بررسی انواع دستگاه‌ گلدوزی صنعتی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

 چرخ گلدوزی در صنایع نساجی و تولید پارچه و لباس مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها برای انجام کلیه طرح های گلدوزی بر روی انواع جنس مختلف پارچه استفاده می شود. در سال های اخیر تولید لباس و پارچه به میزان چشمگیری افزایش یافته و به همین دلیل یکی از راه های منحصر به فرد کردن تولیدات مختلف ایجاد گلدوزی بر روی محصولات تولیدی است. چرخ گلدوزی در بین ماشین آلات صنایع نساجی و بافندگی مدل‌های مختلفی دارد که صنایع و کارگاه های مختلف بسته به نیاز خود از میان این مدل‌های مختلف به انتخاب دستگاه مورد نیاز خود می پردازند. در ادامه در خصوص انواع چرخ گلدوزی که نوعی دستگاه نمادوز به شمار می‌رود و همچنین نحوه کار و نکات پیش از خرید آن ها توضیح خواهیم داد.

حتما ببینید: لیست قیمت دستگاه چرخ گلدوزی صنعتی

 چرخ گلدوزی در بین ماشین آلات صنایع نساجی و بافندگی مدل‌های مختلفی دارد که صنایع و کارگاه های مختلف بسته به نیاز خود از میان این مدل‌های مختلف به انتخاب مدل مورد نیاز خود می پردازند.

نحوه کار چرخ گلدوزی

چرخ گلدوزی یکی از مدل‌های مختلف چرخ‌های خیاطی صنعتی است که برای گلدوزی و ایجاد طرح های برجسته دوختنی بر روی انواع مختلف پارچه مورد استفاده قرار می گیرد. مدل های معمولی چرخ های گلدوزی یا نمادوز با استفاده از خیاط و نیروی دست اقدام به گلدوزی می کند. در برخی موارد دیگر چرخ های گلدوزی اتوماتیک نیز به بازار آمده اند که از تعداد زیادی سوزن به همراه نخ های رنگی استفاده می کنند و با استفاده از برنامه های کامپیوتری می توان طرح ها و شکل های مختلفی را بر روی انواع پارچه رسم کرد. البته در گذشته صفحه های گلدوزی نیز وجود داشتند که برای گلدوزی دستی مورد استفاده قرار می گرفتند.

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه‌ گلدوزی و خرید آن، با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید :  02191001170

در برخی موارد دیگر چرخ های گلدوزی اتوماتیک نیز به بازار آمده اند که از تعداد زیادی سوزن به همراه نخ های رنگی استفاده می کنند و با استفاده از برنامه های کامپیوتری می توان طرح ها و شکل های مختلفی را بر روی انواع پارچه رسم کرد.

کاربرد دستگاه گلدوزی

  • طراحی انواع طرح و شکل بر روی انواع پارچه و لباس
  • طراحی و رسم انواع لوگو و مارک بر روی انواع پارچه و لباس
  • استحکام بخشیدن به مدل‌های مختلف لباس و ایجاد یک جنس محکم تر برای بخش های ضعیف لباس و پارچه

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه‌ گلدوزی و خرید آن، با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید :  09914867691

انواع چرخ گلدوزی

چرخ گلدوزی دستی

معمولا بیشتر مدل های چرخ‌های خیاطی معمولی امکان گلدوزی را نیز دارند. با استفاده از سوزن مخصوص و همچنین صفحه همراه چرخ خیاطی می توان گلدوزی های تک رنگ را بر روی پارچه های مختلف انجام داد. معمولا این گلدوزی ها وقت گیر و سخت هستند و جز در موارد مورد نیاز انجام نمی شوند. 

چرخ گلدوزی کامپیوتری

مدل های اتوماتیک دستگاه گلدوزی برای کارگاه ها و کارخانه های صنعتی تولید لباس مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه های گلدوزی بدون نیاز به نیروی اپراتور و با استفاده از برنامه های کامپیوتری می توانند عملیات گلدوزی بر روی انواع پارچه را انجام دهند. معمولا چرخ های گلدوزی بر اساس تعداد کله خود مورد شمارش قرار می گیرند. چرخ گلدوزی می تواند بین یک تا هشت کله داشته باشد. این بدین معنی است که چرخ های گلدوزی هشت کله می توانند تا هشت مدل پارچه مختلف را مورد گلدوزی قرار دهند. 

مدل های اتوماتیک دستگاه گلدوزی برای کارگاه ها و کارخانه های صنعتی تولید لباس مورد استفاده قرار می گیرند.

نکات مهم پیش از خرید دستگاه گلدوزی

  • در صورتی که نیاز به طراحی شکل های و طرح های مختلف دارید باید سعی کنید مدل هایی از چرخ گلدوزی را انتخاب نمایید که از دستگاه های کامپیوتری و اتوماتیک برای طراحی استفاده می کنند. این دستگاه ها می توانند پیچیده ترین طرح های ممکن را نیز بر روی انواع مختلف پارچه پیاده کنند.
  • جنس پارچه نیز بر روی کار دستگاه تاثیر می گذارد. پارچه های سُر و لیز همانند ساتن معمولا در برخی از دستگاه ها قابل استفاده نیستند و عملکرد دستگاه گلدوزی را تحت تاثیر قرار می دهند. در این شرایط شما باید مدلی از دستگاه گلدوزی را انتخاب کنید که بتواند جنس های پارچه مورد استفاده شما را گلدوزی کند.
  • چرخ های گلدوزی دارای مدل های مختلفی هستند و هر کدام می توانند بر روی پارچه های مختلف و با تعداد متفاوتی به طراحی بپردازند. در این شرایط شما باید سعی کنید بهترین مدل که می تواند به شکل کامل تمامی نیازهای شما را برطرف کند را انتخاب نمایید. انتخاب چرخ گلدوزی مناسب به شما این امکان را می دهد تا بتوانید تمامی ویژگی های مورد نیاز خود را دریافت کنید و هزینه بیشتری برای ویژگی هایی که به آن ها نیاز ندارید انجام ندهید.

​در آخر پس از بررسی کامل انواع چرخ گلدوزی (از لحاظ مشخصات فنی، عکس یا ویدئو) در ویترین نت می‌توانید با کارشناسان فروش ویترین نت تماس بگیرید ( 02191001170 ) و پیش از خرید؛ از مشاوره تخصصی و رایگان بهره مند شوید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

1 دیدگاه برای “بررسی انواع دستگاه‌ گلدوزی صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *