انواع بخارشوی صنعتی: کدوم بخارشو برای کسب و کار شما مناسب‌تر است؟

انواع بخارشوی صنعتی
زمان مطالعه: 6 دقیقه

در سال‌های گذشته انواع بخارشوی صنعتی با هدف شست و شوی سطوح کارخانجات و تولیدی‌ها به بازار عرضه شده‌‌ است. این دستگاه‌ها عمل پاک کردن سطوح را با استفاده از بخار آب انجام می‌دهند و بدون کوچک‌ترین آسیب یا باقی ماندن رطوبت، به بهترین شکل ممکن آلودگی‌ها را از سطوح مختلف پاک می‌کنند. ما در این مطلب از مجله ویترین نت شما را با انواع بخارشوی صنعتی آشنا خواهیم کرد. پس تا انتهای مطلب با ما باشید.

انواع مختلف بخارشوی صنعتی

انواع بخارشوی صنعتی

بخارشوهای صنعتی از جمله رایج‌ترین دستگاه‌های پاک کننده سطوح هستند که تنها با استفاده از بخار آب، آلودگی‌ها را از بین می‌برند. این دستگاه به بهترین نحو ممکن سطوح را از آلودگی‌ها پاک می‌کند و باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ می‌شود. بخارشوهای صنعتی نیز انواع مختلفی دارند که هرکدام برای سطوح مختلفی کاربرد دارد.

به طور کلی می‌توان گفت که بخارشوها در دو نوع صنعتی و خانگی در بازار موجود هستند. تفاوت اصلی بخارشوهای خانگی و صنعتی در میزان فشار خروجی بخار آن‌ها است. بخارشوهای صنعتی نسبت به انواع خانگی آن‌ها قدرت و فشار بخار بیشتری دارند. به همین خاطر انواع بخارشوی صنعتی برای شست و شوی سطوح کارخانجات، مراکز درمانی و محیط‌های این چنینی مناسب‌تر است. البته از هر دو نوع بخارشو می‌توان برای تمیز کردن سطوح مختلفی همچون پارکت، سرامیک، شیشه و غیره استفاده کرد. در ادامه انواع بخارشوهای صنعتی و مزایای آن‌ها را برای شما به طور مفصل توضیح داده‌ایم.

دسته بندی انواع بخارشوی صنعتی بر اساس سوخت مصرفی

دسته بندی انواع بخارشوی صنعتی بر اساس سوخت مصرفی

بخارشوهای صنعتی بر اساس منبع تغذیه به دو دسته “بخارشوی صنعتی برقی” و  “بخارشوی صنعتی گازی” تقسیم می‌شوند. البته بیشتر افراد به دلیل نوظهور بودن این صنعت با این نوع بخارشوها و انواع دسته بندی آن آشنا نیستند. اما با این حال نمی‌توانیم منکر کاهش هزینه‌ها و افزایش بازدهی آن شویم. البته بخارشوهای صنعتی بر اساس کارایی‌شان نیز دسته بندی متفاوتی دارند که در بخش بعدی به آن پرداخته‌ایم.

بخارشوی صنعتی گازی:

منبع تغذیه این نوع بخارشو بر حسب سلیقه و شرایط خریدار متغیر است و سوخت این دستگاه می‌تواند به دو نوع گاز شهری یا گازوئیل باشد. البته اغلب خریداران این نوع دستگاه منبع تغذیه گاز شهری را بخاطر سهولت دسترسی ترجیح می‌دهند.

بخارشوهای گازوئیلی برای کسب و کارهایی که در خارج از شهر مستقر هستند و به گاز شهری دسترسی ندارند، مناسب‌تر می‌باشند. این بخارشوها به مخزن‌های گازوئیل متصل می‌شوند، اما در صورت مجهز شدن کارگاه به گاز شهری، می‌توان از گاز معمولی شهری به عنوان منبع تغذیه استفاده کرد.

انواع بخارشوی صنعتی برقی:

بخارشوهای برقی یکی از انواع بخارشوی صنعتی هستند که مدل‌های متنوعی دارند. بخارشوی برقی همانطور که از اسمش پیداست، با استفاده از انرژی الکتریکی بخار تولید کرده و سطوح مختلف را تمیز می‌کند. دستگاه بخارشوی برقی در دو نوع در بازار موجود است: بخارشوی سه فاز و بخارشوی تک فاز .

بخارشوی سه فاز، با تغذیه از برق سه فاز صنعتی، پاسخگوی نیازهای صنایع مختلف است. نوع دیگر بخارشوی برقی، بخارشوی تک فاز است که از برق شهری تک فاز به عنوان منبع انرژی الکتریکی استفاده می‌کند و برای مصارف خانگی مناسب می‌باشد.

ویترین‌نت، مرجع قیمت ماشین‌آلات و تجهیزات در صنایع مختلف است که با گردآوری انواع دستگاه‌ها، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، این امکان را به خریدار می‌دهد تا با مقایسه و بررسی مشخصات فنی دستگاه‌ها و تجهیزات بتواند سفارش خود را آنلاین ثبت کند.

برای مشاهده محصولات متفاوت ویترین‌نت کلیک کنید.

دسته بندی انواع بخارشوی صنعتی بر اساس کارایی

دسته بندی انواع بخارشوی صنعتی بر اساس کارایی

علاوه بر دسته‌بندی بخارشوهای صنعتی بر اساس سوخت مصرفی، این نوع از دستگاه‌ها بر اساس کارایی و نوع بخاری که تولید می‌کنند، نیز به چندین دسته مختلف تقسیم شده‌اند. هر کدام از انواع بخارشو صنعتی، برای صنعت خاصی مناسب هستند. البته تنوع زیاد در بخارشوهای صنعتی، اغلب باعث سردرگمی خریداران می‌شود و در نتیجه خریدار ممکن است دستگاه اشتباهی انتخاب کند. به همین خاطر تیم ویترین نت در این مقاله توضیحات جامعی به شما عزیزان ارائه می‌دهد تا به راحتی مناسب‌ترین بخارشوی صنعتی متناسب با کسب و کار خود را انتخاب کنید.

بخارشوی صنعتی بخار خشک

این نوع از بخارشوی صنعتی با استفاده از بخار خشک سطوح را پاک می‌کند. دستگاه بخارشوی خشک یک محصول کاربردی برای شست و شوی خودرو است و بیشتر در کارواش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مزایای استفاده از بخار خشک در صنعت، سرعت خشک شدن آن با قرار گرفتن در معرض هوا است.

دستگاه بخارشوی بخار خشک، با تولید بخار با رطوبت ۵ درصد، سطوح را پاک می‌کند. به عبارتی این دستگاه با استفاده از مقدار آب کم، بخار زیادی تولید می‌کند. یکی دیگر از مزایای برجسته بخارشوی بخار خشک، تولید بخار با حرارت بالا و فشار ملایم است. این ویژگی باعث شده است که این بخارشو برای شست و شوی انواع سطوح، مخصوصا پارچه، مناسب باشد و به همین خاطر از آن در توشویی خودرو استفاده می‌کنند.

بخارشوی بخار خشک، یکی از مناسب‌ترین انواع بخارشوی صنعتی برای توشویی و موتورشویی خودرو است، زیرا رطوبت کم بخار این دستگاه به تجهیزات برقی خودرو آسیب نمی‌زند. همچنین دمای بالا و رطوبت کم حاصل از این دستگاه، آلودگی‌های خودرو از جمله چربی و گرد و غبار را بدون استفاده از شوینده‌های شیمیایی از بین می‌برد. بخار خشک بخاطر رطوبت پایین و خشک شدن سریع از رشد هرگونه قارچ و باکتری روی سطوح جلوگیری می‌کند.

بخارشوی صنعتی بخار مرطوب

بخارشوی صنعتی بخار مرطوب

دستگاه بخارشوی صنعتی بخار مرطوب یکی از انواع بخارشوی صنعتی است. بخارشوی بخار مرطوب که بیشتر با اسم بخارشوی کارواشی از آن یاد می‌شود، یکی از بهترین روش‌های شست و شوی بدنه خودرو است. دستگاه بخارشوی صنعتی بخار مرطوب همانند بخار خشک در ابعاد قابل حمل تولید می‌شوند. این دستگاه با تولید بخار مرطوب و حاوی قطرات آب، آلودگی سطوح را می‌زداید و از رسوب آلودگی‌ها بر روی سطح جلوگیری می‌کند.

بیشتر کارواش‌ها از بخارشوی بخار مرطوب برای تمیز کردن بدنه و موتورشویی خودرو استفاده می‌کنند اما استفاده از این بخارشو برای موتورشویی، بخاطر وجود قطرات آب، در طولانی مدت ممکن است باعث زنگ‌زدگی در برخی از قطعات موتور شود. از این رو در صورت استفاده از بخار مرطوب در موتورشویی، قسمت‌های حساس موتور خودرو را درزگیری می‌کنند.

بخارشوی صنعتی آب گرم

بخارشوی صنعتی آب گرم یکی از انواع بخارشوی صنعتی با کاربردهای مختلف است. این نوع از بخارشو به وسیله آب داغ و بخار سطوح را تمیز می‌کند. در دستگاه‌های بخارشو آب گرم، آب تا ۱۶۰ درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود و آب داغ و بخار با فشار پایین روی سطح اسپری می‌شوند. در بیشتر مواقع این نوع بخارشوی صنعتی با واترجت‌های آب گرم مقایسه می‌شود.

بخارشوی آب گرم بخاطر مصرف انرژی و آب کم نسبت به وارجت‌ها محبوب‌تر هستند. یکی دیگر از مزیت‌های این نوع بخارشو، بهداشت بالای آن در تمیز کردن سطوح است. این ویژگی باعث شده است تا بخارشوی آب گرم برای شستن و ضدعفونی کردن کف رستوران‌ها، بیمارستان‌ها و کارخانجات مناسب باشد.

واترجت‌ها برخلاف بخارشوهای آب گرم برای تمیز کردن سطوح متخلخل مناسب هستند. اما بخارشوهای صنعتی آب گرم، بیشتر برای تمیز کردن سطوح سخت مناسب هستند و شست و شوی سطوح چوبی و رنگ خورده با این دستگاه‌ها امکان‌پذیر نیست. همچنین استفاده از بخارشوی آب گرم در کارواش‌ها توصیه نمی‌شود. زیرا دمای بالای آب این دستگاه باعث آسیب دیدن بدنه خودرو می‌شود.

بخارشوی صنعتی مکنده

بخارشوی صنعتی مکنده

بخارشوی صنعتی مکنده یا همان بخارشوی صنعتی جاروبرقی، یکی از ابزارهای نظافتی مکانیزه مورد استفاده در صنعت است. بخارشوی مکنده به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین انواع بخارشوها، در دو نوع خانگی و صنعتی در بازار موجود است. بخارشوهای صنعتی مکنده برای تمیز کردن لکه‌های چربی، ضدعفونی کردن، یخ‌زدایی و … کاربرد دارند.

این نوع از بخارشوها برای استفاده در هتل، رستوران، شرکت‌های خدماتی، کارخانجات و … بهینه سازی شده‌اند. این نوع از بخارشوهای صنعتی برای تمیز کردن مکان‌هایی که دسترسی به آن‌ها سخت است کاربرد دارند و سطح کیفی کار را بهبود می‌بخشند. این بخارشوها با مصرف سوخت پایین، هزینه‌های بهداشتی را کاهش می‌دهند و می‌توان از آن‌ها در مدت زمان طولانی استفاده کرد.

بخارشوی صنعتی جاروبرقی با اسپری کردن آب داغ و مواد شوینده بر روی سطح و سپس مکش و جمع‌آوری همزمان آب و آلودگی، سطوح را از آلاینده‌ها پاک می‌کند. بخارشوی جاروبرقی صنعتی، برس‌های متنوعی در انواع اندازه‌های کوچک تا بزرگ برای پاک کردن سطوح مختلف دارد. نازل شستشوی کف، نازل شیشه، نازل مبلمان، نازل فرش، نازل مخصوص سطوح چرب، نازل کوچک برای سطوح با دسترسی سخت و … از انواع نازل‌های این بخارشوی صنعتی است.

با توجه به طیف وسیع مدل‌های موجود در بازار به شما توصیه می‌کنیم، چنانچه قصد خرید انواع بخارشوی صنعتی را دارید، قبل از خرید با کارشناسان این حوزه مشورت کنید. ویترین نت این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده است که در صورت نیاز، مشاوره رایگان حضوری یا تلفنی با کارشناسان مجرب ما داشته باشید تا مناسب‌ترین دستگاه را انتخاب کنید.

درخواست مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

به انتهای مقاله معرفی انواع بخارشوی صنعتی و مزایا و معایب آن‌ها رسیدیم. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. امیدواریم اطلاعات ارائه شده، به شما در انتخاب بخارشوی مناسب با کسب و کارتان کمک کرده باشد. به نظر شما کدام یک از انواع بخارشوهای صنعتی برای استفاده در صنایع کاربردی‌تر است؟

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *