دستگاه پرکن توزینی مناسب ترین دستگاه برای بسته بندی خشکبار و برنج

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دستگاه پرکن توزینی از سری دستگاه های بسته بندی و پرکن است که هر بسته را تا رسیدن به وزن مورد نظر کاربر، پر کرده و سپس به سراغ بسته بعدی می‌رود. دستگاه پرکن توزینی، با توجه به نوع محصول (هم جامد و هم مایع)، تعداد ترازو، ظرفیت و سرعت انجام بسته بندی در انواع مختلفی در صنایع بسته بندی عرضه می‌گردد.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه پرکن توزینی

دستگاه پرکن توزینی از سری دستگاه های بسته بندی و پرکن است که هر بسته را تا رسیدن به وزن مورد نظر کاربر، پر کرده و سپس به سراغ بسته بعدی می‌رود.

مشخصات دستگاه پرکن توزینی

از آنجایی که تنوع دستگاه پرکن توزینی زیاد است، لازم است تا مشتری با توجه به نیاز خود مناسب‌ترین خرید را انجام دهد. در حال حاضر انواع دستگاه پرکن توزینی به صورت تمام خودکار عملیات وزن کردن، پرکردن و بسته بندی محصولات را انجام می‌دهند و کاربر فقط باید محصولات و بسته‌های مورد استفاده را در محل تعبیه شده روی دستگاه قرار دهد.

ظرفیت وزنی این دستگاه‎‌ها از 500 گرم تا 25 کیلوگرم متفاوت است. همچنین سرعت بسته بندی در سریع‌ترین نوع این دستگاه‌ها یعنی دستگاه‌های پر کن 6 و 8 توزینی به 50 بسته در دقیقه نیز می‌رسد.

کاربرد دستگاه پرکن توزینی

همان طور که از نام دستگاه مشخص است، دستگاه پرکن توزینی برای بسته بندی و پر کردن محصولاتی که وزن دقیق آنها مهم است کاربرد دارد. دستگاه بسته بندی خشکبار، دستگاه بسته بندی آجیل، دستگاه بسته بندی برنج و … همگی دستگاه های پرکن توزینیِ مورد استفاده در صنایع غذایی هستند.

خرید دستگاه پرکن توزینی

اگر قصد مشتری استفاده از دستگاه پرکن توزینی برای بسته بندی‌های کوچک و با وزن پایین باشد می‌تواند نسخه‌های کوچک این دستگاه (V-mini) را خریداری نماید.
برای بسته بندی محصولات گرانولی دستگاه پرکن گرانولی تک توزین مناسب است. (هرچند اگر توزینی بودن دستگاه و نوع بسته بندی برای مشتری دستگاه اهمیت نداشته باشد، خرید دستگاه بسته بندی حجمی پیشنهاد می‌گردد.)
برای بسته بندی قند، شکر، غلات، حبوبات و … با توجه به اهمیت سرعت و ظرفیت برای مشتری، خرید دستگاه پرکن 2 و یا 4 توزینی مناسب است.
قیمت این دستگاه‌ها با توجه به تفاوت در مشخصات و کاربرد آن‌ها  متفاوت است و با افزایش تعداد ترازو، ظرفیت، سرعت بسته‌بندی قیمت دستگاه نیز افزایش می‌یابد. ویترین نت می‌تواند انتخاب مناسبی برای شناخت تولیدکننده ها و دستگاه های پرکن توزینی باشد.

نحوه نگهداری دستگاه پرکن توزینی

 • زمان استفاده از دستگاه پرکن توزینی به صدای دستگاه توجه داشته باشید و در صورت مشاهده و یا احساس کردن هرگونه صدا و یا حرکت غیر طبیعی سریعاً دستگاه را خاموش کرده و در جهت رفع مشکل احتمالی اقدامات لازم را انجام دهید.
 • دستگاه را در محلی قرار دهید که در هر طرف آن حداقل یک متر فضای خالی وجود داشته باشد.
 • در زمان استفاده از دستگاه، به ظرفیت ترازوهای آن به خصوص حداکثر ظرفیت دقت نمایید. در صورت عدم تطبیق مشخصات و نوع مصرف، عملکرد دستگاه با مشکل مواجه خواهد شد.
 • تنها محصولاتی که دستگاه پرکن توزینی متناسب با آن را خریداری نمودید را برای بسته بندی در دستگاه قرار دهید. در صورت استفاده از دیگر محصولات احتمال نقص در کارکرد این دستگاه وجود دارد.
 • با استفاده از تراز کننده‌های زیر دستگاه پرکن توزینی، دستگاه را به شکلی تراز کنید که با تلاش برای تکان دادن دستگاه کوچکترین لغزش و عدم تعادلی در دستگاه مشاهده نگردد. ( به هیچ عنوان جهت جلوگیری از لغزش دستگاه، جسم سنگینی روی دستگاه قرار ندهید و در صورتی که با استفاده از تراز کننده‌ها مشکل لغزش بر طرف نشد محل قرارگیری دستگاه را تغییر دهید.)
 • تنها محصولاتی که دستگاه پرکن توزینی متناسب با آن را خریداری نمودید را برای بسته بندی در دستگاه قرار دهید. در صورت استفاده از دیگر محصولات احتمال نقص در کارکرد این دستگاه وجود دارد.
 • از آنجا که کنترل بیشتر این دستگاه‌ها بوسیله صفحه لمسی است، از فشار بیش از حد به صفحه لمسی و استفاده از اجسام نوک‌تیز هنگام کار با این صفحه پرهیز نمایید.
 • هر بار قبل از استفاده از دستگاه پرکن توزینی، از کالیبره بودن ترازوها اطمینان حاصل نمایید.
 • با توجه به توصیه شرکت سازنده برای بسته بندی توسط دستگاه پرکن توزینی، حتماً از بسته‌هایی با جنس متناسب با کارکرد دستگاه استفاده کنید.
 • قبل از شروع کار با دستگاه، قسمت‌های متحرک مکانیکی آن را روغن کاری نمایید.
 • به طور مداوم اتصالات، بست‌ها و سیم‌های دستگاه پرکن توزینی را بررسی نمایید و در صورت شل و یا آزاد بودن آن‌ها را محکم کنید.
 • به طور مداوم بخش‌های مختلف دستگاه را بررسی کنید و در صورت مشاهده مشکل و خرابی در هر قسمت سریعاً در جهت تعمیر و یا تعویض قطعه یا قطعات معیوب اقدام نمایید.
 • در صورت ایجاد هرگونه مشکل که برای شما قابل تشخیص نیست و در موارد بالا وجود ندارد، دستگاه را خاموش کرده و با پشتیبانی شرکت فروشنده دستگاه تماس بگیرید و برای حفظ سلامت خود و همچنین عدم وارد شدن آسیب جدی به دستگاه پرکن توزینی از انجام اقدامات خودسرانه پرهیز نمایید.
این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *