انواع دستگاه‌های پرکن گرانولی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

دستگاه‌های پرکن گرانولی از پرکاربردترین دستگاه‌های بسته بندی هستند که برای پرکردن انواع گوناگونی ازمواد گرانولی به کار می روند. موادی از قبیل گرانیت، پودر، دانه گیاهی، نمک، پودر چای، دانه های قهوه، آب نبات های تکه ای، میوه های خشک، قطعات پاستا کوچک، مواد خوراکی و تنقلات، مواد غذایی حیوانات خانگی و مواد غذایی خشک مخلوط، به عنوان مواد گرانولی به حساب می آیند. این ماشین آلات دارای انواع مختلف دستگاه پرکن گرانول اتوماتیک و دستگاه پرکن گرانول نیمه اتوماتیک هستند. با آکادمی ویترین نت همراه باشید تا با آن ها بیشتر آشنا شویم.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه پرکن گرانولی

قیمت دستگاه پرکن گرانولی

 

ماشین آلات پرکن گرانول اتوماتیک

دستگاه پرکن گرانولی اتوماتیک به صورت  اتوماسیون خطی می باشد. این دستگاه در صنایع بسته بندی در دو نوع چند سر و تک سر وجود دارد و مناسب برای انواع گرانول‌های روان و غیر روان می باشد. دستگاه های پرکن گرانولی با برخورداری از تکنولوژی روز بسیار خوب کار می کنند و در مشخصات متعدد، ساخته شده و در دسترس می باشند.

دستگاه های اندازه گیری ظروف پرشونده یا container ها به سرعت قابل تغییر برای حجم های مختلف می باشند. با حداقل قطعات اندازه گیری شده، تغییر سریع و حداقل زمان کم، بسیار منحصر به فرد هستند. علاوه بر قدرت و توانایی های آن، این دستگاه بسیار operator friendly است؛ به این معنا که اپراتور قادر است به راحتی با آن کار کند. 

برای بالابردن کیفیت کار، یک ویبراتور اختیاری در دسترس است، که کمک می کند که گرانول ها به راحتی در ظروف به هم فشرده شوند. ظرفیت پر کردن دستگاه پرکن گرانولی اتوماتیک در محدوده  100 گرم تا 2000 گرم بوده و توان مصرفی دستگاه 8 کیلو وات می باشد. 
 

دستگاه پرکن گرانول نیمه اتوماتیک

کاربرد دستگاه پرکن گرانولی نیمه اتوماتیک، برای انواع گرانول‌های روان، مثل مواد شیمیایی، دانه های غذایی، پالس، تخم و دانه های گیاهان، نمک، شکر(در صنایع غذایی) و مواد ضد آفت کشاورزی می باشد و در دو نوع چند سر و تک سر وجود دارد. 

این تجهیزات به صورت اختیاری می تواند به دستگاه اضافه گردد: خط جداکننده پرکن ظرف یا  container، ورود یا تغذیه ظروف به طور خودکار به تسمه نقاله، پر کن هوشمند؛ به این‌صورت که پرکننده تنها زمانی که ظرف وجود دارد، فعال شود و تنها یک بار در هر ظرف پرکردن را انجام دهد.

ظرفیت پر کردن دستگاه پرکن گرانولی نیمه اتوماتیک بین 100 تا 500 گرم بوده و برق مورد نیاز آن از 220 ولت تا 440 ولت متغیر است.

 

نحوه کارکرد دستگاه پرکن گرانولی چگونه است؟

دستگاه پرکن گرانولی مجهز به سیستم کنترل پرکردن و ریزش مواد در دو سرعت مختلف است، یعنی از سرعت دوگانه برای تغذیه خطی استفاده می کند. جهت کنترل دستگاه مجهز به سیستم PLC و نمایشگر لمسی است و کالیبراسیون یا تنظیم و متعادل سازی دستگاه به صورت نرم افزاری انجام می شود.

دستگاه پر کن گرانولی دارای دو سری از سنسورهای دیجیتال برای افزایش دقت کار و نیز برای جلوگیری از فشرده سازی مواد بیش از حد لازم در ظرف پرشونده، می باشد. این دستگاه پرکن دارای شمارنده ای است که تعداد کیسه های پر شده را شمارش کرده و وزن دلخواه برای پر کردن کیسه ها را تنظیم می کند. این ماشین قابلیت اضافه نمودن تسمه نقاله جهت سهولت انتقال کیسه ها و ظروف پرشده از مواد گرانولی را دارد.

 

قیمت دستگاه پرکن گرانولی

قیمت دستگاه پرکن گرانولی به عوامل مختلفی به صورت زیر وابسته است:  

  • مشخصات فنی دستگاه و اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن آن
  • ظرفیت و سرعت کار دستگاه
  • تعداد سر مخروطی دستگاه، تک سر یا چند سر بودن دستگاه پرکن گرانولی

ویترین نت، با گرد آوری تولید کنندگان دستگاه پرکن گرانولی، بستری را برای مقایسه و بررسی قیمت دستگاه پرکن گرانولی برای شما عزیزان فراهم کرده است. با توجه به قیمت های مختلف دستگاه ها، جهت اطلاع از نحوه کارکرد دستگاه و اطلاعات فنی مورد نیاز، برای خرید دستگاه پرکن گرانولی به سایت ویترین نت مراجعه نمایید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *