آیا میدانید کدام شهر ایران ، با کیفیت ترین زعفران را تولید میکند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهاباد خبر داد که باکیفیت ترین زعفران کشور در  سومین جشنواره زعفران بهاباد با رویکرد جدید توسعه گردشگری معرفی خواهد شد.

در این راستا علی اکبر رحمتیان گفت: ” این جشنواره دهم آبان ماه برای سومین سال با هدف معرفی زعفران بهاباد به عنوان باکیفیت‌ترین زعفران در کشور برگزار می‌شود.
او در ادامه توضیح داد که : ” صنایع تبدیلی، تکمیلی و مکانیزاسیون کشت زعفران از مباحث اصلی این جشنواره محسوب می‌شود و امیدواریم امسال نیز مانند سال‌های گذشته شاهد استقبال بسیار خوب علاقمندان باشیم.

همچنین وی افزود که امسال، اولین سالی است که شاهد حضور شرکت های گردشگری در این جشنواره هستیم.
مهمانان این جشنواره  متخصصان، کارشناسان، دانش آموزان مدارس مختلف و حتی زنان خانه‌دار هستند و مهمانان با سایر جاذبه‌های گردشگری بهاباد نیز علاوه بر آشنایی با صنایع تبدیلی و تکمیلی زعفران با شهرستان آشنا خواهند شد.
همچنین افزود استقبال زنان خانه‌دار از مشاغل خانگی و صنایع جانبی این محصول درامسال بسیار زیاد بوده و امیدواریم که در این راستا اشتغال‌زایی این افراد را نیز به دنبال داشته باشد.
نکته بسیار حائز اهمیت این است که زعفران بهاباد زمینه اشتغال بیش از 1000 نفر را فراهم کرده است. 100 هکتار سطح زیر کشت در بهاباد به محصول اختصاص دارد. عملکرد کلی بهاباد 5.5 کیلوگرم زعفران در هر هکتار است.
مدیر جهاد کشاورزی بهاباد ذکر کرد: کشت زعفران در این شهرستان پیشینه‌ای 60 ساله دارد و عدم آلودگی‌های صنعتی و معدنی و نیز شرایط آب و هوایی در بهاباد، باعث افزایش مرغوبیت این محصول در بهاباد شده است  و همچنین شرایط مناسبی برای کشت، تولید و صادرات سایر گیاهان دارویی را نیز فراهم آورده است.
وی در مورد کیفیت بالای زعفران بهاباد گفت:” هرچند زعفران بهاباد هنوز در مرحله آزمایش و سنجش کیفیت قرار دارد اما از نظر تجربی در مقایسه با زعفران خراسان و قائنات از جایگاه بالاتری برخوردار است.
وی، صادرات محصول زعفران بهاباد به سایر استان‌ها و کشورهای دیگر را حاصل مرغوبیت بالای آن دانست و گفت: “متاسفانه صادارت این محصول تاکنون با برند شهرستان بهاباد انجام نشده و عمدتاً به صورت فله‌ای صادر شده است. البته به تازگی دو واحد صنعتی با جذب تسهیلات از جهادکشاورزی توانسته‌اند در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی با عنوان برند زعفران بهاباد اقدام کنند.
خبرگزاری ایسنا – 97/8/10

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *