راهنمای خرید انواع چوب خرد کن

راهنمای خرید چوب خورد کن
زمان مطالعه: 3 دقیقه

پیش از خرید انواع چوب خرد کن چه مواردی را لازم است است بدانید؟

چوب خرد کن با توجه به کاربردهای متفاوت مورد نیاز کشاورز در مدل های با فیدر، بدون فیدر و یا قابل حمل ساخته می شود. در خرید انواع چوب خرد کن موارد زیر بسیار مهم است

  • ماکزیمم قطر چوب ورودی
  • نیروی محرکه
  • وزن
  • ثابت یا چرخ دار بودن
  • سیستم خرد کنندگی
  • ظرفیت حجمی دستگاه (kg/hr)
  • قطر محصول خروجی
  • نوع محصول خروجی

چوب خرد کن به منظور چیپس کردن شاخه های هرس شده درختان و همچنین ضایعات چوبی مورد استفاده قرار می گیرند. انواع چوب خرد کن با توجه به ماکزیمم قطر شاخه ورودی شامل چیپر ۲ اینچی، 3 اینچی، 6 اینچی و دوگانه می باشد. از لحاظ نیروی محرکه انواع چیپر شامل بنزینی، دیزلی، برقی و تراکتوری است. چرخ دار یا ثابت بودن، ظرفیت خروجی و نوع خرد کن شامل درامی و دیسکی از موارد دسته بندی این دستگاه می باشد.

انتخاب انواع چوب خرد کن بر اساس وسعت باغ

خرید چوب خرد کن باغی برای خرد کردن ضایعات چوبی ناشی از هرس هر ساله درختان انتخاب مناسبی می باشد. این دستگاه معمولا با موتور احتراقی بنزینی ساخته می شود. وزن و ابعاد کم و قابل حمل بودن این چیپر باعث شده که در اراضی باغی و زراعی مورد استفاده قرار گیرد.

ماکزیمم قطر شاخه ورودی در چوب خرد کن باغی 5 تا 10 سانتیمتر و خروجی دستگاه از 1 تا 3 تن در روز می باشد. این چیپر با داشتن فیدر مکنده خودکار در خرد کردن ضایعات هرس شده شاخ و برگ درختان کاربرد دارد. در فضای سبز شهری و شهرداری ها نیز از چوب خرد کن باغی استفاده می شود.

برخی از محصولات مرتبط در ویترین‌نت

انتخاب انواع چوب خردکن بر اساس نیروی محرکه دستگاه

دستگاه چوب خرد کن، در انواع بنزینی، دیزلی، برقی و تراکتوری ساخته می شود. یکی از پرکاربردترین انواع باغی این دستگاه چوب خرد کن بنزینی می باشد. قیمت چوب خرد کن دیزلی نسبت به بنزینی بالاتر است. چوب خرد کن برقی دارای انواع باغی و صنعتی می باشد. چوب خرد کن تراکتوری سوار شونده و کششی از جمله انواع پرکاربرد در باغبانی و کشاورزی محسوب می شود.

چوب خرد کن دیسکی در انواع باغی و صنعتی ساخته می شود. چیپر دیسکی باغی از جمله دستگاه های چوب خرد کن ارزان قیمت و سبک می باشد. چیپر دیسکی صنعتی دارای سیستم فیدر بوده و قطر شاخه ورودی در آن بزرگتر است. چوب خرد کن درامی شامل انواع صنعتی و باغی می باشد. چیپر درامی صنعتی از جمله قوی ترین مدل های مورد استفاده محسوب می شود.

به دلیل هزینه سنگی برق مصرفی در کاربری های باغی و شهری، چیپرهای بنزینی و دیزلی مناسب ترین انتخاب می باشند. یکی از موارد مهم در انتخاب چوب خرد کن، پرتابل بودن دستگاه می باشد. به طوری که با انتقال سریع و آسان چیپر به محل دپوی ضایعات چوبی در هزینه حمل و نقل صرفه جویی خواهد شد. به دلیل قابل حمل بودن چوب خرد کن، ضایعات چیپس شده با کمترین هزینه به محل بازیافت منتقل می شود.

چیپرهای بنزینی و دیزلی با توان و ظرفیت خروجی بالایی که دارند، خرد کردن شاخه های قطور امکان پذیر است. همچنین چیپر تراکتوری در این دسته بندی قرار می گیرد. به این دلیل که نیروی محرکه چوب خرد کن تراکتوری از موتور تراکتور تامین می شود.

انتخاب بر اساس قطر دهانه ورودی چوب خرد کن

از جمله پارامترهای مهم در خرید انواع چوب خرد کن، قطر دهانه ورودی دستگاه می باشد. قطر شاخه ورودی یک عامل مهم و تاثیرگذار در قیمت چیپر می باشد. قطر دهانه ورودی در مدل باغی 3 تا 10 سانتیمتر، در مدل نیمه صنعتی 10 تا 15 سانتیمتر و در مدل های بیش از 15 سانتیمتر می باشد.

انتخاب بر اساس نوع محصول خروجی چوب خرد کن

یکی از پارامتری اساسی در خرید چیپر، نوع محصول خروجی و کاربری آن می باشد. خروجی چوب خرد کن درامی به صورت تراشه چوب بوده و در تولید نئوپان مورد استفاده قرار می گیرد. چیپر دیسکی برای تولید کود کاربرد دارد.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *