بهترین سیستم های سرمایشی گلخانه

زمان مطالعه: 3 دقیقه

داشتن تهویه مناسب، میزان رطوبت استاندارد و دمای ثابت،از ویژگی های اصلی یک گلخانه است.از این رو مهندسان کشاورزی، از سیستم های سرمایشی برای بهبود عملکرد و بازدهی بالای محصولات در گلخانه ها استفاده می کنند. برای این کار روش های گوناگونی وجود دارد. روش هایی مانند:

  1. سیستم های هواساز
  2. سیستم های بر پایه زنت و ایرواشر
  3. اکواپونیک
  4. هیتر های گلخانه ای

هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند که بنا به درخواست مشتریان و صاحبان گلخانه ها قابل سفارش و استفاده هستند. در این مقاله سعی داریم تا به معرفی یکی از این محصولات که بر پایه کشاورزی با متد هیدروپونیک است، بپردازیم و درباره آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم تا با این کار بتوانید، بهتر در مورد ساخت گلخانه و تهیه سیستم های برودتی، تصمیم بگیرید.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت سیستم سرمایشی گلخانه

سیستم سرمایشی گلخانه-سیستم برودتی گلخانه

نحوه عملکرد سیستم های سرمایشی گلخانه

آنچه در ابتدا برای ساخت یک گلخانه مهم است، تناسب فضای آن با نوع سیستم سرمایشی است که لازم دارد. بعد از تعیین نوع سیستم برودتی مورد نیاز، اکنون باید به سراغ تهیه تجهیزات گلخانه ای رفته و آنچه را که لازم دارید خریداری نمایید. قابل ذکر است که، آنچه که شما به عنوان تجهیزات گلخانه مورد نیاز شماست، در سایت ویترن نت به صورت کامل موجود است. تنوع این محصولات نشانگر گستردگی روابط ما در این صنعت است. در این صورت دیگر نیازی به اتلاف وقت در بازارهای سنتی نیست، بلکه با قیاس مدل های مختلف یک وسیله و کسب اطلاعات کافی از ویژگی هر یک، می توانید بهترین تصمیم را برای خرید بگیرید.

آنچه در ابتدا برای ساخت یک گلخانه مهم است، تناسب فضای آن با نوع سیستم سرمایشی است که لازم دارد.

تجهیزات گلخانه ای هیدروپونیک و سیستم سرمایشی آن

یکی از روش های کشت محصول، متد هیدروپونیک است. این روش یکی از جدیدترین متدهای کشاورزی بوده که بر پایه کشت گیاه در محلول و یا هوا صورت می گیرد. از این رو این نوع از کشاورزی، نیاز به تجهیزات گلخانه هیدروپونیک داشته، تا بتوان گیاهان را درآن محیط پرورش داد.
هیدروپونیک بر اساس تجهیزاتی که در اختیار دارد، می تواند به 6 روش مختلف صورت گیرد. در میان این 6 روش، تغذیه ریشه با مواد مغذی که توسط گرانش زمین صورت می گیرد، بیش از همه مورد استفاده قرار می گیرد. در جریان غذا دهی به گیاه، باقی مانده مواد معدنی به منبع مواد مغذی باز می گردد. برای کشاورزی به روش هیدروپونیک، باید دارای تجهیزات خاصی مانند پمپ های تغذیه بود که بتوان مواد مغذی را به ریشه گیاهان رساند. با این عملکرد نیاز گیاهان به خاک و کود های نیتروژن دار و فسفات دار از بین می رود و می توان به صورت مستقیم و با صرف زمان و انرژی کمتری، به نتیجه مطلوب دست یافت. در این میان برای جلوگیری از خشک شدن ریشه گیاهان باید سیستم های سرمایشی گلخانه ای مجهزی استفاده کرد. حفظ رطوبت و دما در این روش بسیار اهمیت دارد و کوچکترین تغییرات محیطی به راحتی بر ریشه گیاه تاثیر گذار است.

یکی از روش های کشت محصول، متد هیدروپونیک می باشد. این روش یکی از جدیدترین متدهای کشاورزی بوده که بر پایه کشت گیاه در محلول و یا هوا صورت می گیرد.

کاربرد پد سلولزی برای سیستم های سرمایشی گلخانه

پد سلولزی یکی دیگر از تجهیزات سیستم های سرمایشی بوده، که استفاده از آن تنها به گلخانه ها محدود نمی شود. در واقع یکی از کاربرد های وسیع آن در کولر های آبی است. از این پد ها برای حفظ رطوبت گلخانه ها استفاده می شود. با این کار نیاز گیاهان به آب دهی کمتر شده و در نتیجه در حفظ منابع مالی و انسانی صرفه جویی می گردد. اما از پد های سلولزی تنها برای سیستم های سرمایشی استفاده نمی گردد، بلکه این پد ها قابلیت از بین بردن حشرات و جذب گرد و غبار را نیز دارند. با این کارایی، پد های سلولزی سبب حفظ سلامتی گیاهان درون گلخانه ها می شوند.

پد سلولزی یکی دیگر از تجهیزات سیستم های سرمایشی بوده، که استفاده از آن تنها به گلخانه ها محدود نمی شود.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *