راهنمای خرید سمپاش شارژی در سال 1401

زمان مطالعه: 5 دقیقه

سمپاش شارژی ابزاری ضروری برای هر حرفه ای یا فردی است که به دنبال استفاده از علف‌کش ها، آفت کش ها یا هر ماده مایع دیگری در یک منطقه بزرگ است. سمپاشی رایج ترین روش استفاده است، زیرا توزیع یکنواخت و یکنواخت مایع را در بین تمام سطوح گیاه فراهم می کند. مزایای استفاده از این تجهیزات در مقایسه با سایر روش های کاربردی که شامل زمان و تلاش کمتر هستند – صرفه جویی در هزینه و انرژی بسیار زیاد است.

کودپاشی و سمپاشی دو عمل مهم در صنعت کشاورزی، باغبانی و به طور کلی زراعت است. بسیاری از کشاورزان به صورت متداول عمل سمپاشی را، روزانه و یا هفتگی، انجام می‌دهند تا با از بین بردن آفات و موجودات موذی، کیفیت محصولات خود را بالا ببرند و به افزایش طور عمر گیاه خود کمک کنند. بدین منظور، امروزه انواع دستگاه سمپاش در مدل‌های مختلف به وجود آمده‌اند تا علاوه بر تسهیل عمل سمپاشی، آن را با کیفیت بهتری انجام دهند. سمپاش بنا به کاربرد و نحوه کارکرد، انواع مختلفی دارد: سمپاش دستی، سمپاش فرغونی، سمپاش موتوری و … نوع پرکاربرد سمپاش شارژی، که با عملکرد آسان می‌تواند این کار را به سادگی انجام دهد. در ادامه در مورد ویژگی‌های سمپاش شارژی، انواع و نحوه عملکرد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.
این دستگاه عملیات سمپاشی را به صورت شارژی انجام می‌دهد و برای این کار از باتری تغذیه می‌کند

سمپاش شارژی چیست؟

سمپاش شارژی یکی از پرکاربردترین انواع سمپاش است که با عملکرد آسان، بیشترین فروش را نسبت به مدل‌های دیگر این ادوات و لوازم باغبانی دارد. همان طور که از نام آن مشخص است، این دستگاه عملیات سمپاشی را به صورت شارژی انجام می‌دهد و برای این کار از باتری تغذیه می‌کند (بر خلاف سایر دستگاه‌های سمپاشی که منبع تغذیه‌ی آن‌ها بنزین است). این مدل سبک و نوعی سمپاش پشتی است که روی دوش مصرف کننده قرار می‌گیرد و به وسیله‌ی آن می‌توان عملیات سمپاشی را در مکان‌های مختلف از جمله باغچه‌ها، گلخانه‌ها و سایر فضاهای سبز مانند مزرعه‌های کوچک انجام داد. البته استفاده از این دستگاه تنها به سمپاشی فضای سبز محدود نمی‌شود. سمپاش شارژی برای سمپاشی داخل ساختمان‌ها از جمله بیمارستان‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای استفاده از سمپاش شارژی چیست؟

استفاده از سمپاش شارژی مزایای زیادی دارد، به خصوص اگر باغ یا حیاط بزرگی دارید. با یک اسپری شارژر، می توانید آب یا کود را به طور مساوی روی گیاهان و چمن خود توزیع کنید، بدون اینکه نیازی به حمل شلنگ سنگین یا قوطی آبیاری داشته باشید. سمپاش های شارژری همچنین به شما این امکان را می دهند که مقدار آب یا کودی را که می پاشید تنظیم کنید تا در نهایت به آبیاری بیش از حد یا کود دهی بیش از حد گیاهان خود نپردازید.

سمپاش شارژی دوکاره

این سمپاش قابلیت انجام دو عملیات سمپاشی و کودپاشی را دارد. یک موتور سمپاش شارژی دوکاره برای کودپاشی و موتور دیگر آن برای سمپاشی تعبیه شده است.
تنها با استفاده از یک کلید می‌توان حالت دستگاه را از سمپاش به کودپاش و برعکس تغییر داد. در داخل مخزن سمپاش شارژی دوکاره دریچه‌ای وجود دارد که هنگام انجام عملیات کودپاشی باز شده و برای عملیات سمپاشی به حالت اول خود بر می‌گردد. علاوه بر موارد ذکر شده، برای بذرپاشی بذرهایی مانند گندم و جو نیز می‌توان از این سمپاش شارژی استفاده کرد.
مخزن سمپاش شارژی دوکاره حدودا ۱۸ لیتر بوده و با نمایشگر موجود در آن می‌توان سطح ولتاژ و سرعت پاشش دستگاه را تنظیم کرد. حداکثر عرض پاشش سمپاش شارژی دوکاره ۸ متر است که با استفاده از اهرم مخصوص قابل تنظیم است. دسته‌ی بالای دستگاه، امکان حمل و نقل و جا‌به‌جایی آن را برای مصرف کنندگان آسان کرده است. انجام دو عملیات مختلف سمپاش شارژی دو کاره، کار را برای کشاورزان و باغداران آسان کرده و آن‌ها می‌توانند از هر دو حالت این دستگاه استفاده کنند. بعد از اتمام شارژ نیز می‌توان با اتصال شارژ در قسمت مخصوص دستگاه، مجددا آن را شارژ و استفاده کرد.

 یک موتور سمپاش شارژی دوکاره برای کودپاشی و موتور دیگر آن برای سمپاشی تعبیه شده است.

سمپاش شارژی تک کاره

این دستگاه‌ها تمام عملیات سمپاشی را از طریق سیستم مولد ولتاژ پایین الکتریکی انجام می‌دهند. در نتیجه سیستم عملکرد سمپاش شارژی تک کاره یک سیستم دستی نیست. این دستگاه به صورت یک اسپری کوله پشتی عمل کرده و می‌توان عملیات سمپاشی را با تنظیم لانس آن به صورت یکنواخت انجام داد. نگران شارژ این دستگاه نباشید، باتری سمپاش شارژی با عمر طولانی و قدرت سمپاشی مناسب، می‌تواند مدت زمان طولانی پاسخگوی نیاز شما باشد. این سمپاش‌ها را می‌توانید با توجه به ظرفیت‌های مخزن متفاوت بر اساس نیازتان انتخاب و تهیه کنید. جنس بدنه‌ی این سمپاش شارژی از فولاد ضد زنگ، پلاستیک پلی اتیلن یا فولاد گالوانیزه می‌باشد. بدیهی است که نوع پلاستیکی آن نسبت به سایر مدل‌ها ارزان‌تر است و دوام کمتری دارد. در مقابل، نوع فلزی آن‌ها سنگین‌تر اما با دوام‌تر هستند.

باتری سمپاش شارژی با عمر طولانی و قدرت سمپاشی مناسب، می‌تواند مدت زمان طولانی پاسخگوی نیاز شما باشد.

نحوه عملکرد سمپاش شارژی

اگرچه انواع سمپاش شارژی در هر دو مدل تک کاره و دو کاره، پمپ‌های قوی ندارند و نمی‌توان از آن‌ها کارکرد در سطح بالا را انتظار داشت، اما پمپ شارژی آن‌ها می‌تواند در مصارف گوناگون با وسعت کم، سطح فشار مورد نیاز را تامین کند.
سمپاش شارژی با قدرت پاشش کافی به صورت عمودی و افقی در زاویه مناسب و در جهات گوناگون، سمپاشی را به صورت یکنواخت انجام می‌دهد. لانس سمپاش‌های شارژی معمولا از جنس برنج ساخته می‌شود اما نوع پلاستیکی آن نیز در بازار وجود دارد. عملکرد شارژی این دستگاه با قابلیت تنظیم میزان فشار، استفاده از آن را برای سمپاشی مکان‌هایی با وسعت کم از جمله باغ‌ها و باغچه‌ها، مزارع کوچک و گلخانه‌ها فراهم کرده است. برای استفاده از دستگاه سمپاشی شارژی :

  • ابتدا سمپاش را آماده کنید و از سالم‌ بودن درزها و سورخ‌های آن اطمینان حاصل نمایید.
  • قبل از شروع عملیات سمپاشی، لباس ایمنی و یکسره مخصوص سمپاشی بپوشید و از کفش‌ها و دستکش‌های مخصوص استفاده کنید. با استفاده از یک ماسک سالم، جلوی دهان و بینی خود را بگیرید تا از ورود سم جلوگیری کند.
  • فشار دستگاه سمپاش را تنظیم کنید و بعد از روشن کردن دستگاه، آن را روی دوش خود قرار دهید.
  • لانس دستگاه را طوری در دست بگیرید که فاصله نازل (سر لانس) از زمین حدود ۳۰ سانتی متر باشد و سوراخ آن به سمت پایین (رو به زمین) قرار بگیرد.
  • ضامن لانس را فشار دهید و با شل و سفت کردن سر لانس، خروجی آن را تنظیم کنید.
  • با ثابت نگه داشتن عرض کار سمپاشی، عمل سمپاشی را به صورت یکنواخت با چپ و راست کردن و حرکت دادن لانس، انجام دهید.

با ثابت نگه داشتن عرض کار سمپاشی، عمل سمپاشی را به صورت یکنواخت با چپ و راست کردن و حرکت دادن لانس، انجام دهید.

خرید اینترنتی سمپاش شارژی

اگر از میان انواع دستگاه سمپاش به دنبال خرید سمپاشی ارزان با قیمت مناسب هستید، ما خرید سمپاش شارژی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. قیمت سمپاش شارژی نسبت به نوع موتوری آن ارزان‌تر بوده و می‌توانید مدل مورد نظر خود را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید. برای خرید دستگاه سمپاش شارژی باید به تمام مشخصات فنی آن، از جمله ظرفیت مخزن، وزن دستگاه، نوع لانس و مدل آن توجه کنید. وب سایت ویترین نت انواع دستگاه‌های سمپاش از جمله دستگاه سمپاش شارژی را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به مشتریان خود عرضه می‌کند. اگر به دنبال خرید یک دستگاه سمپاش شارژی هستید، می‌توانید با مراجعه به وب سایت ویترین نت و مشاهده‌ی ویژگی‌های دستگاه‌های سمپاشی شارژی، مدل مورد نظر خود را انتخاب کرده و با خرید اینترنتی سمپاش شارژی از کارکرد مطلوب این دستگاه بهره‌مند شوید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *