انواع دستگاه دربند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

از مهم ترین مراحل صنعت بسته بندی به ویژه بسته بندی مواد غذایی ،عملیات دربندی است. در خط تولید صنایع غذایی ، پس از مرحله پرکردن محصولات ، نوبت به مرحله دربندی میرسد که توسط دستگاه دربند انجام میشود.
دستگاه دربند در مدلهای مختلف و با اندازه و اشکال متنوع برای هر شکل ، جنس و اندازه ظروف تولید می شود.دستگاه دربند ظروف گرد و دستگاه دربند ظروف کتابی ، از پر کاربرد ترین دستگاه های دربند هستند.

انواع دستگاه دربند به لحاظ ساختار و عملکرد و بسته به شکل و جنس ظرف، شامل دستگاه دربند تمام اتوماتیک ، دستگاه دربند نیمه اتوماتیک ، دستگاه دربند دستی می شود.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه های دربند

دستگاه دربند تمام اتوماتیک

دستگاه دربند تمام اتوماتیک عملیات قرار دادن درب روی ظروف و بستن درب را به طور کاملا اتوماتیک انجام میدهد، به این صورت که ابتدا اپراتور درب ها را داخل مخزن دستگاه ریخته و سپس عملیات درب بندی توسط دستگاه و بدون دخالت دست انجام می شود.

دستگاه دربند تمام اتوماتیک دستگاه دربند تمام اتوماتیک تمام عملیات دربندی را به طور کامل انجام می دهد.

دستگاه دربند نیمه اتوماتیک

دستگاه دربند نیمه اتوماتیک یک نوار نقاله دارد که در امتداد دستگاه پرکن قرار می گیرد و تمام مشخصات دستگاه درب بند تمام اتوماتیک را دارد ولی سیستم فرمان آن توسط اپراتور و به وسیله یک پدال عمل می کند ، به گونه ای که باید در ابتدا درب روی بطری قرار بگیرد برای اینکه بطری به سمت هد حرکت کرده و عملیات دربندی انجام شود باید ظروف بر روی نوار نقاله گذاشته شود.

دستگاه دربند نیمه اتوماتیک یک نوار نقاله دارد که در امتداد دستگاه پرکن قرار می گیرد-دستگاه درب بند نیمه اتوماتیک-دستگاه د

 

کدام دستگاه دربند مناسب سیستم شماست؟

در صنعت بسته بندی مواد غذایی یکی از مواردی  که باعث فاسد شدن مواد غذایی می شود انتخاب نادرست دستگاه دربند است. انتخاب دستگاه دربند مناسب برای یک خط تولید اندکی پیچیده و زمان بر است. اندازه ی درب ظروف، شکل هندسی درب و نحوه ی بسته شدن درب در انتخاب دستگاه دربند مناسب بسیار تاثیرگذار است. انتخاب سورتر مناسب برای دستگاه دربند می تواند انتخاب دستگاه دربند را برای شما به میزان زیادی راحت کند.

اگر انتخاب شما دستگاه دربند دستی باشد باید بدانید که زمان و نیروی بسیاری را باید صرف کنید و احتمال اینکه سلامت نیروی کار شما به خطر بیفتد و دست آنها آسیب ببیند، زیاد است. با استفاده از دستگاه دربند دستی راندمان دربندی سیستم به صورت میانگین بیشتر از ۱۰ عدد در دقیقه نخواهد شد.

دستگاه دربند دستی، کدام دستگاه دربند مناسب سیستم شماست؛ نحوه انتخاب دستگاه دربند-برای انتخاب دستگاه دربند به چه نکاتی باید توجه کنیم

 اگر دستگاه دربند نیمه اتوماتیک را انتخاب کرده اید ، در صورتی که عملیات دربندی بصورت پیوسته انجام شود می توانید در هر دقیقه حداکثر۲۰ عدد ظرف را دربندی کنید.
 اگر راندمان تولید سیستم شما زیاد است می توانید یک دستگاه دربند اتوماتیک انتخاب کنید که قابلیت بستن هر نوع دربی را داشته باشد. سرعت تولید سیستم شما با استفاده از این دستگاه دربند، به صورت میانگین حداکثر به
۴۰ عدد ظرف در دقیقه می رسد. دستگاه های دربند تمام اتوماتیک که تمام عملیات دربندی را به صورت اتوماتیک انجام می دهند می توانند حداکثر ۲۰۰ عدد ظرف را در یک دقیقه دربندی کنند.

تفاوت نوع بسته شدن درب ها و بررسی حدود قیمت دستگاه های دربند

بسته شدن بعضی از درب ها به همان راحتی که گمان میشود نیست . این درب ها را نمی توان به راحتی دیگر درب ها روی ظرف قرار داد مگر اینکه به وسیله ی هد دربند بتوان عملیات دربندی را انجام داد. یک مثال از این درب های مشکل میتواند دربهایی باشد که  دو لبه داخلی و خارجی دارند که ارتفاع لبه خارجی از لبه داخلی بیشتر باشد.عملیات دربندی این نوع درب ها به این صورت انجام میشود که درب همانند معمول سورت شده و بصورت عمودی درون دهانه ظرف قرار می گیرد.عملکرد دستگاه های مخصوص این ظروف به صورت پیوسته نیست و وقفه ای عمل می کنند و سرعت آنها از دستگاه های دربند معمولی پایین تر است.قیمت این دستگاه های دربند که بصورت وقفه ای همراه با جایگذاری درب بصورت عمودی عمل می کنند معمولا نسبت به دستگاه های درب بند معولی بیشتر است.

 

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *