مواد اولیه و سرمایه تولید رب گوجه فرنگی خانگی

زمان مطالعه: 5 دقیقه

مهم ترین اطلاعاتی که می‌بایست در رابطه با کسب و کار تولیدی این چنینی در اختیار داشته باشیم، مواد اولیه و سرمایه تولید رب گوجه فرنگی خانگی است. تمام موارد و بخش هایی که برای هر یک در انجام فرایند تولید ملزم به پرداخت هزینه هستید، برایتان توضیح خواهیم داد. این اطلاعات به شما کمک می‌کند برآورد‌های مالی خود را مدیریت کنید.
تهیه مواد اولیه درجه یک که در این بخش معطوف به خریداری گوجه فرنگی خواهد شد، در کیفیت محصولات تولید شده شما تاثیر‌گذار است. در نتیجه در انتخاب این محصولات کیفیت را مد نظر قرار دهید. ما به شما روش های دیگری برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها معرفی خواهیم کرد.
برای اینکه بتوانید سود قابل توجهی را در کوتاه‌ترین زمان به دست آورید، می‌بایست حجم قابل توجهی از سفارشات را تقبل کنید. تولید حجم بالای رب گوجه فرنگی نیازمند به نیروی کار بیشتر و خریداری دستگاه‌های پیشرفته صنایع غذایی خواهد بود. باید در نظر داشته باشید که در ابتدای کار با مدیریت شیوه خانگی تولیدات خود، در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.
دستگاهی که خریداری می‌کنید در مقایسه با فرایند دستی خورد کردن و آبگیری مواد اولیه، چندین برابر در زمان صرف شده صرفه جویی خواهد کرد. در نتیجه میزان تولیدات شما افزایش پیدا می‌کند. این مسئله به باز گشت کوتاه مدت سرمایه تولید رب گوجه فرنگی کمک خواهد کرد. در نتیجه مبلغی که صرف خرید دستگاه کرده‌اید، نه تنها جبران خواهد شد، بلکه امکان تقبل سفارشات بیشتر را برای شما فراهم می‌کند.

 

مواد اولیه و سرمایه تولید رب گوجه فرنگی خانگی

 

کسب و کار خانگی تولید رب گوجه و کاهش هزینه ها

خوشبختانه شرایط برای آغاز این کسب و کار به صورت خانگی بسیار آسان خواهد بود. چرا که این دستگاه به راحتی در فضای یک اتاق جای می‌گیرد. مواد اولیه خود را باید تازه خریداری کنید. در نتیجه نیاز به یخچال و یا سرد خانه نخواهید داشت. پخت رب خانگی به واسطه یک اجاق کوچک انجام پذیر است. این اجاق در انباری خانه و یا در بالکن می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.
برای بسته بندی محصولات به ظروف بهداشتی و در بسته احتیاج دارید که انواع آن را به شما معرفی خواهیم کرد. هرچند که بخش عمده تولیدات شما به صورت کیلویی به فروش می‌رسد. این مسئله در کاهش سرمایه تولید رب گوجه فرنگی موثر است. برای تبلیغات محصولات هم می‌توانید هزینه‌های خود را با آگاهی از بسترهای فراهم شده کاهش دهید.
جهت تامین سرمایه مورد نیاز خود می‌توانید از موسسه های مالی و اعتباری کمک بگیرید. این مراکز تسهیلاتی را با سود کم در قالب وام های کوتاه مدت برای کسب و کارهای نوپا در نظر می‌گیرند. در ادامه به بررسی جزئیات موارد فوق می‌پردازیم.

 

مواد اولیه تولید رب گوجه فرنگی خانگی

 

هزینه های محل کار

برای نگهداری و استفاده از دستگاه تولید رب خانگی گوجه فرنگی، به یک فضای حداقل 12 متری احتیاج دارید. این محیط می‌تواند یکی از اتاق های منزل شما باشد. فرایند تولید و بسته بندی محصولات در این فضا به راحتی امکان پذیر است. برای پخت رب هم می‌توانید اجاق را در بالکن و یا انباری قرار دهید.
در غیر این صورت ملزم به اجاره فضایی با این متراژ برای تولید رب خانگی هستید. با توجه به شهر و یا شهرستانی که در آن سکونت دارید هزینه‌های مربوط به اجاره بها متغیر است. به همین دلیل مبلغ مشخصی را نمی‌توانیم اعلام کنیم.

 

سرمایه تولید رب گوجه فرنگی خانگی

 

هزینه های نیروی کار

شما به یک نیروی اپراتور برای کار با دستگاه، یک نیروی بازاریاب جهت مدیریت فروش و یک نیروی کمکی برای انجام فرایند بسته بندی و پخت رب خانگی احتیاج دارید. تولید در منزل این شرایط را برای شما محیا کرده تا بتوانید با همکاری اعضای خانواده این کسب و کار را اداره کنید. در این حالت بخش قابل توجهی از سرمایه‌تان در تولید رب گوجه فرنگی خانگی صرفه جویی خواهد شد.
در غیر این صورت باید این افراد را استخدام کنید. برای هر یک از این مشاغل با توجه به تایم کاری، بر اساس قوانین مصوب از سوی اداره کار  دستمزد مکفا در نظر گرفته می‌شود.

 

هزینه تولید رب گوجه فرنگی خانگی

 

هزینه های مواد اولیه

مواد اولیه مورد نیاز شما گوجه فرنگی‌های مرغوب هستند. برای خرید این محصولات به بازار‌های تره بار مراجعه کنید. همچنین می‌توانید با خرید مستقیم از صیفی کاران میزان قابل توجهی در سرمایه تولید رب گوجه فرنگی خانگی صرفه جویی کنید.

هزینه خرید دستگاه

هزینه خرید این دستگاه چیزی در حدود 17 میلیون تومان از سرمایه تولید رب گوجه فرنگی خانگی را به خود اختصاص می‌دهد. برای خرید این دستگاه هر میزان ظرفیت تولید افزایش یابد، مبلغ آن نیز بیشتر خواهد شد. می‌توان گفت بخش عمده سرمایه صرف خرید دستگاه می‌گردد.

 

هزینه کار تولید رب گوجه فرنگی خانگی

 

هزینه بسته بندی

برای بسته بندی محصولات، باید از ظروف در دار و بهداشتی استفاده کنید. ظروف پلاستیکی 800 گرمی چیزی در حدود 500 الی 2000 تومان برای شما هزینه خواهد داشت. هزینه ظروف شیشه‌ای مبلغی در حدود 1000 الی 3000 تومان با توجه به درجه بندی متریال است. هزینه لیبل بسته بندی هم بین 50 الی 500 تومان متغیر است.

هزینه تبلیغات

هزینه تبلیغات محصولات شما می‌تواند به صفر برسد. شما می‌توانید از طریق شبکه های اجتماعی تولیدات خود را معرفی کنید. حتی بخش قابل توجهی از مشتریان شما به واسطه این صفحات جذب خواهند شد. در صورتی که پشتیبانی این بخش را شخصا به عهده بگیرید، این بخش هزینه‌ای ندارد و می‌توانید در سرمایه تولید رب گوجه فرنگی خانگی صرفه جویی کنید.

 

مواد اولیه و سرمایه تولید رب گوجه فرنگی

 

جمع بندی

سرمایه و مواد اولیه مورد نیاز تولید رب گوجه فرنگی خانگی، صرف خرید مواد اولیه و دستگاه خواهد شد. بخش تبلیغات و بسته بندی هزینه زیادی نخواهد داشت. این شرایط بر اساس شیوه خانگی این تولیدات است. مبلغ مورد نیاز شما چیزی در حدود 30 میلیون تومان است. در صورتی که اجاره بها و دستمزد نیروی کار انسانی را حذف کنید.
 این مبلغ برای شروع کار در نظر گرفته شده است. در صورتی که حجم سفارشات شما افزایش پیدا کند، برای پاسخگویی به مشتریان نیازمند صرف هزینه‌های بیشتری هستید. مسلما مواد اولیه بیشتری خریداری خواهید کرد و نیازمند به افراد بیشتری برای مدیریت کسب و کار خود هستید. در این صورت می‌توانید تعداد دستگاه ها را افزایش دهید تا بتوانید حجم قابل توجهی از رب گوجه فرنگی خانگی را تولید کنید.

 

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *