بررسی خط بسته بندی خرما

زمان مطالعه: 4 دقیقه

نحوه کارکرد دستگاه بسته بندی خرما

دستگاه بسته بندی خرما و نحوه کارکرد آن،  برای حفظ و نگهداری خرماهای فرآوری شده بسیار مهم است. پس از عملیات سرند و شستشو و استریلیزاسیون، مکانیسم های بسته بندی محصول، بسته بندی سریع با کیفیت بالا و نحوه نگهداری آسان و بادوام آنها از موارد مهم در ارائه محصول به بازار است.
قبل از بسته بندی ، خرماها از لحاظ شکل ظاهری و اندازه و رنگ تقسیم بندی می­شوند. خرماهای ضایعاتی که دارای نقص هایی مثل ترش شدن، شکرک زدگی، کرم خوردگی و سوخته شدن هستند را از خرماهای بدون عیب جدا می کنند. سپس آنها را با روش های مختلف بسته بندی و گازهای نگهدارنده را در بسته های خرما تزریق می­کنند تا  کیفیت آنها حفظ گردد.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه خمیر کن خرما

دستگاه بسته بندی خرما و نحوه کارکرد آن،  برای حفظ و نگهداری خرماهای فرآوری شده بسیار مهم است. پس از عملیات سرند و شستشو و استریلیزاسیون، مکانیسم های بسته بندی محصول، بسته بندی سریع با کیفیت بالا و نحوه نگهداری آسان و بادوام آنها از موارد مهم در ارائه محصول به بازار است.

ویژگی های یک سیستم بسته بندی خوب برای خرما

دستگاه بسته بندی خرما برای بسته بندی انواع شکلات، گز، مسقطی، باسلوق، نبات، سوهان عسلی، قند حبه، ساقه عروس، کانفت، حلوا شکری، قاشق تکی، سر قلیان و قطره چکان نیز قابل استقاده است.
برای اینکه یک دستگاه بسته بندی خرما کیفیت مطلوب در بسته بندی خرما را داشته باشد، لازم است از ویژگیهای زیر برخوردار باشد :
1- امکان تزریق گازهای نگهدارنده در بسته های خرما
2- جلوگیری از ورود رطوبت به داخل بسته بندی خرما
3- کارایی و سرعت و دقت بالای خط بسته بندی خرما
4- مکانیسم های مناسب بسته بندی محصول با توجه به نوع ارائه محصول در بازار
این ویژگی ها باعث ماندگاری بهتر محصول خرما و جلوگیری از تغییر طعم و رنگ آن، جهت ارتقای سطح کیفیت بازار خرما می­ شود.

دستگاه خمیر کن خرما

در روند تولید و بسته بندی خرما از دستگاه خمیر کن خرما یا خمیر خرما نیز کاربرد زیادی دارد. جهت تولید خرما با غلظت بالا ، خرماها پس از بیرون آوردن هسته ، وارد دستگاه خمیر کن خرما می شوند و با میکس و فشرده شدن کامل خرما ترکیبی از خرمای فشرده شده یا خمیر خرما از منفذهای خروجی دستگاه خارج می شود.این مرحله باعث می شود تا خرمای مورد استفاده به صورت کامل با هم میکس گردند. خمیر خرما در انواع تولیدات مربوط به شکلات و شیرینی ها نظیر رنگینک، حلوا خرمایی، رولت خرما و خرما شکلاتی کاربرد دارد.

در روند تولید و بسته بندی خرما از دستگاه خمیر کن خرما یا خمیر خرما نیز کاربرد زیادی دارد.

دستگاه های مورد استفاده برای بسته بندی خرما

دستگاه سرند، برای جداسازی خرما از ضایعات خرما و درجه بندی آن از نظر شکل ظاهری ، رنگ و سایز بندی در اندازه های مختلف کاربرد دارد.
دستگاه سورتینگ خرما، باعث یکدست شدن خرما در یک بسته شده و ظاهر مطلوبی پیدا می کند. دارای 2 تا 10 خروجی برای درجه بندی و سورت خرما است و به طور معمول در 2  تا 10 سایز مختلف خرماها را درجه بندی می کند.
نوار شستشو، جهت شستشوی خرما کاربرد دارد و دارای یک پمپ سیرکوله آب با مخزن 500 لیتری، 6عدد دوش فشار قوی و دارای 6 متر نوار آبگیری از جنس ابریشم نسوز و ضد آب، است.
دستگاه خشک کن جهت خشک کردن خرما پس از شستشو ، فن های موجود بر روی خط سورت که دارای سه عدد فن دمنده و سیستم حرارتی گازی است ، عمل خشک کردن خرما را انجام می دهند.
دستگاه پولیش وظیفه پولیش یا خاک گیری و  زدودن گرد و غبار از خرما، قبل از بسته بندی را دارد.ظاهر مطلوب و براق بودن خرما از عواملی است که در هنگام خرید، خریدار به آن توجه خاص دارد.
روغن زن خرما،
جهت آغشته کردن خرما با روغن خوراکی برای شفاف تر و براق تر شدن خرما کاربرد دارد.
دستگاه بالابر یا بالابر سبدی برای انتقال محصولات خرما به داخل دستگاه های سیستم های توزین کاربرد دارد.
دستگاه بسته بندی چهار توزین،
برای توزین و بسته بندی خرما که از سلفون و  یا متالایز استفاده می­ شود ، کاربرد دارد.
دستگاه بسته بندی وکیوم پس از تخلیه هوا گاز ازت را به داخل بسته بندی تزریق می کند و دارای 2 فک جهت دوخت می­باشد.
دستگاه بسته بندی فویل سیل، دستگاه فویل سیل حرارتی جهت آب بندی کردن ظروف مواد غذایی و محافظت دربرابر آلودگی ها کاربرد دارد.
دستگاه بسته بندی خرما در کارتن ، کارتن خرما باید از مرغوبترین جنس برای نگهداری خرما در وضعیت بهداشتی مناسب باشد.
دستگاه بسته بندی خرما در کیسه وکیوم
، استفاده از کیسه واکیوم، حجم بسته بندی را تا 4 برابرکاهش داده و با یک سوپاپ اتوماتیک، تخلیه هوا به آسانی صورت میگیرد.

با توجه به این که خرما محصول صادراتی ایران ، به ویژه در استان های جنوبی کشور است ، می توان کسب و کار های زیادی در این زمینه ایجاد کرد.

با مراجعه به سایت ویترن نت می توانید از مشخصات فنی و قیمت انواع دستگاه بسته بندی خرما-دستگاه بسته بندی سلفون از رو و نوع مناسب کسب و کار خود آگاه شوید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *