راهنمای خرید دستگاه شیرینگ تونلی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

راهنمای خرید دستگاه شیرینگ تونلی یکی از مهم ترین بخش هایی است که به آن ها باید توجه نمایید. دستگاه شیرینگ تونلی برای بسته بندی کردن انواع محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه شیرینگ تونلی از یک تونل تسمه ای استفاده می کنند و دور محصولات بعد از قرار گرفتن بر روی تسمه نایلون کشیده می شود و به سمت بخش گرمایی هدایت می شوند. با استفاده از گرما نایلون به شکل کامل به دور محصول پیچیده می شود.

پیش از این در مورد اینکه دستگاه شیرینگ چیست، بررسی هایی انجام دادیم و با نحوه کار دستگاه شیرینگ تونلی آشنا شدیم. در ادامه راهنمای خرید دستگاه شیرینگ تونلی را به شکل کامل برای شما توضیح خواهیم داد و به بررسی 10 سوال مهم خریداران درباره دستگاه شیرینگ می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه شیرینگ تونلی

انواع دستگاه شیرینگ تونلی

انواع دستگاه شیرینگ تونلی در دو مدل به صورت زیر است:

دستگاه شیرینگ تونلی اتوماتیک:

مدل های اتوماتیک دستگاه شیرینگ به صورت کاملا اتوماتیک کار بسته بندی محصول را انجام می دهند. فقط کافیست به صورت دستی و یا با استفاده از لیفتراک محصولات بر روی تسمه نقاله قرار بگیرند. خود دستگاه با استفاده از سیستم های خود محصولات را ردیف کرده و پس از قرار دادن نایلون به اتاق گرم هدایت می کند و سپس محصولات بسته بندی شده از بخش دیگر دستگاه خارج می شوند.

دستگاه شیرینگ تونلی نیمه اتوماتیک:

مدل های نیمه اتوماتیک به کمک اپراتور و کارگران خط تولید نیاز دارند. در این مدل ها محصولات باید توسط کارگران به شکل کامل در دستگاه قرار گیرند و تمامی مراحل نایلون زدن و حرکت دادن محصول نیز توسط اپراتورها انجام می شوند. برای حرکت از پدال هایی استفاده می شود. مدل های نیمه اتوماتیک برای کارخانه های کوچک تر مناسب هستند.

راهنمای خرید دستگاه شیرینگ تونلی

راهنمای خرید دستگاه شیرینگ تونلی با سوخت مختلف

دستگاه شیرینگ تونلی از انرژی گرمایی برای چسابندن و فیکس کردن نایلون شیرینگ به محصولات استفاده می کنند. انرژی گرمایی از دو نوع سوخت می تواند به وجود بیاید. برخی از دستگاه ها از انرژی الکتریکی و برق شهری برای ایجاد گرما استفاده می کنند. راهنمای خرید دستگاه شیرینگ تونلی برقی کاملا مشخص است.

دستگاه هایی با مصرف انرژی کمتر و توان تولیدی بالاتر را انتخاب کنید. البته توان تولیدی باید منطبق با نوع فیلم پلاستیکی و نوع نایلون و محصولات مصرفی شما باشد تا مشکل به وجود نیاید. برخی از دستگاه ها نیز از گاز شهری و مشعل ها برای ایجاد گرما استفاده می کنند. این دستگاه ها در مقایسه با مدل های برقی گرمای بیشتری تولید می کنند ولی گرمای تولیدی با ایجاد آلودگی همراه است.

راهنمای خرید دستگاه شیرینگ تونلی برای مدل های گازی توصیه می کند که از مدل های دوگانه سوز استفاده کنید تا بتوانید هر دو سوخت مصرفی را داشته باشید و در صورت ایجاد مشکل برای هر کدام از سوخت ها بتوانید به تولید خود ادامه دهید.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه شیرینگ

نحوه خرید بهترین دستگاه شیرینگ تونلی

به نکات زیر توجه کنید تا بتوانید مناسب‌ترین دستگاه شیرینگ تونلی را در حوزه کسب و کار خود خریداری کنید.

به توان تولیدی دستگاه توجه کنید:

دستگاه های شیرینگ تونلی دارای توان های تولیدی مختلفی هستند. این دستگاه ها می توانند میزان گرما و همچنین تعداد بسته بندی های متفاوتی داشته باشند. پیش از تهیه این دستگاه ها، به راهنمای خرید دستگاه شیرینگ تونلی توجه کنید و مدلی را انتخاب کنید که از نظر توان تولیدی با نیاز های شما تطابق داشته باشد.

به اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن دستگاه توجه کنید:

همانطور که در بالا اشاره شد، دستگاه بسته بندی شیرینگ پک دارای مدل های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک هستند. شما باید با در نظر گرفتن میزان تولید و همچنین نیروی کار موجود در کارگاه خود تصمیم بگیرید که آیا نیاز به مدل اتوماتیک خواهید داشت و یا خیر. همانطور که مشخص است مدل اتوماتیک از مدل نیمه اتوماتیک گران تر است.

نوع سوخت مصرفی دستگاه مهم است:

دستگاه می تواند برقی، گازی و یا دوگانه سوز باشد. همانطور که در بالا اشاره شد،  از مدل های دوگانه سوز استفاده کنید تا بتوانید هر دو نوع سوخت را داشته باشید و تولید متوقف نشود. در صورتی که باید بین یکی از دو نوع سوخت انتخاب کنید، سعی کنید تمامی عوامل را در نظر داشته باشید. مدل های گازی نیمه اتوماتیک هستند و مدل های برقی نیز به دلیل گران تر بودن برق، هزینه بیشتری خواهند داشت، بنابراین با دقت تصمیم بگیرید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *