نحوه انتخاب دستگاه سیل حرارتی مناسب

زمان مطالعه: 3 دقیقه

دستگاه های بسته بندی سیل در تمامی صنایع از جمله صنایع غذایی، صنایع دارویی و تجهیزات آرایشی بهداشتی به کار می روند. موضوع بحث امروز ما انتخاب دستگاه بسته بندی سیل مناسب کسب و کار است که در بلاگ ویترین نت به بررسی 10 سوال مهم خریداران نیز درباره دستگاه سیل پرداخته‌ایم. به طور کلی دستگاه سیل دارای انواع مختلفی به صورت زیر می باشند:

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه سیل

چطور یک بسته بندی سیل مناسب انتخاب کنیم

 

اهمیت بسته بندی سیل

خط بسته بندی در اکثر کسب و کارها خط پایانی تولید محصول به حساب می آید و اگر این خط معیوب باشد و شما خود را با آن تطابق داده باشید، کسب و کار شما را دچار مشکل می کند. خط بسته بندی معیوب باعث می شود که شما هزینه های اضافی برای کالیبراسیون و دوباره کاری های مجدد از جمله تمیزکاری، از بین بردن ضایعات و … را متحمل شوید.

برای مواد فاسد شدنی، برخی مدل از بسته بندی ها باعث کاهش عمر مفید محصول می شود و در هنگام بازرسی به دستگاه بسته بندی سیل مورد نظر استاندارد تعلق نمی گیرد.

از قابلیت های اکثر دستگاه های بسته بندی موجود در بازار می توان انعطاف پذیری در سایز بسته بندی را نام برد. نحوه عملکرد دستگاه‌ سیل بدین گونه است که بسته بندی را با استفاده از میله های حرارتی ایجاد می کنند و در این قسمت میله حرارتی با ذوب کردن بسته درب بسته بندی را محکم می‌کند و بسته ها به یکدیگر متصل می‌شوند و از دستگاه خارج می شوند.

با این حال عواملی وجود دارد که به آنها اشاره می‌کنیم؛ شاید همین بسته بندی ساده که همه جا کاربرد دارد و همه با آن آشنایی داریم، برای محصول ما مناسب نباشد.

 

یک دستگاه بسته بندی سیل با ساخت و ساز مناسب و یکنواخت

در صنایع بسته بندی دستگاه سیل و دستگاه سیل وکیوم با کارکرد درست با استحکام مناسب از محصول شما محافظت می‌کند. این به این معنی است که فک های مربوط به دستگاه بسته بندی باید با نیروی ثابت و درجه حرارت مناسب در سراسر کل منطقه بسته بندی عمل کنند.
برای اطمینان از اینکه دستگاه بسته بندی سیل شما درست کار می‌کند، می‌توانید با یک قطعه فلز خیلی نازک دستگاه را مورد آزمایش قرار دهید دما و فشار وارد بر آن را بررسی  کنید. یک دستگاه بسته بندی سیل باید دارای قطعه هایی از جنس فولاد با عیار بالا باشد تا در آزمایش معرفی شده شکست نخورد.

 

پیشگیری از خراب شدن دستگاه سیل

اگر دستگاه بسته بندی سیل شما یک طرف محصول را مناسب و محکم باشد و در طرف دیگر ضعیف عمل کند، در این حالت اپراتور آموزش دیده می‌تواند با تنظیم مناسب دستگاه بسته بندی سیل و تعویض فک دستگاه مشکل را رفع کند، اما باید تمام شرایط ایمنی برای این کار فراهم شود.
به طور کلی تعمیر و نگهداری ماشین آلات بسته بندی از جمله دستگاه سیل بسیار مهم است. بنابراین یکی از بهترین روش ها داشتن یک برنامه مشخص برای پیشگیری از خرابی دستگاه بسته بندی سیل است. شما باید اطمینان حاصل کنید که قطعه ای که عمل بسته بندی را انجام می‌دهد، تنظیمات مناسبی داشته باشد.

در نظر داشته باشید که عملیات بررسی دستگاه سیل را در همه ی موارد زیر باید با دقت کامل انجام دهید:  

  • قبل از راه اندازی دستگاه سیل
  • بعد از گنجاندن مواد
  • پس از هر تغییر در دستگاه سیل
  • پس از تعمیر یا ارتقا دستگاه سیل

 

وجود گرد و غبار در منطقه بسته بندی سیل

هنگامی که محصول در بسته مورد نظر قرار دارد و در مسیر بسته بندی است، مسیرهای پیش رو همیشه پیوسته و پشت سر هم نیستند. گاهی اوقات وقفه هایی در مسیر قرار دارد که شاید باعث ریزش آلودگی و گرد و غبار شود. برای جلوگیری از این اتفاق ما راه حل هایی در این زمینه به شما معرفی خواهیم کرد.

 

دستگاه بسته بندی سیل با ساخت و ساز مناسب و یکنواخت

 

تعمیر و نگهداری دستگاه بسته بندی سیل

هر روز یا تکنسین یا اپراتور دستگاه های بسته بندی باید دستگاه را همان طور که در دفترچه های راهنما گفته شده، شست و شو دهد. همچنین در انتهای روز باید فک هایی که مخصوص محکم کردن و گرم کردن بسته بندی است، بازبینی شود. این قبیل آزمایش ها تضمین می‌کند که هیچ گونه مسئله کوچکی برای دستگاه رخ ندهد و مشکلات دستگاه در ابتدای کار و قبل از اینکه تبدیل به فاجعه شود، رفع شود.

 

قیمت دستگاه بسته بندی سیل

قیمت دستگاه های صنعتی مانند دستگاه بسته بندی سیل از جمله قیمت دستگاه سیل ریلی، قیمت دستگاه سیل رومیزی و قیمت دستگاه سیل القایی را میتوانید از سایت  ویترین نتکه مرجع کاملی جهت خرید و فروش است، کسب کنید. شایان ذکر است که از کارکرد دستگاه های بسته بندی سیل ویدیوهایی در اختیار شما قرار گرفته و اطلاعات طبقه بندی شده ای برای شما خریداران عزیز فراهم کرده ایم .

این صفحه رو به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *