتور از بهترین ادوات در کشاورزی و باغبانی است و در عملیات کاشت، داشت و برداشت استفاده می گردد. در زمین های کوچک و بین درختان، دارای کارایی بسیار بالایی می باشد. معمولاً این دستگاه را با نام هایی چون کولتیواتور باغی و تیلر کشاورزی نیز می شناسند.تیلر کولتیواتور یک دستگاه مناسب برای کشاورزی و باغبانی مدرن است. استفاده از تیلر کولتیواتور به معنای بکارگیری مکانیزاسیون در افزایش بهره وری در کشاورزی و باغبانی خواهد بود.

کاربردهای کولتیواتور

سطح خاک در اثر آبیاری، رفت و آمد ماشین ها و انجام عملیات کشاورزی، سخت و نفوذ ناپذیر می‌شود. برای افزایش نفوذپذیری و هوادهی خاک و همچنین آماده سازی بستر کشت، خاک ورزی انجام می شود. تیلر کولتیواتور یکی از انواع ماشین های کشاورزی با قابلیت خاک ورزی اولیه و ثانویه به طور همزمان می باشد. هوادهی به خاک با ایجاد سوراخ هایی در عمق خاک به کمک این دستگاه انجام می شود تا ریشه گیاهان در خاک نفوذ و رشد کند.

یکی دیگر از علل استفاده از تیلر کولتیواتور، مبارزه با علف های هرز می باشد. بعد از کاشت و کوددهی به زمین معمولاً علف های هرز در سطح زمین شروع به رشد می کنند. یکی از راه های مبارزه با علف های هرز شخم زدن این علف ها می باشد. با قطع علف های هرز و عدم فتوسنتز، عملیات مبارزه با علف های هرز صورت گرفته است.

تیلر کولتیواتورتیلر کولتیوار 1

برخی از محصولات مرتبط در ویترین‌نت

دلایل محبوبیت تیلر کولتیواتور

تیلر کولتیواتورها در استفاده بهینه از زمان و نیروی انسانی و راندمان بیشتر در کشاورزی و باغبانی بسیار مفید می باشند. از این دستگاه می توان برای عملیات کاشت، سله شکنی، سمپاشی، خاک ورزی، پمپاژ آب، درو کردن استفاده نمود. همچنین در بارکشی، انتقال نیرو، علف کنی، جارو کشی، تسطیح زمین، خاک ورزی و آماده سازی بستر کاربرد دارد.

کار با دستگاه تیلر کولتیواتور از لحاظ اصول ایمنی و ارگونومیکی بسیار آسان و راحت است. به گونه ای که بانوان و افرادی با قدرت بدنی کم به راحتی می توانند از این دستگاه استفاده کنند.در تیلر کولتیواتور قابلیت خاک ورزی اولیه و ثانویه با تنظیم عمق شخم توسط میله کششی انتهای دستگاه وجود دارد. اگر در عمق کم کار کند کولتیواتور (سله شکنی و خاک ورزی- مخلوط کردن کود و کمپوست – مبارزه با علف های هرز) است. همچنین اگر در عمق زیاد کار کند، تیلر (خاک ورزی عمیق – شل کردن خاک سنگین – شکستن لایه های سخت زیرین) خواهد بود.

این دستگاه یک زمین نرم و صاف آماده کاشت تحویل می دهد.با تیلر کولتیواتور می توان خاک ورزی اولیه و ثانویه را انجام داد و بذر های کاشته شده را پوشاند. همچنین مبارزه با علف های هرز، مخلوط کردن کود با خاک و بارکشی کردن با خرید این دستگاه امکان پذیر می شود.

این صفحه را به اشتراک بگذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

<