بسته بندی خشکبار و حبوبات در منزل : ایده‌ای پرسود و آسان

زمان مطالعه: 7 دقیقه

اگر قصد کسب درآمد دارید و در پی راه های در آوردن پول برای خودتان با ساده ترین کار و در منزل خودتان هستید، میتوانید با بررسی کارخانه های کوچک فعالیت های قابل توجهی را در خانه برای خود آغاز کنید. یکی از راه ها کسب درآمد برای خانواده‌ها بسته بندی حبوبات در خانه است که بین بسیاری از خانوم ها در شهرها مخصوصا شهر اهواز مورد توجه قرار گرفته است. می‌توانید یک از 5 دستگاه بسته بندی خانگی پرکاربرد را انتخاب کنید و به راه اندازی کسب و کار خانگی در منزل بپردازید.

بسته بندی خشکبار و حبوبات: ایده پولساز

کار در مشاغل بسته‌بندی در منزل یا بسته‌بندی کالا در منزل درواقع شامل پر کردن پاکت یا جعبه‌هایی با مواد خاص است که باید آن‌ها را به آدرس‌های ارائه شده توسط مشتریان ارسال کنید یا برای فروش در معرض دید مستریان بگذارید. بسته به موقعیت بسته‌بندی محصولات در منزل حتی می‌تواند مونتاژ محصول را هم شامل شود. این روزها هم بسته‌بندی خشکبار در منزل یا بسته‌بندی حبوبات در منزل یکی از پرطرفدارترین مشاغل خانگی در حوزه بسته‌بندی است و یکی از شغل‌های خانگی پردرآمد محسوب می‌شود. به‌ویژه اینکه که بسیاری از کارهای بسته‌بندی این محصولات را می‌توان توسط ماشین‌ها و تجهیزات تخصصی این حوزه سریعتر و بهتر انجام داد و بازدهی و کارکرد فوق‌العاده‌ای با کمترین خستگی داشت. در حقیقت بسته‌بندی حبوبات یا بسته‌بندی خشکبار یک کسب‌وکار خانگی بسیار مناسب برای آن‌هایی‌ست که نیازمند انعطاف در زمان کاری هستند و به‌دلیل مشغله‌های رسیدگی به فرزندان یا درس خواندن درگیر یک کار تمام وقت نیازمند به حضور در محل شوند.

اساسا کسب درآمد در منزل از حبوبات و خشکبار بسیار آسان است. حبوبات به‌دلیل تنوع زیاد در محصولات و سرمایه اولیه کمی که برای راه‌اندازی یک خط‌تولید بسته‌بندی خانگی دارند از اولین گزینه‌های انتخابی برای  استارت زدن یک شغل مثل بسته‌بندی کالا در منزل محسوب می‌شوند. بسته‌بندی این محصولات سودآوزی زیادی دارد و سرمایه‌گذاری شما با خطر ریسک کمی مواجه خواهد بود. واقعیت این است که حبوبات و خشکبار از مواد غذایی حذف‌نشدنی از سبد کالای خانوارهای ایرانی هستند و با یک بسته‌بندی درست و تمیز می‌توانید همیشه و در هر شرایط اقتصادی روی فروش آن‌ها حساب کنید. سود خالص روی هر بسته به‌اندازه‌ای است که حتی اگر روزی تنها 200 بسته حبوبات یا خشکبار برای فروش آماده کنید درآمد ماهیانه تا 8 میلیون تومان هم برای شما به همراه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار

اگر قصد کسب درآمد دارید و در پی راه های در آوردن پول برای خودتان با ساده ترین کار و در منزل خودتان هستید، میتوانید با بررسی کارخانه های کوچک فعالیت های قابل توجهی را در خانه برای خود آغاز کنید.

دستگاه‌های مورد نیاز : ترازو – دستگاه دوخت ریلی افقی
حداقل فضای مورد نیاز : 12 متر
میزان سرمایه اولیه : 10 میلیون تومان
دوره بازگشت سرمایه : 1.5 ماه
تعداد نیروی مورد نیاز : 3 نفر

کسب درآمد از بسته بندی خشکبار در منزل

افراد زیادی میخواهند که کسب و کار خودشان را استارت بزنند و تجربه هایی از این قبیل داشته باشند، ما تصمیم گرفتم که بسته بندی خشکبار را به عنوان یک کسب و کار خانگی به طور کامل به شما معرفی کنیم، البته اگر بخواهید می‌توانید با خرید دستگاه تفت آجیل، تفت و پخت خشکبار را نیز خودتان انجام دهید. در گذشته نیز درباره موضوع خط بسته بندی خشکبار تحقیقات کرده بودیم و تجربه خود را با شما به اشتراک گذاشته بودیم.

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه‌های مورد نیازتان با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید :  02191001170

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار

سود و درآمد بسته بندی خشکبار و حبوبات در خانه

از جذاب ترین موضوع یک کسب و کار شروع کنیم؛ سود و درآمد. برای این که یک محاسبه خوب و دقیق داشته باشیم، باید اول از هزینه هایی که این کار برای ما ایجاد میکند، شروع کنیم و بتوانیم محاسبه ای از فروش و در انتها تحلیلی از سود خالص داشته باشیم. از آنجا که بحث ما در زمینه بسته بندی خشکبار در خانه است این سبک از کارآفرینی ها را میتوان با سرمایه اندکی و سیاست های کم هزینه اداره کرد.

بحثی که برای ما در این جایگاه خیلی مهم است، پایین آوردن هزینه هاست.

 1. از آنجا که شما در خانه این فعالیت را شروع میکنید، پس هزینه ای در خصوص فضا و اجاره مکان ندارید.
 2. هزینه کنترل کیفیت و نیاز به پروانه بهداشت و هزینه های مربوط به آزمایش محصول بسیار کاهش می یابد.

گزینه هایی که باید در آن تحقیق کنیم تا درک کلی از هزینه ها داشته باشیم.

برای محاسبه میزان درآمد بسته بندی خشکبار باید هزینه ها و درآمد را محاسبه و از هم کم کنید تا سود خالص به دست بیاید. خوشبختانه سیاستی که در سیستم های کار در منزل اعمال می شود، کارآفرینی با سرمایه کم است. همین سیاست باعث شده است که در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی شود، مانند هزینه فضای تولیدی هزینه کنترل کیفیت هزینه آزمایشگاه و …

طبق تحقیقات و محاسبات هزینه های بسته بندی خشکبار در منزل عبارت اند از :

 • هزینه ثبت برند و تهیه کاتالوگ
 • هزینه خرید دستگاه بسته بندی خشکبار و حبوبات (پر هزینه ترین قسمت)
 • هزینه خرید مواد اولیه به صورت فله ای
 • هزینه حمل و نقل
 • هزینه بازاریابی
 • هزینه نیروی کار (در صورت تمایل)
 • هزینه طراحی و تولید پاکت های بسته بندی

طی یکی از بررسی هایی که روی خشکبار انجام داده ایم، اگر سود حاصل از یک بسته متوسط خشکبار را در حدود 2000 تومان در نظر بگیریم  و تولید و فروش روزانه 200 بسته را داشته باشیم، در ماه مبلغ قابل توجه 12 میلیون تومان درآمد در انتظار کار آفرین است و میتوان ادعا کرد که کار سختی نیست!

بسته بندی خشکبار در منزل

سرمایه مورد نیاز جهت کارآفرینی بسته بندی خشکبار

در شروع کارآفرینی بیشتر هزینه ای که برای کسب و کار پرسود کار در منزل پیش روی ما قرار دارد، هزینه ای است که برای خرید انواع دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار می کنیم. برای اینکه بتوانید یک دستگاه مناسب برای خود تهیه کنید، چند نکته را برای شما در نظر گرفته ایم:

 • حتما دستگاه شما باید برق مصرفی تک فاز داشته باشد.
 • ارتفاع دستگاه و ارتفاع سقف خانه را در نظر داشته باشید. “در جدول فنی آورده شده است.”
 • دستگاه های نیمه اتوماتیک برای کارهای خانگی مناسب تر هستند.
 • خدمات پس از فروش و قبل از فروش دستگاه ها برای شما بسیار مهم می شود، زیرا اولین بار است که از دستگاه های صنعتی استفاده می کنید.
 • مشورت با انسان های کاربلد و با تجربه بسیار برای شما دلگرمی بزرگی خواهد بود.

برنامه پیش رو شما یک کسب و کار ساده خانگی است، فراموش نکنید که مواد مورد نیاز را در مقدار پایین خریداری کنید. مواد را حتما تست کنید و از کیفیت آنها مطمئن باشید. در ابتدا یک عمده فروش قابل اطمینان برای خود پیدا کنید. در آینده وارد معامله با تولید کننده ها می شویم .گام اول را بزرگ برندارید.

چرا مردم محصول یک کارآفرینی خانگی را انتخاب می کنند؟

محصولاتی که داخل خانه تهیه و بسته بندی می شوند، در بیشتر مواقع تازه تر هستند، همچنین به دلیل اینکه بسیاری از واسطه ها کنار گذاشته شده اند و قیمت محصول بسیار پایین تر از محصولات کارخانه ای است، انتخاب مشتریان خواهد شد.

گرفتن مجوز و راه اندازی بسته بندی خشکبار

در ابتدا باید به جهاد کشاورزی مراجعه کنید. در این اداره بخش مشخصی به نام مشاغل خانگی درخواست خود را برای این بخش ارسال کنید. (جهاد کشاورزی شهر خودتان.)

خود جهاد کشاورزی وارد عمل می شود و نامه هایی را به شبکه بهداشت ارسال می کند.

بعد از تمام شدن کارهای اداری به سراغ ثبت برند می رویم و کار خود را آغاز می کنیم.

کارگاه بسته بندی خشکبار

حتما ببینید: خط تولید با 300 میلیون

رمز موفقیت در بسته بندی حبوبات و خشکبار

رقابت در خط تولید و بسته بندی حبوبات و خشکبار بسیار بالاست، اما با در نظر گرفتن نکاتی هر چند ساده می توان در این رقابت موفق شد.

فعالیت در زمینه خشکبار نیازمند استراتژی های جالب توجهی است. در صنایع غذایی بالاترین تبلیغ برای شما کیفیت است. هر چه کیفیت بهتر باشد، مشتریان تبدیل به مشتریان وفادار می شوند. در ابتدای کار توقع سود بالا و مشتریان زیاد غیرممکن است، اما با حفظ کیفیت در دراز مدت فروش شما به صورت صعودی قرار خواهد گرفت. حتی پیشنهاد ما این است که سود خود را پایین نگه داشته، کیفیت بالا و قیمت معقول داشته باشید و اندکی صبر را چاشنی موفقیت خود کنید. فروش محصولات شما قدم به قدم بیشتر خواهد شد و به مرور زمان سود خالص حاصل از هر بسته جبران می شود.

ما یک برند جدید و خانگی را با کیفیت بسیار عالی تهیه کرده ایم. اگر بخواهیم اندکی در ویترین مغازه برای مشتری ها دلبری های زیرکانه داشته باشیم، بهتر است سراغ خلاقیت در بسته بندی حبوبات و خشکبار برویم. در این صنعت خیلی از این بازی ها به چشم نمی آید و شما با یک طراحی ساده و منحصر به فرد برنده خواهید شد.

انتخاب یک نام تجاری که در ذهن مشتری تداعی کننده محصول باشد، یکی دیگر از نکات هوشمندانه است. این موضوع با ذهن مشتری و جامعه بازی میکند و در ذهن مردم حک می شود. چای لیپتون را در نظر بگیرید، تنها نام یک برند است ولی ما برای نام محصول آن را به کار میبریم.

قرار دادن تست رایگان در مکان های پر تردد نیز بسیار جلب توجه میکند و تبلیغ مناسبی است.

در زمینه بازاریابی و فروش این روزها مساله تعیین بازار هدف بسیار پر رنگ شده است. شما یک کسب و کار خانگی رو راه اندازی کرده اید، با تمام دردسر ها و موفقیت ها حالا باید سراغ بازار هدف مشخص باشید. برای مثال محصولات سالم خود را در تعداد مشخص در مدارس و ارگانها توزیع کنید و یا سعی کنید به دنبال مسئول تدارکات سازمان ها باشید و با آن ها وارد مذارکات شوید .

بسته بندی خشکبار و حبوبات در منزل

سودآوری بسته بندی حبوبات و خشکبار در خانه

میخواهیم تمام محصولاتی که خشکبار نام گذاری میشوند را برای شما نام ببریم “پسته، بادام، فندق، گردو، کشمش، کشمش سبز، کشمش سبز تیزابی، انجیر، انجیر خشک و انواع آجیل”.

در راه اندازی خط تولید و بسته بندی حبوبات و خشکبار تنوع محصولات یکی از نکات مثبت این حرفه است، کافیست حبوبات را نیز به این محصولات اضافه کنید تا تنوع محصولاتتان بالاتر رود. میتوانید از یک یا چند محصول شروع کنید و سپس به محصولات خود اضافه کنید. توجه کنید شما یک بار مجوز میگیرید و ده ها مدل محصول به بازار ارائه می‌کنید. همچنین شما می‌توانید با دستگاه تفت آجیل، شور کردن و طعم دادن خشکبار را نیز خودتان انجام دهید.

خشکبار در ایران یکی از پرمخاطب ترین محصولات خوراکی است. این یعنی مخاطب بالا برای محصول شما و فروش بالا.

محصولاتی که برای خشکبار استفاده می شود، به دلیل اینکه محصول بومی و داخلی ایران است هم در دسترس تر است و همچنین میتوان به صادرات آن در دیگر نقاط جهان فکر کرد، البته با بسته بندی های های خلاقانه و لوکس.

خرید دستگاه بسته بندی خشکبار و حبوبات

برای مطرح کردن سوال و گرفتن مشاوره در زیر همین متن نظرات و سوالات خود را مطرح کنید و از مشاوره های تخصصی ویترین نت استفاد کنید.

در صورتی که به راهنمای خرید دستگاه بسته بندی خشکبار و حبوبات نیاز دارید، می توانید به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید تا بهترین و مناسب ترین خرید دستگاه بسته بندی خشکبار و حبوبات را متناسب با کسب و کار خود داشته باشید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

14 دیدگاه برای “بسته بندی خشکبار و حبوبات در منزل : ایده‌ای پرسود و آسان

 1. شیرین گفته:

  سلام دوست عزیز
  شما هم میتوانید در ویترین نت به عنوان تامین کننده ثبت نام کنید و محصولات خودتون را به فروش برسونید.
  ثبت نام تامین کنندگان:
  https://vitrinnet.com/supplierregister

 2. m گفته:

  سلام وقت بخیر.قیمت دستگاه نیمه اتوماتیک برای بسته بندی محصولات خشکبار حبوبات درمنزل درچه رنج قیمت داهست

  • شیرین گفته:

   سلام دوست عزیز
   با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۱۱۷۰ تماس بگیرید،‌کارشناسان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

  • شیرین گفته:

   سلام
   وقت بخیر دو ست عزیز
   کارشناسان ما در ویترین نت میتوانند در رابطه با تهیه و خرید دستگاه ها و تجهیزات بسته بندی شما را راهنمایی کنند.
   درخواست خریدتون رو میتونید با استفاده از کلیک بر روی لینگ زیر برای چندین تامین کننده ارسال کنید:
   https://vitrinnet.com/rfq?id=1018
   و یا
   به روی لینک زیر کلیک کنید و دستگاه بسته بندی مورد نظر خودتون را پیدا و تهیه کنید
   https://vitrinnet.com/c/printing-and-packaging-machines

  • شیرین گفته:

   سلام دوست عزیز
   ما در ویترین نت دستگاه های مورد نیاز برای بسته بندی در منزل را در وبسایت به فروش میرسانیم،‌ با کلیک بر روی لینک زیر ماشین آلات و تجهیزات چاپ و بسته بندی را ملاحظه کنید.
   https://vitrinnet.com/c/printing-and-packaging-machines

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *