وام ثبت اختراع

وام ثبت اختراع
زمان مطالعه: 4 دقیقه

وام ثبت اختراع؛ به عنوان یکی از مزایای ثبت اختراع نخبگان

این روزها برای نخبگان راهکارهای بسیاری وجود دارد که بتوانند خلاقیت‌های خود را شکوفا کرده و تغییراتی را در روند کاری و رشدی خود داشته باشند. راهکارهای فراوانی که می‌تواند سبب رشد بیتر و حرکت به سمت خودشکوفایی بیشتر باشد. در این بین، ثبت اختراع یکی از آن دسته روش‌هایی است که می‌تواند به فرد کمک‌های بسیاری کند. فردی که به اختراع می‌پردازد و به دنبال کشف دنیای جدیدی برای خود است، نیاز به حمایت‌های فراوانی دارد. حمایت‌هایی که گاه در قالب خانواده و گاه در قالب جامعه به سمت فرد روانه می‌شود. در صورتی که شما هم به فکر ثبت اختراع هستید و نیاز به حمایت مالی دارید، احتمالا در این بین نیم نگاهی نیز به وام ثبت اختراع داشته‌اید.

در این مقاله و در ادامه به بدنبال آن هستیم تا درباره این موضوع نکاتی را برای شما بازگو کرده و شرایط وام اختراع و نحوه دریافت آن بپردازیم. امید است با استفاده از این مقاله بتوانید از تسهیلات مالی اختراع و مزایای مالی اختراع آگاه شده و در این باره به نتیجه‌گیری مناسبی برسید.

تعریف اختراع و مخترع!

پیش از آن که درباره وام ثبت اختراع چیزی را بیان کنیم، لازم است تا با مفهوم اختراع و فرد مخترع آشنا شده و در این باره اطلاعاتی را کسب کنید. براساس آن چه که در مواد قانونی ثبت اختراعات مصوب شده است، اختراع نتیجه فکر یا افرادی است که فرایند یا فرآورده‌ای خاص را برای اولین‌بار در دنیا ارائه کنند. این موضوع باید به شکلی باشد که بتواند مشکلی را در یک حرفه یا صنعت برطرف کرده و استفاده از آن مزیتی برای دنیای اطراف داشته باشد. این موضوع به این معنا است که اختراع باید قابل ثبت بوده و ابتکاری جدید را وارد بازار کند. اگر چیزی با این ویژگی‌ها دارید و به دنبال ثبت آن برای اولین‌بار در دنیا هستید، در ادامه همراه ما باشید تا بتوانید از مسیری که باید طی کنید، آگاهی کافی را پیدا کنید.

افراد واجد شرایط وام برای ثبت اختراع

واجدین شرایط وام ثبت اختراع را می‌توان تمامی افرادی دانست که می‌توانند اختراع خود را ثبت کنند. در واقع برای آن که بتوان واجد شرایط دریافت این وام بود، لازم است تا اختراع مورد بررسی قرار گرفته و این موضوع به شکلی دقیق به بحث گذاشته شود. شرایط ثبت اختراع را می‌توان در 5 مورد خلاصه کرد که این موارد عبارت‌اند از:

 1. داشتن ابتکاری جدید در کار
 2. داشتن کاربردی صنعتی
 3. عدم امکان شبیه سازی برای افراد دیگر
 4. داشتن قابلیت استفاده برای افراد دیگر
 5. امکان تولید و بهره‌وری در تعداد بالا

افراد واجد شرایط برای دریافت وام ثبت اختراع

شرایط دریافت وام برای ثبت اختراع برای مخترعین

زمانی که صحبت از دریافت وام برای ثبت اختراع می‌شود، شرایطی نیز برای آن در نظر گرفته می‌شود. در واقع برای آن که بتوان وامی را با استفاده از ثبت اختراع دریافت کرد، لازم است تا در ابتدا اختراع ثبت شده باشد. به این ترتیب امکان استفاده از روش‌های مختلف برای دریافت وام ثبت اختراع از روی سند آن، موجود است. برای این کار روش‌های متعددی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

البته برای آن که این مجوز را دریافت نمایید، کمک گرفتن از مشاورین در این بین می‌تواند شما را در رسیدن به مقصود مورد نظرتان یاری کرده و سرعت بیشتری در این مسیر به شما ببخشد.

روش‌های دریافت وام ثبت اختراع

روش‌های دریافت وام ثبت اختراع

اولین و اصلی‌ترین روش دریافت وام ثبت اختراع استفاده از ماده 7 آیین‌نامه اجرایی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است. با استفاده از این روش می‌توان وام ثبت اختراع را به سریع‌ترین شکل ممکن دریافت کرد و از آن برای تولید انبوه اختراع استفاده کرد. البته این روش تنها راهکار ممکن برای رسیدن به وام نیست و از راهکارهای دیگری نیز می‌توان این مقصود را عملی کرد. استفاده از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی از دیگر راهکارهای ممکن برای دریافت وام ثبت اختراع بوده که زیر نظر معاونت علمی و فرهنگی ریاست جمهوری انجام می‌شود.

ده مزیت مختلف برای ثبت اختراع

ثبت اختراع علاوه بر اینکه می‌تواند به شما مجوز استفاده از وام ثبت اختراع را بدهد، مزایای دیگری نیز برای شما به همراه دارد. مزایای که به شما کمک می‌کند تا بتوانید مسیر زندگی خود را به کل تغییر داده و به نتایج بهتری برسید. برخی از این مزایا عبارت‌اند از:

 1. عضویت در بنیاد علمی نخبگان و استفاده از تسهیلات این بنیاد
 2. امکان استفاده از تسهیلات سربازی برای مخترعین و نخبگان
 3. دریافت امتیازات بالا برای مهاجرت و دریافت امتیاز برابر مقاله isi
 4. قابلیت ترجمه مدرک اختراع برای مهاجرت به دانشگاه‌ها و سازمان‌های خارجی
 5. امکان تاسیس شرکت دانش بنیان با موضوع اختراع
 6. امکان شرکت در جشنوراه‌ها و مسابقات داخلی و خارجی با اختراع خود
 7. امکان فروش گواهی ثبت اختراع
 8. معافیت از طرح برای دانشجویان پزشکی و وزارت بهداشت
 9. بهره‌مندی از مزایای شرکت‌های دانش بنیان و استعدادهای درخشان به شکلی مجزا
 • شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی و امکان انبوه سازی اختراع در سراسر دنیا

جمع بندی

اگر به دنبال ثبت اختراع خود هستید و می‌خواهید از وام ثبت اختراع بهره ببرید، خواندن برخی نکات می‌تواند به شما کمک بسیاری کند. در این مقاله و آنچه که گذشت، تلاش کردیم تا درباره استفاده از دریافت این وام و ثبت اختراع برای شما نکاتی را بیان کنیم. نکاتی که در این بین از چیستی یک اختراع آغاز شد و درباره مخترع یک اثر صحبت شد. پس از آن درباره افراد واجد شرایط برای دریافت این وام نکاتی را بیان کردیم تا بتوانید برای استفاده از آن به شکلی دقیق اقدامات خود را انجام دهید. در ادامه از شرایطی که لازم است تا فرد مخترع داشته باشد و روش‌های رسیدن به این وام نکاتی را بیان کردیم و در نهایت نیز لازم دیدیم تا از مزایای دیگری در باب ثبت اختراع سخن بگوییم.

امید است با خواندن این مقاله و همراهی ما تا به اینجا توانسته باشید در این باره اطلاعاتی را به دست آورده و نکات مهمی را فرا بگیرید. در انتها نیز با استفاده از این نکات، به مقصود مرود نظر خود برسید و وام را برای ثبت اختراع خود دریافت نمایید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

1 دیدگاه برای “وام ثبت اختراع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *