9 نکته که قبل از انتخاب دستگاه بسته بندی باید بدانید

زمان مطالعه: 5 دقیقه

 فاکتورهای متفاوتی برای انتخاب یک دستگاه بسته بندی مناسب وجود دارد. مدیران خبره باید این فاکتورها را درخصوص خرید دستگاه بسته بندی در نظر بگیرند. 
پیش از این در بلاگ ویترین نت به 5 دستگاه بسته بندی خانگی پر کاربرد و پرفروش ترین دستگاه‌های بسته بندی پرداخته ایم. ما در این مقاله قصد داریم با یک نگاه کلی به بررسی مهمترین نکات برای خرید این دستگاه در صنعت بسته بندی بپردازیم .

حتما ببینید: لیست قیمت انواع دستگاه بسته بندی

 فاکتورهای متفاوتی برای انتخاب یک دستگاه بسته بندی مناسب وجود دارد. مدیران خبره باید این فاکتورها را درخصوص خرید دستگاه بسته بندی در نظر بگیرند.

محصول مورد نظر شما برای بسته بندی چه خصوصیاتی دارد؟

قطعا محصولی که قصد بسته بندی آن را دارید مشخص است، اما آیا این موضوع کافی است؟! مهم این است که تمام اطلاعات محصول را، تهیه کرده باشید. قبل از خرید دستگاه جلسه ای تشکیل خواهد شد که این اطلاعات در آن جلسه بسیار کارآمد است.
سوالاتی از این قبیل، برای خود تهیه کنید:

  • چه نوع بسته بندی نیاز داریم؟
  • آیا اندازه محصول ما ثابت است؟
  • چه میزان میخواهیم تولید کنیم؟

این شیوه جمع آوری اطلاعات نگاه متفاوتی به شما می دهد، و ذهن شما را به هدف مورد نظر نزدیک‌تر میکند.

مهم این است که تمام اطلاعات محصول را، تهیه کرده باشید. قبل از خرید دستگاه جلسه ای تشکیل خواهد شد که این اطلاعات در آن جلسه بسیار کارآمد است.

 

آیا شیوه کارکرد دستگاه روی انتخاب بسته بندی اثر می‌گذارد؟

 

  • آیا مدنظر شما دستگاه بزرگتر یا پیچیده تری است؟
  • آیا برای شما مهم است که این دستگاه به رشد کسب و کار شما منجر شود؟
  • …..

 قبل از خرید دستگاه حتما اطمینان حاصل کنید که این دستگاه برای شما و شرکت شما مفید است و باعث رشد در آینده شرکت می شود.

  • آیا دستگاه بسته بندی مد نظر شما، همه کاره است؟
  • آیا ماشین بسته بندی قرار است به یک محصول خاص اختصاص داده شود یا چند محصول با ویژگی های متفاوت برای یک دستگاه بسته بندی در نظر دارید؟
  • ماشین های پیشرفته ای وجود دارد که میتوان به صورت خودکار بسته بندی های متفاوتی با آنها طراحی کرد. آیا به این سبک دستگاه ها نیاز دارید؟
  • ….

قبل از خرید دستگاه، در مورد تکنولوژی مورد نیاز خود در خصوص دستگاه تحقیق کنید و مشخص کنید که شما به چه تکنولوژی نیاز دارید.

 قبل از خرید دستگاه حتما اطمینان حاصل کنید که این دستگاه برای شما و شرکت شما مفید است و باعث رشد در آینده شرکت می شود.
 

فضای موردنظر شما برای دستگاه بسته بندی جدید چقدر است؟

شما احتیاج دارید تمام شرایط مکانی خود را بررسی کنید، ممکن است ماشین هایی را پیدا کنید که احساس می کنید برای سیستم بسته بندی شما عالی است – اما پس از خرید متوجه میشوید که برای فضای مورد نظر شما بزرگ است.
باید فضای مورد نیاز کارکنان برای حرکت در اطراف دستگاه را در نظر بگیرید. این فضا باید بسیار مطلوب و ایمن باشد. باید فضای کافی برای پنل های هواگیری دستگاه، در اطراف آن وجود داشته باشد و اگر دستگاه دارای دریچه ای برای باز و بسته شدن است فضای مورد نیاز را در نظر بگیرید.
 

سرعت دستگاه بسته بندی چقدر باید باشد؟

قطعا برای شما سرعت تولید محصول بسیار مهم است. هرچه بتوانید محصول بیشتری در زمان کمتر تولید کنید، فرصت برای قرارداد های بزرگتر خواهید داشت و مشتری های بیشتر جذب میکنید. اما فراموش نکنید که برای  این کار نیاز به برنامه ریزی دارید. باید اطمینان داشته باشید که سیستم شما پتانسیل پیشرفت را دارد.
آیا تیم شما توانایی رشد را دارد؟ اگر نتوانید به اندازه کافی کار کنید و از پس تعهد های کاری خود برنیایید ممکن به کسب و کار خود آسیب جدی برسانید. این موضوع نیازمند یک برنامه ریزی دقیق است. به دستگاه انتخابی جدید خود دقت کنید گاهی اوقات سرعت دستگاه های بسته بندی جدید  به 300 بسته در دقیقه میرسد. باید خود را برای نحوه اداره افزایش حجم محصول آماده کنید.
 

آیا دستگاه بسته بندی جدید شما  نیاز به نصب مجدد و آموزش های جدید دارد؟

گاهی اوقات دستگاه های بسته بندی جدید دارای حساسیت بالایی هستند و نیاز به نصب حتی چندین باره در یک بازه زمانی در آنها دیده میشود. شما باید تنظیمات این دستگاه ها را به خوبی بشناسید و دانش کافی برای تعمیرات آن داشته باشید. چون دستگاه جدید است و آشنایی با تکنولوژی آن زمانبر است، مدت زمانی را برای رویارویی با هرگونه اشکالی را پیش بینی کنید.
 

آیا در مرحله ای مناسب از کسب و کار خود تصمیم به خریدن ماشین بسته بندی جدید گرفته اید؟

شما باید روی این موضوع دقت کنید، زمانی دستگاه را خریداری کنید که کارآمد باشد.گاهی اوقات ممکن است که خرید دستگاه تصمیم نادرستی باشد و با یک برنامه ریزی مجدد در دستگاه فعلی مشکل شما رفع شود.گزینه هایی که برای ارتقا ماشین های بسته بندی وجود دارد میتواند بسیار هزینه پایین تری داشته باشد و برای کسب و کار ما مناسب باشد.
 

در خصوص خدمات و پشتیبانی دستگاه چه شرایطی را لازم دارید؟

وقتی تصمیم به تهیه دستگاه جدیدی گرفته اید ، بهتر است درباره تامین کننده و تولید کننده دستگاه و خدماتی که ارائه میکنند، اطلاعات داشته باشید. میتوانید از سایت B2B ویترین نت که به صورت تخصصی در فیلد دستگاه های صنعتی فعالیت دارد گشتی بزنید و اطلاعات کسب کنید.
فراموش نکنید که اپراتورها برای کار با دستگاه های جدید نیاز به آموزش دارند. باید زمانی را مشخص کنید تا تکنسین متخصص دستگاه به اپراتور شما، آموزش های لازم را انتقال دهد. تامین کننده های با کیفیت این شرایط را ایجاد میکنند و میتوانند به شما در حفظ و مدیریت درست دستگاه کمک کنند.
شما به عنوان مدیر نباید سرمایه گذاری غلط انجام دهید که سرمایه خود را از دست بدهید. به شما توصیه میکنم مقاله ای که در خصوص پیشگیری از خرابی دستگاه ها و نحوه صحیح تعمیر و نگهداری از دستگاه‌های بسته بندی را تهیه کرده ایم را بخوانید ، شاید نیاز به سرمایه گذاری دوباره نباشد.
 

آیا ملاحظات ایمنی جدید را در نظر گرفته اید؟

ایمنی همیشه حرف اول را میزند. شما قصد دارید یک دستگاه بسته بندی با ویژگی های جدید که احتمال خطرات تازه را برای شما رقم میزند، خریداری کنید. شما باید در ابتدا اتصال قطعات و شروع به کار دستگاه تمام مراحل را با دقت پشت سرگذاشته باشید. بالا بردن دقت در هنگام کار باعث میشود دستگاه ضایعات کمتری داشته باشد.
حتما بعد از نصب و تحویل دستگاه، ورودی و خروجی دستگاه را بررسی کنید و از صحیح کار کردن آن مطمئن شوید.تمام این موارد را در کنار تامین کننده خود بررسی کنید، که دستگاه  را با شرایط ایده آل تحویل بگیرید.
 

آیا برای دستگاه جدید اتصال به شبکه داخلی احتیاج دارید؟

بسیاری از ماشین ها دارای شبکه هستند و این اجازه را میدهند تا چندین نفر عملکرد ماشین ها را مشاهده و بررسی کنند. این قابلیت، شرایطی را فراهم میکند که اطلاعات را به سادگی، برای تولید گزارش های عملکرد دستگاه جمع آوری کنیم .
دستگاه مورد نظر شما اگر دارای نرم افزار و سخت افزار یکپارچه ای باشد، عملکرد بهتری را در خصوص آن مشاهده خواهید کرد. برنامه ریزی در خصوص روند کار دستگاه ها در این شرایط بسیار ساده میشود.
سبک بسته بندی خود را بر اساس سلیقه مشتری خود تنظیم کنید. این شیوه همان مسیری را به شما معرفی میکند که به سمت رشد آینده شماست.
 
اگر از این نکته ها  و سوالات پیروی کنید، قطعا در مسیر موفقیت در ساخت خط بسته بندی جدید خود  میرسید.
 

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *