بررسی انواع دستگاه دوخت پلاستیک در صنعت بسته بندی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

دستگاه دوخت پلاستیک در صنایع بسته بندی برای بسته بندی محصولات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد که با نام‌های دستگاه پرس پلاستیک، پرس نایلون و دوخت نایلون نیز شناخته می‌شود. بیشترین کاربرد این دستگاه پرس پلاستیک در بسته بندی انواع مواد غذایی است. این دستگاه‌های دوخت نایلون با توجه به مدل های متنوعی که دارند می‌توانند به شکل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک بسته بندی انواع محصولات را در پوشش‌های پلاستیکی و پلاستیک-آلومینیومی انجام دهند. به طور کلی دستگاه دوخت پلاستیک از مهم‌ترین دستگاه‌های استفاده شده در خط بسته بندی انواع کسب و کارهای کوچک و صنایع مختلف است. در گذشته به اینکه دستگاه دوخت پلاستیک چه کاربردی دارد، پرداخته ایم. در ادامه در خصوص انواع دستگاه دوخت پلاستیک، کاربرد و مقایسه دستگاه دوخت ریلی و پدالی بیشتر توضیح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه های دوخت پلاستیک

 به طور کلی دستگاه دوخت پلاستیک از مهم‌ترین دستگاه‌های استفاده شده در خط بسته بندی انواع کسب و کارهای کوچک و صنایع مختلف است.

انواع دستگاه پرس پلاستیک

دستگاه دوخت پلاستیک رومیزی

 • دستگاه پرس پلاستیک دستی یا رومیزی باید از نیروی دست برای کار استفاده کند و نمی‌توانند به شکل تمام اتوماتیک کار کنند. این دستگاه با حرارت لبه بالایی کیسه را می‌چسباند یا می‌دوزد و معمولا به دلیل سرعت پایین این دستگاه‌ها در کسب و کارهای کوچک،کارگاه‌ها، فروشگاه‌ها و کسب و کارهای خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. راه اندازی کسب و کار خانگی با دستگاه میوه خشک کن و تولید پیاز داغ خانگی به دستگاه دوخت پلاستیک رومیزی نیاز دارد. 
 • دستگاه های دوخت پلاستیک دستی ساده معمولا از حرارت برای بستن سر نایلون های پلاستیکی استفاده می کنند. این دستگاه ها که بیشتر با نام دستگاه پرس پلاستیک شناخته می‌شوند معمولا در فروشگاه ها استفاده می‌شوند و یکی از 5 دستگاه بسته بندی خانگی پر کاربرد هستند و سرعت عمل بالایی ندارند.
 • مدل‌های کاتردار دستگاه دوخت پلاستیک رومیزی پیشرفته تر از مدل‌های معمولی هستند و با استفاده از تیغه‌هایی در وسط دستگاه می‌توانند بسته بندی را به شکل پشت هم و با سرعت بالاتری انجام دهند. در برخی کسب و کارهای کوچک از این دستگاه های پرس پلاستیک استفاده می شود.

حتما ببینید: 4 نکته‌ی بسیار مهم قبل از خرید دستگاه دوخت پلاستیک

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه‌ دوخت پلاستیک و خرید آن، با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید :  02191001170

 

دستگاه پرس پلاستیک دستی یا رومیزی باید از نیروی دست برای کار استفاده کند و نمی‌توانند به شکل تمام اتوماتیک کار کنند. این دستگاه با حرارت لبه بالایی کیسه را می‌چسباند یا می‌دوزد و معمولا به دلیل سرعت پایین این دستگاه‌ها در کسب و کارهای کوچک،کارگاه‌ها، فروشگاه‌ها و کسب و کارهای خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه دوخت پلاستیک ریلی

دستگاه دوخت ریلی پیشرفته ترین مدل دستگاه دوخت پلاستیک است. این دستگاه های دوخت نایلون محصولات را روی ریل های خود قرار می دهند و عملیات دوخت را به شکل اتوماتیک و با سرعت بسیار بالایی انجام می دهند. ریل های این دستگاه ها بسته به نوع محصول می تواند عمودی و یا افقی باشد.

این دستگاه های دوخت نایلون محصولات را روی ریل های خود قرار می دهند و عملیات دوخت را به شکل اتوماتیک و با سرعت بسیار بالایی انجام می دهند.

دستگاه دوخت پدالی

دستگاه دوخت پدالی در مدل های رومیزی و ریلی در بازار موجود است و به نوعی بین مدل های نیمه اتوماتیک قرار می‌گیرد. در این دستگاه های دوخت نایلون عملیات بسته بندی توسط اپراتور و با استفاده از فشردن پدال برای هر محصول انجام می شود. این دستگاه پرس پلاستیک بیشتر برای محصولات حساسی که نیاز به نظارت دارند مورد استفاده قرار می گیرند. 

دستگاه دوخت پدالی در مدل های رومیزی و ریلی در بازار موجود است و به نوعی بین مدل های نیمه اتوماتیک قرار می‌گیرد.

کاربرد دستگاه دوخت پلاستیک

از دستگاه پرس پلاستیک یا دوخت نایلون برای بسته بندی انواع محصولات خوراکی و غیر خوراکی استفاده می شود. در زیر به برخی از این محصولات اشاره خواهیم کرد.

 • فرآورده های گوشتی
 • مواد پروتئینی
 • سالاد ها
 • ترشیجات و شوری جات
 • سبزیجات
 • غذاهای آماده و نیمه آماده
 • خشکبار و خرما
 • چیپس و پفک
 • مایعات
 • انواع پودر ها
 • مواد غیر خوراکی که نیاز به بسته بندی های نایلونی دارند.

مزایای استفاده از دستگاه دوخت نایلون

 • دستگاه پرس پلاستیک با استفاده از حرارت می‌تواند لبه های بسته های پلاستیکی را به هم بدوزند. در این شرایط محصول بدون مشکل بسته بندی می‌شود و طول عمر بیشتری خواهد داشت. محصولات غیرخوراکی که به این شکل نیز بسته بندی می‌شوند دارای محافظت بیشتری خواهند بود.
 • مدل های مختلفی از دستگاه دوخت پلاستیک در بازار موجود است. این تنوع موجود موجب می شود شما بتوانید بهترین دستگاه را با توجه به نیاز خود تهیه نمایید.
 • بیشتر مدل های موجود در بازار می توانند محصولات مختلفی را بسته بندی کنند. بدین ترتیب شما با خرید یک مدل دستگاه دوخت نایلون می توانید به راحتی بسته بندی چندین محصول متنوع را انجام دهید.
 • این دستگاه های پرس پلاستیک در مدل های دستی و اتوماتیک به شکلی طراحی شده اند که مصرف انرژی پایینی داشته باشند. دستگاه پرس نایلون از نیروی برق برای ایجاد حرارت استفاده می کنند. المنت های دستگاه از مدل های کم مصرف استفاده می کنند تا بتوانند هزینه های کارگاه های صنعتی را کاهش دهند و استفاده از دستگاه پرس پلاستیک را از نظر اقتصادی به صرفه کنند.
این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *