بررسی لوازم و تجهیزات دامداری

زمان مطالعه: 3 دقیقه

پرورش دام ها از دیربازها مورد توجه افراد بسیار زیادی بوده است و با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه ها و تجهیزات نوین برای ساده ساختن کار دامداری در صنعت دامداری طراحی شده است. در این مقاله قصد داریم انواع تجهیزات مورد نیاز برای دامداری از جمله آبخوری و آخور دامداری را به طور خلاصه مورد بررسی قرار دهیم.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت تجهیزات دامداری

 آبخوری و آخور دامداری باید به گونه ای باشد که حیوان بتواند سر و گردن خود را به راحتی در آن حرکت دهد.

 

تجهیزات مورد نیاز دامداری

 

لاینر بلند و کوتاه و پولساتور

یکی از تجهیزات بسیار مهم صنایع دام و طیور و آبزیان در دامداری های دام های شیرده لاینر است که از حساسیت بسیار زیادی برخوردار است. از آنجا که لاینر به طور مستقیم با بدن دام در ارتباط است، به عنوان یکی از حساس ترین تجهیزات شیردوشی شناخته می شود. توجه به این نکته نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار است که کیفیت لاینر در فرآیند تولید شیر تأثیر قابل توجهی دارد. امروزه لاینر بلند و کوتاه و پولساتور در بازار عرضه می شوند، اما باید هنگام استفاده از آن ها به این نکته توجه کنید که پس از گذشت بازه زمانی مشخص کیفیت خود را از دست می دهند و ممکن است آسیب های جدی به پستان دام وارد کنند.

 

یکی از تجهیزات بسیار مهم در دامداری های دام های شیرده لاینر است که از حساسیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

 آخور و آبخوری دامداری

از جمله تجهیزات مورد نیاز برای خوراک دام و طیور، آخور و آبخوری دامداری هستند. اخوربندی گاوداری دارای اهمیت زیادی است. آبخوری و آخور دامداری باید به گونه ای باشد که حیوان بتواند سر و گردن خود را به راحتی در آن حرکت دهد. از ویژگی های آخور و آبخوری دامداری ارتفاع، طول و عرض مناسب آن می باشد. عمق آخور برای گوسفند باید حدود 15 سانتی متر باشد. گوسفندان در طول روز به حدود 5 تا 10 لیتر آب نیاز دارند. از این رو وجود آبخوری مناسب در دامداری نیز مهم است. معمولاً آبخوری ها باید در کنار آخور نصب گردند.

 

آبشخوری تمام اتوماتیک مخصوص گاوداری و دامداری

امروزه برای دسترسی آسان تر دام به آب خنک و پاکیزه و جلوگیری از خیس شدن بستر آن ها آبشخوری تمام اتوماتیک مخصوص گاوداری و دامداری تولید و وارد بازار شد. این نوع آبشخوری ها در فضای باز و بسته قابل نصب هستند. از مزایای این نوع آبشخوری می توان به کاهش هدر رفتن آب، افزایش بهداشت آب، کاهش هزینه نصب آن اشاره کرد.

 

 آبخوری و آخور دامداری باید به گونه ای باشد که حیوان بتواند سر و گردن خود را به راحتی در آن حرکت دهد.

 

شیر سرد کن دامداری

یکی دیگر از تجهیزاتی که در دامداری ها و سالن های پرورش دام های شیرده مورد استفاده قرار می گیرد، شیر سرد کن دامداری است. با نصب این دستگاه در دامداری شیر خام دوشیده شده تا زمان انتقال از دامداری خنک نگاه داشته می شود. بدنه شیر سرد کن ها اغلب از استیل و آلیاژ تولید می شوند. انواع شیر سرد کن دامداری در وزن های یک تنی تا 5 تنی در بازار موجود هستند که اغلب آن ها شبیه به تانکر شیر هستند. در این دستگاه ها از موتورهای هرماتیک و سمی هرماتیک استفاده می شود.

 

قیمت وسایل و تجهیزات دامداری

ویترن نت، با گردآوری تامین کنندگان و تولید کنندگان مختلف در صنایع دام و طیور و آبزیان را گرداوری می کند تا بستری را فراهم می کند که بتوانید در آن به مقایسه قیمت تجهیزات دامداری مانند قیمت آخور بپردازید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *