تفاوت لوازم قنادی و تجهیزات قنادی در چیست؟

تفاوت لوازم قنادی و تجهیزات قنادی
زمان مطالعه: 5 دقیقه

صنعت قنادی، کیک و شیرینی‌پزی یکی از جذابترین صنایع است. این صنعت به مانند دیگر صنایع نیاز به لوازم و تجهیزات گوناگون دارد تا بتوانیم از طریق آن‌ها روند کار را آسان و سریع پیش ببریم. ابزاری که به واسطه‌ی آن‌ها کیک، شیرینی و نان تهیه می‌شود به دو دسته‌ی لوازم قنادی و تجهیزات قنادی تقسیم بندی می‌شوند. در ادامه به تفاوت لوازم قنادی و تجهیزات قنادی بیشتر اشاره خواهیم و با کاربرد آن‌ها در صنعت قنادی و شیرینی‌پزی بیشتر آشنا خواهید شد.

لوازم قنادی

برای شروع به کار در هر حرفه نیاز به یک سری لوازم تخصصی است تا بتوانیم از طریق آن ها روند کار را به درستی پیش ببریم و لوازم قنادی در دسته‌ی این لوازم تخصصی قرار می‌گیرند. لوازم قنادی اغلب در مرحله‌ی آماده سازی و تزئین انواع شیرینی و کیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه این مطلب با متداول‌ترین لوازم قنادی بیشتر آشنا خواهید شد.

ترازوی آشپزخانه

یکی از کاربردی‌ترین لوازم مورد استفاده در تهیه شیرینی، کیک و نان ترازو است. مهمترین فرآیند در صنعت قنادی و شیرینی پزی اندازه گیری درست مواد اولیه است. زیرا در صورت اندازه گیری نادرست نمی‌توان نتیجه مطلوبی از پخت شیرینی و کیک داشته باشیم. ترازوها انواع مختلف دارند و بسته به نوع فعالیت و میزان حجم کار می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. بهترین نوع ترازوها در آشپزخانه منازل و قنادی ها در وزن‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند ترازوهای دیجتالی است. این نوع ترازوها به نسبت دیگر انواع خود دقیق‌تر هستند و می‌توانند نتیجه مطلوب‌تری در پخت شیرینی به ما بدهند.

تفاوت لوازم قنادی و تجهیزات قنادی

قالب کیک و شیرینی

قالب‌های کیک و شیرینی مهمترین لوازم در صنعت قنادی هستند. از طریق این ظروف می‌توان شکل و ظاهر مورد نظر خودمان را به کیک‌ها و شرینی‌ها بدهیم. این لوازم برای پخت شیرینی مورد استفاده قرار می‌گیرند و در انواع مختلف و سایزهای گوناگون در بازار به فروش می‌رسند. قالب‌های تفلون و سیلیکونی از رایج‌ترین نوع قالب‌های مورد استفاده در این صنعت هستند.

تفاوت لوازم قنادی و تجهیزات قنادی

قیف و ماسوره

برای تزئین انواع کیک و شیرینی به لوازمی چون قیف و انواع ماسوره نیاز است. با استفاده از این لوازم می‌توانیم به وسیله‌ی خامه کیک و شیرینی تزئینات جذاب و منحصر به فردی را به انواع شیرینی و کیک خود اضافه کنیم. یکی از مهمترین بخش‌های تهیه شرینی‌جات بخش تزئینات آن است که با استفاده‌ی درست و حرفه‌ای از انواع قیف و ماسوره می‌توانیم زیباترین و بهترین کیک و شیرینی‌ها طراحی و تزئین کنیم.

تفاوت لوازم قنادی و تجهیزات قنادی

کاتر

کاترها به مانند دیگر لوازم قنادی از ابزارهای ضروری در صنعت قنادی هستند. از طریق آن‌ها می‌توانیم به خمیر و فوندانت شکل دهیم ویا به اندازه مورد نظر خود برش دهیم و روند کار آسان‌تر کنیم.

وردنه

از قدیمی‌ترین ابزارهای مورد استفاده در صنعت قنادی و شیرینی پزی وردنه است. با استفاده از این ابزار متداول می‌توانیم خمیر و یا فوندانت را به ضخامت مورد نظر خود پهن کنیم و در تهیه ی انواع شیرینی و کیک استفاده کنیم. بهترین و مورد استقبال‌ترین نوع ورونه‌ها در بازار وردنه چوبی است.

تفاوت لوازم قنادی و تجهیزات قنادی

کاغذ روغنی و کپسول کاغذی

برای تهیه برخی از شیرینی‌ها چون کاپ کیک نیاز به کپسول کاغذی است، تا به کاپ کیک فرم بدهد و از چسبیدن آن‌ها به ظرف قالب جلوگیری کند. کاغذ روغنی نیز مانند کپسول‌های کاغذی تقریبا همین کاربرد را دارند و از چسبیدن مایع کیک و شیرینی به قالب جلوگیری کند.

تفاوت لوازم قنادی و تجهیزات قنادی

لیسک و فرچه

برای ترکیب مواد اولیه کیک و شیرینی نیاز به لوازمی چون لیسک است که به واسطه‌ی آن بتوان ترکیبی مناسب و درست را تهیه کرد. فرچه نیز برای چرب کردن ظروف مورد استفاده قرار می‌گیرد تا مواد به ظرف نچسبد.

تفاوت لوازم قنادی و تجهیزات قنادی

پایه‌گردان کیک

یکی از ابزارهای مهم برای تزئین کیک پایه گردان است. از طریق پایه گردان می‌توان به راحتی کیک را تزئین کرد و موادی چون خامه کیک را به آن اضافه کرد. پایه گردان در سایزهای مختلف در بازار موجود است برای اندازه‌های مختلف کیک و شیرینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تفاوت لوازم قنادی و تجهیزات قنادی

پیمانه اندازه‌گیری

یکی از روش‌های اندازه‌گیری مواد اولیه برای تهیه‌ی انواع شیرینی استفاده از پیمانه‌های اندازه گیری است. این پیمانه‌ها در سایزها و اندازه‌های مختلف به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم به میزان درستی مواد را با یکدیگر ترکیب کنیم.

تفاوت لوازم قنادی و تجهیزات قنادی

تجهیزات قنادی

در کنار لوازم قنادی برای تهیه‌ی انواع شیرینی و کیک به تجهیزات قنادی نیز نیاز داریم. تجهیزات قنادی در تهیه و ترکیب مواد اولیه تا رسیدن به مرحله پخت کمک می‌کند. در ادامه این مطلب با کاربردی‌ترین تجهیزات قنادی بیشتر آشنا خواهید شد.

فر قنادی و شیرینی‌پزی

فر قنادی و شیرینی‌پزی از مهمترین و اصلی‌ترین تجهیزات صنعت قنادی است. این نوع تجهیزات در انواع و سایزهای مختلف برای تهیه انواع شیرینی، کیک و نان مورد استفاده قرار می‌گیرد. فر قنادی، نانوایی و شیرینی پزی دارای طبقات مختلف هستند و در صورت صنعتی بودن این دستگاه‌ها می‌توان در حجم بالا از طریق آن‌ها مقادیر بالایی نان و شیرینی به راحتی تهیه کرد. فرثابت و فرهای گردان از رایج‌ترین انواع فرها در این صنعت می‌توانند باشند.

تفاوت لوازم قنادی و تجهیزات قنادی

میکسر قنادی

برای ترکیب مواد اولیه شیرینی و انواع نان نیاز به میکسر و یا همزن داریم. میکسر قنادی فرآیند ترکیب مواد با یکدیگر را به خوبی انجام می‌دهد و می‌توانند در سریع‌ترین زمان بافت مناسبی از ترکیب مواد شیرینی و نان را در اختیار ما قرار دهند. این دستگاه‌ها در سایزهای مختلف در بازار به فروش می‌رسند و در مصارف خانگی و صنعتی بسته به نیاز مرود استفاده قرار می‌گیرند.

تفاوت لوازم قنادی و تجهیزات قنادی

دستگاه قیف‌زن

یکی از جدیدترین و بروزترین دستگاه صنعت قنادی دستگاه قیف‌زن است. این دستگاه برای فرم دادن به انواع خمیر در حجم بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد و فرآیند و پخت و فرم دادن شیرینی را سرعت می‌بخشد.

تفاوت لوازم قنادی و تجهیزات قنادی

تفاوت لوازم قنادی و تجهیزات قنادی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم لوازم قنادی و تجهیزات قنادی از لحاظ کاربردی دارای تفاوت‌های بسیاری هستند. لوازم قنادی اغلب در مراحل اولیه پخت انواع کیک و شیرینی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لوازم برای تزئین کیک و شیرینی بسیار کاربردی هستند و فرآیند تهیه و پخت را آسان می‌کنند. تجهیزات قنادی در کنار لوازم قنادی به فرآیند پخت و ترکیب مواد کمک می‌کنند. لوازم قنادی و تجهیزات قنادی در کنار یکدیگر می‌توانند فرآیند پخت شیرینی و کیک را به بهترین شکل رقم بزنند.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *