بررسی خط تولید و بسته بندی چای کیسه ای ( تی بگ ) به همراه ویدیو

زمان مطالعه: 2 دقیقه

جهت راه اندازی خط تولید چای کیسه ای ( تی بگ ) بهتر است صنایع بزرگی که در دنیا به این کار مشغول هستند و سابقه درخشانی در تولید و بسته بندی چای کیسه ای دارند را مورد بررسی قرار بدهیم. در همین راستا خط تولید یکی از شرکت های مشهور را با هم میبینیم ، با ما همراه باشید.

 

در آمریکا حدود هزاران سال است که چای از طریق کشتی وارد میشود.
این کارخانه تولید چای کیسه ای یا تی بگ است که هر هفته حدود یکصد میلیون چای کیسه ای تولید میکند.

بعد از انتقال بسته های چای از کشورهای اطراف به وسیله کشتی و کامیون ، کیسه ها به بخش انبار منتقل میشوند. سپس متخصصان ویژه ای جهت مخلوط کردن چای ها کار خود را آغاز میکنند.
سه متخصص به طرق مختلف چای ها را با هم مخلوط میکنند.
مختصصان مخلوط کردن چای ها یک دستیار هم دارند که ربات ها هستند. که جهت انتخاب مدل های مختلف چای و قرار دادن آنها بر روی نوار نقاله برنامه ریزی شده اند.

همه چای ها با نسبت هایی که از نظر متخصصان مربوط به مخلوط کردن مورد تایید قرار گرفته اند ، در ظروف استوانه ای شکلی که گنجایش 2 تن چای را دارند ، جهت عمل آوری ، ریخته میشود. سپس به مدت 8 دقیقه به آرامی با هم مخلوط میشوند.
بعد از آن به کیسه های 1 تنی و بعد از آن به بخش وکیوم و بسته بندی منتقل میشوند. در این بخش دوباره مورد آزمایش قرار میگیرند و چند فنجان چای از آنها تهیه و طمع و مزه آنها تست میشود.

حتما ببین: بررسی جزئیات ماشین آلات خط تولید و بسته بندی چای کیسه ای ، تی بگ ، دمنوش های گیاهی

این دستگاه وظیفه تبدیل چای به چای کیسه ای ( یا تی بگ ) را دارد. کاغذ به کار رفته برای تهیه چای کیسه ای بسیار خاص هستند. این کاغذ ها از فیبر طبیعی گیاه آباکا تهیه میشوند.
دستگاه مقدار معینی چای را در میان دو لایه از این کاغذ قرار میدهد و سپس آنها را به هم میدوزد.

این دستگاه بسته بندی چای کیسه ای ، قابلیت تولید 2،000 چای کیسه ای در هر دقیقه را دارد. پس از آن چای ها در فویل از جنس آلومینیم بسته بندی میشوند تا تازه بمانند. و به سرعت به کمک نوار نقاله ها به بخش بسته بندی کارتونی منتقل میشوند.
کارتون های حاوی چای کیسه ای به وسیله ربات های دیگری روی هم چیده میشنود و سپس با محفاظ پوشانده میشوند. حالا آماده انتقال به فروشگاه ها و مغازه ها هستند.
خب حالا بسته های تی بگ در شلف های فروشگاه چیده شده اند و آماده هستند تا خریداری شوند و به چای تازه و دبشی تبدیل شوند.

 

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *