نکات مهم خرید دستگاه سیل پک حرارتی

دستگاه سیل پک حرارتی
زمان مطالعه: 4 دقیقه

دستگاه سیل از جمله دستگاه های بسته بندی بسیار پرکاربرد و پر استفاده برای بسته بندی انواع سالاد و سبزی، فلافل و ناگت، انواع نوشیدنی ها، عسل و مربا و ترشی و … می باشد. این دستگاه با نام های سیل وکیوم، سیل کن و سیل پک نیز شناخته می شود.

دستگاه بسته به سفارش مشتری قابل افزایش است و همچنین محدودیتی برای شکل قالب ظرف وجود ندارد. همچنین این دستگاه مجهیز به سیستم تزریق گاز است که برای افزایش ماندگاری محصولات غذایی استفاده می‌شود.

این دستگاه با قابلیت نصب تزریق گاز و تاریخ زن بسیار کاربردی بوده و برای بسته بندی محصولات مختلف مانند سالاد اولویه، سالاد فصل، انواع ترشی، خشکبار، گوشت و … مناسب خواهد بود.

دستگاه های بسته بندی سیل در تمامی صنایع از جمله  ماشین آلات صنایع غذایی، صنایع دارویی و تجهیزات آرایشی بهداشتی به کار می روند.  به طور کلی دستگاه سیل دارای انواع مختلفی به صورت زیر می باشند:

چطور یک بسته بندی سیل مناسب انتخاب کنیم

اهمیت بسته بندی سیل

خط بسته بندی در اکثر کسب و کارها خط پایانی تولید محصول به حساب می آید و اگر این خط معیوب باشد و شما خود را با آن تطابق داده باشید، کسب و کار شما را دچار مشکل می کند. خط بسته بندی معیوب باعث می شود که شما هزینه های اضافی برای کالیبراسیون و دوباره کاری های مجدد از جمله تمیزکاری، از بین بردن ضایعات و … را متحمل شوید.

برای مواد فاسد شدنی، برخی مدل از بسته بندی ها باعث کاهش عمر مفید محصول می شود و در هنگام بازرسی به دستگاه بسته بندی سیل مورد نظر استاندارد تعلق نمی گیرد.

از قابلیت های اکثر دستگاه های بسته بندی موجود در بازار می توان انعطاف پذیری در سایز بسته بندی را نام برد. نحوه عملکرد دستگاه‌ سیل بدین گونه است که بسته بندی را با استفاده از میله های حرارتی ایجاد می کنند و در این قسمت میله حرارتی با ذوب کردن بسته درب بسته بندی را محکم می‌کند و بسته ها به یکدیگر متصل می‌شوند و از دستگاه خارج می شوند.

با این حال عواملی وجود دارد که به آنها اشاره می‌کنیم؛ شاید همین بسته بندی ساده که همه جا کاربرد دارد و همه با آن آشنایی داریم، برای محصول ما مناسب نباشد.

یک دستگاه بسته بندی سیل با ساخت و ساز مناسب و یکنواخت

در صنایع بسته بندی دستگاه سیل و دستگاه سیل وکیوم با کارکرد درست با استحکام مناسب از محصول شما محافظت می‌کند. این به این معنی است که فک های مربوط به دستگاه بسته بندی باید با نیروی ثابت و درجه حرارت مناسب در سراسر کل منطقه بسته بندی عمل کنند.
برای اطمینان از اینکه دستگاه بسته بندی سیل شما درست کار می‌کند، می‌توانید با یک قطعه فلز خیلی نازک دستگاه را مورد آزمایش قرار دهید دما و فشار وارد بر آن را بررسی  کنید. یک دستگاه بسته بندی سیل باید دارای قطعه هایی از جنس فولاد با عیار بالا باشد تا در آزمایش معرفی شده شکست نخورد.

ساختار سیل پک حرارتی

ساختار عملکردی سیل حرارتی به این صورت است که ظرف یکبار مصرف در درون دستگاه قرار می گیرد و سپس توسط قالب هولدر به داخل دستگاه می رود، در این مرحله قالب بالایی دستگاه با استفاده از المنت حرارتی و پرس سلفون را به دهانه ظرف چسبانده و تیغه برش دور تا دور ظرف را برش دو سلفون اضافی را جدا می کند.

پس از انجام سیل ظرف به بیرون از دستگاه هدایت شده و از دستگاه خارج می شود. برای انجام پروسه مذکور روش ها و مکانیزم های مختلفی طراحی و ساخته شده است که هر کدام برای تیراژ خاص، عملکرد و هدف خاص به کار می رود.

پیشگیری از خراب شدن دستگاه سیل پک حرارتی

اگر دستگاه بسته بندی سیل شما یک طرف محصول را مناسب و محکم باشد و در طرف دیگر ضعیف عمل کند، در این حالت اپراتور آموزش دیده می‌تواند با تنظیم مناسب دستگاه بسته بندی سیل و تعویض فک دستگاه مشکل را رفع کند، اما باید تمام شرایط ایمنی برای این کار فراهم شود.
به طور کلی تعمیر و نگهداری ماشین آلات بسته بندی از جمله دستگاه سیل بسیار مهم است. بنابراین یکی از بهترین روش ها داشتن یک برنامه مشخص برای پیشگیری از خرابی دستگاه بسته بندی سیل است. شما باید اطمینان حاصل کنید که قطعه ای که عمل بسته بندی را انجام می‌دهد، تنظیمات مناسبی داشته باشد.

در نظر داشته باشید که عملیات بررسی دستگاه سیل را در همه ی موارد زیر باید با دقت کامل انجام دهید:

  • قبل از راه اندازی دستگاه سیل
  • بعد از گنجاندن مواد
  • پس از هر تغییر در دستگاه سیل
  • پس از تعمیر یا ارتقا دستگاه سیل

 گرد و غبار در منطقه بسته بندی سیل

هنگامی که محصول در بسته مورد نظر قرار دارد و در مسیر بسته بندی است، مسیرهای پیش رو همیشه پیوسته و پشت سر هم نیستند. گاهی اوقات وقفه هایی در مسیر قرار دارد که شاید باعث ریزش آلودگی و گرد و غبار شود. برای جلوگیری از این اتفاق ما راه حل هایی در این زمینه به شما معرفی خواهیم کرد.

دستگاه بسته بندی سیل با ساخت و ساز مناسب و یکنواخت

تعمیر و نگهداری دستگاه بسته بندی سیل پک حرارتی

هر روز یا تکنسین یا اپراتور دستگاه های بسته بندی باید دستگاه را همان طور که در دفترچه های راهنما گفته شده، شست و شو دهد. همچنین در انتهای روز باید فک هایی که مخصوص محکم کردن و گرم کردن بسته بندی است، بازبینی شود. این قبیل آزمایش ها تضمین می‌کند که هیچ گونه مسئله کوچکی برای دستگاه رخ ندهد و مشکلات دستگاه در ابتدای کار و قبل از اینکه تبدیل به فاجعه شود، رفع شود.

خرید سیل حرارتی

قیمت دستگاه های صنعتی مانند دستگاه بسته بندی سیل از جمله قیمت دستگاه سیل ریلی، قیمت دستگاه سیل رومیزی و قیمت دستگاه سیل القایی را میتوانید از سایت  ویترین نتکه مرجع کاملی جهت خرید و فروش است، کسب کنید. شایان ذکر است که از کارکرد دستگاه های بسته بندی سیل ویدیوهایی در اختیار شما قرار گرفته و اطلاعات طبقه بندی شده ای برای شما خریداران عزیز فراهم کرده ایم .

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *