بررسی نقش کشاورزی مدرن در ایران و جهان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

کشاورزی مدرن؛ جایگزینی برای کشاورزی سنتی 

امروزه کشاورزی به عنوان یکی از بزرگترین منابع درآمد ملی در کشورهای مختلف جهان نقش اساسی و برجسته ای را ایفا می کند. کشاورزی سنتی که با اتکا به ماشین آلات و ادوات ابتدایی یا سنتی نیز انجام می گرفت، دارای معایب و مشکلات بیشماری بود که به تدریج و با ظهور انقلاب صنعتی در اروپا وارد مرحله نوینی گردید.

نمونه های اولیه اغلب ادوات کشاورزی مدرن در همان زمان تولید شده و مورد استفاده قرار گرفتند. نباید فراموش کرد که به موازات بهره برداری از زمین و نیز حاصلخیزی بستر کشت یا خاک استفاده از انواع ادوات کشاورزی نیز می تواند کمک شایانی به پیشرفت مراحل مختلف کشاورزی نماید.

بازار ادوات کشاورزی که در آن انواع  وسایل کشاورزی و ادوات کشاورزی مدرن عرضه می شود، بدون تردید یکی از پردرآمدترین بازارهای ایران و جهان برشمرده می شود که در هر کشور یا به صورت منطقه ای و بین المللی دایر بوده و جدیدترین فناوری های روز دنیا در آنها ارائه می گردد.

در ایران نیز طی سالیان اخیر گام های موثری در زمینه دستگاه ها و ماشین آلات صنعت کشاورزی و باغبانی برداشته شده است. تولیدات این محصولات در کارخانه های ماشین آلات کشاورزی تبریز، همدان و تهران انجام می گیرد.

 

کشورهای صادر کننده انواع ادوات کشاورزی مدرن

امروزه غیر از تکنولوژی های موجود از روش ها و متدهای دیگری نیز در زمینه کشاورزی و سایر زیر شاخه های کشاورزی از قبیل باغداری یا مزرعه داری نیز بهره گرفته شده است. اکنون دیگر غیر از توجه به مزارع گلخانه ای که در آنها با استفاده از تجهیزات گلخانه ای به تولید محصولات گلخانه ای می پردازند، استفاده از تکنولوژی های موبایل، هوش مصنوعی و تکنولوژی ابری نیز رواج پیدا کرده است. بهره گیری از مقیاس بزرگ در کشاورزی مستلزم تحولاتی در زمینه وسایل کشاورزی و ادوات کشاورزی مدرن است.

 

بهره گیری از مقیاس بزرگ در کشاورزی مستلزم تحولاتی در زمینه وسایل کشاورزی و ادوات کشاورزی مدرن است

 

تکنولوژی های به کار گرفته شده ادوات کشاورزی مدرن

اغلب تکنولوژی های به کار رفته در زمینه ارتقاء ادوات کشاورزی یا وسایل کشاورزی بوده که به تصحیح و بهره وری بیشتر از این ماشین آلات و زمین های کشاورزی منجر می شود. چین، آمریکا، آلمان و روسیه را می توان از جمله کشورهای تولید کننده انواع ادوات کشاورزی مدرن برشمرد که به طور کلی این پیشرفت‌ها در موارد زیر انجام گرفته است:

  • ادوات خاک ورزی
  • ادوات کشاورزی کاشت
  • ادوات کشاورزی مدرن داشت 
  • ادوات کشاورزی برداشت و پس از برداشت
  • وسایل کشاورزی و لوازم یدکی

 

مهمترین ماشین آلات و دستگاه ها در بازار ادوات کشاورزی:

به طور کلی مهمترین ماشین آلات و دستگاه هایی که در بازار ادوات کشاورزی عرضه شده اند، عبارتند از:

  1. تراکتورها
  2. کمباین ها
  3. دروگرها
  4. ماشین های پنبه پاک کن
  5. هواگردهای کشاورزی  

همانطور که اشاره شد، این ماشین آلات و وسایل کشاورزی همزمان با انقلاب صنعتی به تدریج ارتقا پیدا کرده و امروزه در کنار تسهیل کشاورزی به عنوان یکی از ضروریات این صنعت به شمار می روند. این ماشین آلات در بازار ادوات کشاورزی و ماشین آلات مربوطه در اغلب کشورهای جهان و یا نمایشگاه های معتبر جهانی عرضه می شوند.

 

ماشین آلات در بازار ادوات کشاورزی و ماشین آلات مربوطه در اغلب کشورهای جهان و یا نمایشگاه های معتبر جهانی عرضه می شوند

 

ویترین نت و ضرورت معرفی ماشین آلات کشاورزی

ویترین نت یکی از معروفترین فروشگاه های موجود در اینترنت می باشد که به عنوان مرجعی کامل و بی نظیر در زمینه فروش انواع ماشین آلات کشاورزی یا به نوعی یک بازار ادوات کشاورزی اینترنتی به شمار می رود. در خصوص فروش و عرضه انواع ماشین آلات و ادوات کشاورزی مدرن، فروشگاه ها و یا سایت های معتبری به صورت آنلاین در اینترنت مشغول فعالیت هستند در این زمینه ماشین آلات و فناوری های روز را در این سایت عرضه نموده و به نمایش می گذارند.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *