نکات مهم قبل از خرید دستگاه های آسیاب عطاری

نکات مهم قبل از خرید دستگاه های آسیاب عطاری
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آسیاب عطاری یکی از پر طرفدار‌ترین دستگاه‌ها در بازار به شمار می آید، این دستگاه بیشتر در عطاری‌ها یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای با هدف تولید انواع ادویه جات خود را جا کرده است.

انواع دستگاه‌ های آسیاب عطاری

انواع دستگاه‌ های آسیاب عطاری

انواع دستگاه‌های آسیاب براساس ظرفیت قابل تقسیم بندی هستند و در زمان انتخاب دستگاه همه چیز  به نوع استفاده از دستگاه‌ها و همچنین به نوع کسب و کاری که دارید بازمی‌گردد. نوع دستگاهی که اکثرا عطاری‌ها، کسب و کار‌های خانگی، فروشگاه‌ها و… خریداری می‌کنند با یکدیگر از لحاظ ظریفیت ورودی، میزان خروجی و قدرت متفاوت خواهند بود.اگر بخواهیم ظرفیت ورودی دستگاه‌ها که یکی از مهم ترین مشخصه‌ها برای ارزیابی هستند را مورد بررسی قرار دهیم.

باید گفت ظرفیت ورودی دستگاه‌های آسیاب عطاری یا خانگی که مناسب برای کسب وکار‌‌هایی با مقیاس کوچک تر هستند از 2 الی 3 کیلوگرم ورودی شروع می‌شوند و انواع آسیاب های صنعتی که اکثرا برای کسب و کار‌هایی با مقیاس بزرگتر مثل فروشگاه‌های زنجیره ای و یا کارگاه‌های تولیدی پیشنهاد می‌شوند از ورودی 10 کیلو‌گرم به بالا تولید می‌شوند.

یکی دیگر از تفاوت‌هایی که بین دستگاه‌های آسیاب وجود دارد و آن‌ها را به دو دوسته مجزا تقسیم بندی می‌کند سبک قرار گیری دستگاه‌ها هستند و به دستگاه‌های رومیزی و ایستاده تفکیک می‌شوند، دستگاه‌های آسیاب رومیزی برای کسب و کار‌های کوچک مثل مغازه‌های عطاری یا مصارف خانگی و دستگاه‌های آسیاب ایستاده برای کسب و کار‌های بزرگتر که نیازند میزان خروجی روزانه بیشتری هستند استفاده می‌شود.

برخی از محصولات مرتبط در ویترین‌نت

قدرت موتور آسیاب عطاری

قدرت موتور دستگاه‌های آسیاب از 1.5 اسب بخار به بالا در بازار موجود است و در دستگاه‌هایی با خروجی 30 الی 40 کیلیو‌گرم در ساعت به صورت تک فاز و در دستگاه‌هایی با ظرفیت بالا تر به سه فاز تغییر می‌کنند.لازم به ذکر است که به دلیل تفاوتی که موتور‌‌ها با یکدیگر در میزان خروجی دارند به دقت و براساس نیاز کسب و کارتان قدرت موتور را انتخاب کنید تا برای دستگاه پس از فعالیت مشکلی به وجود نیامده و به بهترین شکل از آن بهره برداری کنید.

نوع موادی که می خواهید آسیاب کنید

تفاوت میان دستگاه‌های آسیاب در نوع موادی که قصد آسیاب کردن آن را دارید نیز دیده می‌شود، برای مثال دستگاه‌هایی که دانه‌هایی نرم و چرب آسیاب می‌کنند ممکن است توانایی آسیاب دانه‌ای همانند هسته خرما را نداشته باشند که این موضوع به نوع تیغه‌های استفاده شده در قطعات دستگاه نیز بازمی‌گردد.

جنس بدنه دستگاه‌های آسیاب عطاری

جنس بدنه دستگاه‌های آسیاب در دو نوع استیل و گالوانیزه همراه با رنگ الکترواستاتیک تولید می‌شوند. نسبت به کاربرد شما و سرمایه ای که بابت تامین دستگاه خود می‌کنید کارشناسان پیشنهادات متفاوتی برای شما دارند و اما قابل ذکر است که در نوع کارکرد دستگاه و کیفیت خروجی آسیاب تفاوتی وجود ندارد.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *