راهنمای پاسخ به RFQ توسط تامین کنندگان

راهنمای پاسخ به RFQ توسط تامین کنندگان
زمان مطالعه: 4 دقیقه

RFQ یا درخواست استعلام قیمت سندی است که خریداران B2B معمولاً زمانی از آن استفاده می‌کنند که قصد دارند با فروشنده در مورد قیمت‌ نهایی محصولات تعامل داشته باشند.

RFQ چیست؟

برخی از خریداران ویترین نت، درخواست استعلام قیمت خود را به همراه اطلاعاتی مانند نوع محصول مورد نیاز، حداکثر بودجه، تعداد، شهر و … برای ویترین نت ارسال می‌کنند. این درخواست ها به تمامی تامین کنندگان نمایش داده می‌شوند.

این ویژگی به خریداران کمک می‌کند تا از تامین کنندگان مختلف قیمت دریافت کنند و با آگاهی بیشتری تصمیم به خرید گیرند.

پس از ارسال درخواست توسط خریداران، شما تامین کنندگان با یکدیگر  وارد مناقصه شده و سعی می‌کنید با پاسخدهی سریع و به موقع به درخواست ها، برنده این مناقصه شوید.

پاسخ به RFQ در پلتفرم ویترین نت

1. وارد وبسایت ویترین نت شده و در قسمت فروش در ویترین نت، دکمه ورود را انتخاب کنید، سپس اطلاعات پنل کاربری خود را پر کرده و وارد پنل خود شوید.

اگر هنوز در ویترین نت ثبت نام نکرده اید، همین حالا به بخش ثبت نام تامین کنندگان رفته و نسبت به ساخت پنل کاربری خود اقدام کنید.

 

راهنمای پاسخ به RFQ توسط تامین کنندگان
2. در قسمت مدیریت مشتریان، گزینه RFQ (استعلام قیمت) را انتخاب کرده و لیست درخواست ها را مشاهده کنید. شما همچنین میتوانید در داشبورد خود به این لیست دسترسی پیدا کنید.

3. با سرچ کلمه کلیدی مورد نظر خود در قسمت نوار جستجو، به RFQ هایی که به شما ارتباط بیشتری دارند، دسترسی پیدا کنید. مشاهده اطلاعات تماس هر  درخواست به معنای استفاده از یکی از RFQ های شما میباشد.

RFQ چیست و چطور به آن پاسخ دهیم؟

 

راهنمای پاسخ به RFQ توسط تامین کنندگان

 

پس از ثبت نام، ویترین نت اطلاعات ۵ RFQ را به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد داد.

4. با کلیک بر روی دکمه سبز رنگ، اطلاعات خریدار یا همان فرد درخواست دهنده به بخش سرنخ مشتریان منتقل میشود.

5. به بخش سرنخ ها رفته و اطلاعات خریدار را مرور کنید، توجه کنید خواندن قسمت توضیحات به شما دید کلی نسبت به درخواست و نیاز خریدار میدهد، بنابراین میتوانید بهتر  و دقیق تر مشتری را راهنمایی کنید، فراموش نکنید در مکالمه ای که با خریدار خود دارید، باید قیمت پیشنهادی خود را به وی اعلام کنید.6. با توجه به مذاکرات شما با خریدار، اگر از خریدار تایید را گرفته باشید وارد فرآیندهای پیگیری و ارسال محصول میشوید و در صورتی که مشتری با قیمت و یا شرایط شما موافقت نداشته باشد، در همین قسمت کار شما با خریدار به اتمام میرسد.

 

راهنمای پاسخ به RFQ توسط تامین کنندگان

 

خرید RFQ در پلتفرم ویترین نت

1. پس از اتمام RFQ هایی که به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است، اقدام به خرید بسته عضویت ویژه بگیرید. هر یک از بسته های عضویت ویژه تعداد مشخصی RFQ  ماهانه در اختیار شما قرار میدهد.

2. در صورتی که درخواست دسترسی به  تعداد بیشتر  RFQ در ماه (تعداد ماهانه ای که در اختیار شما قرار داده میشود) دارید، با رفتن به قسمت خدمات و تبلیغات، به بخش RFQ (استعلام قیمت) رفته و اقدام به خرید کنید.

 

راهنمای پاسخ به RFQ توسط تامین کنندگان

 

توجه کنید، تنها کسانی میتوانند در قسمت خدمات و تبلیغات اقدام به خرید RFQ کنند که از بسته عضویت ویژه نیز برخوردارند.

خرید بسته عضویت ویژه کلیک کنید 

3. بنابراین اگر هنوز بسته عضویت ویژه از  وبسایت ویترین نت خریداری نکرده اید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۱۱۷۰  تماس بگیرید و یا بر روی دکمه قرمز رنگ پایین صفحه  کلیک کرده تا تعرفه ها و خدمات هر بسته را مشاهده کنید.

یک مثال عملی از RFQ

یک شرکت خط تولید حبوبات را در نظر بگیرید. این شرکت قصد دارد دستگاه بسته بندی حبوبات را برای تولیدی خود تهیه کند. مسئول مربوطه، نگاهی به بازار می‌اندازد و فهرست کوتاهی از دستگاه هایی که نیاز دارد تا خط تولید خود را راه اندازی کند  تهیه می‌کند. سپس درخواستی را برای ویترین نت ارسال کرده و درباره دستگاه مورد نیاز خود، ویژگیهای مد نظر شرکت، و دیگر ویژگی های سفارشی موجود برایشان توضیح میدهد.بعضی از اطلاعاتی که باید در درخواست پیش فاکتور برای فروشنده ذکر کنید عبارتند از:

  • توضیح مشخصات دستگاه
  • تعداد یا حجم خرید مورد نظر
  • سطوح کیفی مورد نظر
  • حداکثر بودجه مورد نظر
  • واحد محصول

باید به این مسئله توجه کنید که هیچ محدودتی در مورد تعداد فروشندگانی که برای آن‌ها درخواست شما ارسال می‌شود، وجود ندارد.

چه زمانی باید RFQ ارسال کنم؟

اگر چه این درخواست ابزاری ارزشمند برای ارزیابی و آگاهی از گزینه‌های قیمت گذاریِ موجود برای شماست اما نمی توان در همه فرآیندهای خرید از آن استفاد کرد. به عنوان مثال، خریداران زمانی از این درخواست استفاده میکنند که بخواهند محصول خاصی را خریداری نمایند. به عبارتی درخواست استعلام قیمت یا RFQ زمانی که نمیدانید دقیقا چه چیزی و به چه میزان می خواهید چندان مناسب نیست.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *