مهم ترین نکاتی که باید درباره کارواش صنعتی بدانید

کارواش صنعتی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از تجهیزات پیشرفته در صنعت شستشو، کارواش صنعتی است. این دستگاه‌ها برای تمیزکردن محیط‌های مختلفی طراحی شده‌اند و عملکرد کلی آن‌ها به این صورت است که با تولید جریان آب پرفشار سطوح را تمیز می‌کنند. امروزه انواع مختلفی از این دستگاه‌ها در بازار موجود است که هر کدام سطح فشار آب متفاوتی دارند.

کارواش‌های صنعتی که از اصلی ترین تجهیزات نظافت صنعتی است، کاربردهای بسیار زیادی دارند و بسیاری از افراد به دلیل زمان شستشوی سریع آن‌ها، ترجیح می‌دهند از این نوع کارواش‌ها استفاده کنند. لازم به ذکر است که کارواش های صنعتی تنها برای نظافت و شستشو مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، بلکه از آن‌ها جهت رسوب‌زدایی، لایه‌برداری، حذف رنگ‌های پوسیده، زنگ‌بری و حذف آلودگی‌های روغنی و چربی نیز استفاده می‌شود. در ادامه انواع آن‌ها را نام برده و در رابطه با کاربرد هر کدام، توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

کارواش صنعتی

تقسیم بندی کارواش های صنعتی براساس فشار آب

کارواش‌های صنعتی که با فشار کم کار می‌کنند:

  • همان طور که از نام این نوع از کارواش‌ها پیداست، برای سطوحی که نیاز به فشار آب بالایی ندارند، کاربرد دارند. برخی از مهم‌ترین کاربردهای این نوع از دستگاه‌ها عبارت است از: شستشوی درب‌های اماکن، دیوارها، میز و صندلی‌ها و خودروها.

کارواش‌های صنعتی که با فشار بالا کار می‌کنند:

  • کارواش های صنعتی که با فشار بالا کار می‌کنند در واقع همان دستگاه‌های شوینده قوی هستند. عملیات شست و شو و نظافت با استفاده از این دستگاه‌ها، با تولید جریان آب پرفشار انجام می‌شود. برای لایه‌برداری لکه‌های سخت‌تر، این نوع از دستگاه‌ها بسیار کاربردی‌اند. همچنین باید بدانید که اندازه‌ی آن‌ها بزرگ‌تر بوده و در ساخت آن‌ها از منبع تغذیه بنزین استفاده می‌شود.

تقسیم بندی انواع کارواش های صنعتی براساس دمای خروجی

انواع کارواش صنعتی براساس دمای خروجی آن‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

کارواش‌های آب سرد: این نوع از کارواش‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در دمای آب ورودی دستگاه هیچ تغییری ایجاد نمی‌کنند. تنها با فشار زیادی، آب ورودی بر روی سطح مورد نظر پاشیده می‌شود. بسیاری از کارواش‌های صنعتی موجود در بازار از این نوع هستند که برای تمیز کردن و شست و شوی انواع سطوح از آن‌ها استفاده می‌شود.

کارواش‌های آب گرم: تفاوت این نوع از کارواش‌ها با کارواش‌های آب سرد این است که در ساخت آن‌ها از یک گرمکن استفاده شده است. به این صورت آب ورودی دستگاه با وجود این سیستم به آب گرم تبدیل می‌شود. لازم است این نکته را بیان کنیم که در کارواش‌های آب گرم، امکان استفاده از آب سرد نیز وجود دارد. این نوع از دستگاه را معمولاً برای تمیز کردن سطوح روغنی و چرب استفاده می‌کنند. همچنین باید بدانید که قیمت آن‌ها نسبت به کارواش‌های آب گرم بیش‌تر است.

تقسیم بندی انواع کارواش ها براساس منبع تغذیه

امروزه کارواش‌های صنعتی با منبع بنزینی و برقی ساخته شده و به بازار عرضه می‌شوند. از نیروی برق برای کارواش ‌های صنعتی برقی و از گازوئیل یا بنزین برای کارواش‌های بنزینی به عنوان منبع تغذیه استفاده می‌شود. باید بگوییم که انتخاب نوع تغذیه باید براساس نوع آلودگی و متناسب با فضا انتخاب شود. به عنوان مثال، برای فضاهایی که دسترسی به نیروی برق امکان‌پذیر نیست، بهتر است از دستگاه‌هایی استفاده شود که با بنزین کار می‌کنند.

کارواش‌های بنزینی معمولاً در زمان استفاده، صدا و دود زیادی تولید می‌کنند. به همین منظور توصیه می‌شود که در محیط‌های داخلی سربسته، مورد استفاده قرار نگیرند. این نوع کارواش‌ها برای محیط‌های صنعتی و سنگین مناسب‌اند. امروزه در سایزهای مختلفی طراحی و تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند.

به طور کلی، راندمان کاری و نحوه‌ی عملکرد هر دو دستگاه یکسان است، اما بد نیست بدانید که کارواش‌های آب گرم که دارای منبع تغذیه بنزینی هستند نسبت به کارواش‌های صنعتی برقی، جهت افزایش دمای آب قدرت بیش‌تری دارند.

نکات مهمی که باید پیش از انتخاب کارواش صنعتی مد نظر داشته باشید

زمانی که قصد خرید و استفاده از کارواش‌های صنعتی را دارید، لازم است یک سری نکات را مد نظر داشته باشید. برخی از این نکات مهم عبارتند از:

  • به مکان و سطوحی که معمولاً قصد شستشوی آن را دارید دقت کنید.
  • حجم آلودگی که می‌خواهید با استفاده از کارواش برطرف شود.
  • با توجه به مشخصات و مساحت فضا، نوع منبع تغذیه دستگاه را انتخاب کنید.
  • در صورت استفاده از کارواش‌های برقی، دقت کنید که در محل‌های مورد نظر پریز برق وجود داشته باشد.

با توجه به این نکات، در انتخاب کارواش صنعتی مورد نظرتان دچار سردرگمی و مشکل نخواهید شد.

کلام آخر

در این نوشته تلاش کردیم در رابطه انواع کارواش های صنعتی صحبت کنیم. در ابتدا دانستید که کارواش‌های صنعتی به چه نوع کارواش‌های گفته می‌شود و چه کاربری دارند. در ادامه دانستید که این نوع از کارواش‌ها براساس میزان فشار آب، دمای خروجی و منبع تغذیه به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. دانستید که لنتخاب کارواش بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد که از جمله آن‌ها به مساحت فضا، حجم آلودگی، بسته بودن فضا، امکان استفاده از پریز برق و … دقت داشته باشید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *