بسته بندی حبوبات با دستگاه پرکن توزینی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

دستگاه پرکن توزینی یکی از دستگاه‌ های بسته بندی صنعتی است که کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف از جمله بسته بندی حبوبات (دستگاه پرکن حبوبات) دارد. این دستگاه، هم زمان برای وزن کردن و پر کردن مواد غذایی گوناگون برای استفاده در خطوط بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته کاربردهای دیگری هم در سایر صنایع مرتبط با بسته بندی دارد. برای آشنایی با مشخصات دستگاه پرکن توزینی و نحوه عملکرد آن با ویترین نت همراه باشید.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه پرکن توزینی

بسته بندی حبوبات با دستگاه پرکن توزینی

 

کاربرد دستگاه پرکن توزینی

دستگاه پرکن توزینی یکی از دستگاه‌ های پرکاربرد در بسته بندی مواد است. از این دستگاه برای وزن کردن و پر کردن بسته بندی‌ها استفاده می‌کنند؛ به خصوص در بسته‌بندی مواد غذایی؛ مثلا انواع خشکبار و حبوبات، غلات، آجیل، برنج، ادویه‌جات، چای و قهوه و حتی غذای حیوانات خانگی، دانه‌هایی که در مرغداری‌ها و برای تغذیه پرندگان و دام استفاده می‌شود.

یکی دیگر از کاربردهای این دستگاه در کارخانه‌های صنایع غذایی است که از آن برای بسته‌بندی، وزن کردن و پرکردن بسته‌های مواد غذایی مثل مربا و ترشیجات، اسنک‌ها، غذاهای کنسروی و حتی مواد شیمیایی استفاده می‌شود.

کاربرد دستگاه پرکن توزینی به مواد و محصولات خشک محدود نمی‌شود. برای وزن کردن و پر کردن مایعات هم می‌توان از برخی انواع دستگاه پرکن توزینی استفاده کرد. این دستگاه‌ها ظرفیت‌های متفاوتی دارند که هر کارخانه و کارگاه، بسته به نیاز خود می‌تواند ظرفیت مناسب و دستگاه مناسب را انتخاب کند. ظرفیت آنها معمولا بر اساس حجم بیان می‌شود.
برای پر کردن مایعات معمولا از روش‌های متفاوتی برای اندازه‌گیری استفاده می‌شود. دستگاه‌های پرکن مایعات، بر اساس سطح مایع، بسته بندی‌ها را پر می‌کند و حجم و وزن مایعات را اندازه‌گیری می‌کند. در صورتی که برای اندازه‌گیری سایر مواد و محصولات ممکن است معیارهای دیگری مورد بررسی قرار بگیرد.

 

انواع دستگاه پرکن توزینی

دستگاه پرکن توزینی بسته به کاربردی که دارد، دارای انواع مختلفی است. با توجه به محصولی که قرار است با این دستگاه اندازه گیری و پر شود، می‌تواند ظرفیت، ابعاد، دقت و سایر جزییات دستگاه را انتخاب کرد. از دیگر ویژگی‌هایی که دستگاه پرکن توزینی را از سایر انواع آن متمایز می‌کند، سرعت، تعداد توزین یا ترازو است.

سیستم‌های بسته بندی اتوماتیک از جمله دستگاه پرکن توزینی، چندین کار را به طور هم‌زمان انجام می‌دهند. مثلا در دستگاه پرکن توزینی، دو مرحله وزن کردن و پرکردن بسته بندی‌ها به طور اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام می‌شود.

 

دستگاه پرکن حبوبات چیست؟

دستگاه‌های پرکن حبوبات دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند که باعث می‌شود استفاده از آنها در صنعت بسته‌بندی مقدار زیادی در زمان و هزینه‌ها صرفه‌جویی کند. سرعت بالا، دقت در اندازه‌گیری، بدون نیاز به دخالت دست (که این مورد برای محصولات بهداشتی بسیار ضروری است) از ویژگی‌های این ماشین آلات پرکن است.

دستگاه‌های پرکن حبوبات کاربردهای متعددی دارند. در صنایع غذایی برای بسته بندی و وزن کردن انواع حبوبات مورد استفاده قرار می‌گیرند که بر اساس وزن فروخته می‌شوند و معمولا برای بسته‌بندی مواد غذایی خشک می‌توان از این دستگاه استفاده کرد.

اندازه‌گیری حجم و وزن حبوبات که با ابزارهای مختلفی در این دستگاه‌ها انجام می‌شود، ممکن است از طریق سنسورهای سطح باشد (که این مورد معمولا در اندازه‌گیری مایعات نیز کاربرد دارد) و یا اندازه‌گیری با ترازوهای دقیق.

مهم‌ترین ویژگی این دستگاه‌ها این است که چندین کار مختلف را در آن واحد به طور اتوماتیک انجام می‌دهند. فقط کافی است تا برای وزن و حجم مناسب، برنامه‌ریزی شوند. 

البته برای بسته‌بندی مایعات هم دستگاه‌های پرکن مایعات غلیظ و رقیق وجود دارد که معمولا اندازه‌گیری محصولات را بر اساس حجم انجام می‌دهند و ظرفیت و سرعت آنها بر اساس حجم گزارش می‌شود.

 

نحوه کار و عملکرد دستگاه پرکن حبوبات

 

عملکرد دستگاه پرکن توزینی 

نحوه کار دستگاه پرکن توزینی به مدل آن و محصولی که قرار است وزن و بسته بندی کند، بستگی دارد. در ادامه به چند مدل از انواع دستگاه‌های پرکن توزینی در صنایع بسته بندی اشاره می کنیم و عملکرد آن را عنوان می‌کنیم.

 

دستگاه پرکن توزینی بر اساس وزن

در این دستگاه‌ها با کمک سلول بار، که ممکن است دیجیتال یا آنالوگ باشد، وزن موادی که قرار است در یک بسته‌بندی پر شود، اندازه‌گیری می‌شود.

 

دستگاه پرکن بر اساس سطح مایعات

در این دستگاه بسته بندی مواد غذایی سنسوری وجود دارد که سطح مایعات را بررسی می کند و بر اساس آن ظرف را پر می‌کند. این مدل برای پر کردن مایعات است.

 

دستگاه پرکن بر اساس حجم

این دستگاه‌ها، حجم مواد عبوری در بازه زمانی خاصی را اندازه‌گیری می‌کنند. بازه زمانی از طریق محاسبات قبلی، مشخص می‌شود. 

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *