سمپاش فوگر چیست؟

سمپاش فوگر چیست؟
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تفاوت های سمپاش فوگر حرارتی و سرد

ویژگی های فنی سمپاش فوگر حرارتی

سمپاش فوگر حرارتی با اسامی مه پاش حرارتی و سمپاش فوگر هم می شناسند. این دستگاه به منظور مبارزه با آفت ها در اراضی کشاورزی کاربرد دارد. با این دستگاه در عملیات سمپاشی هر هکتار مزرعه تنها به یک ساعت زمان و کمترین مقدار سم نیاز خواهد بود. در سمپاش فوگر محلول سم به صورت ذرات خیلی ریز 1 تا 50 میکرو متر در می آید. این قطرات بسیار ریز پس از خروج و تبخیر در انتهای لوله به شکل مه قابل مشاهده هستند.

فوگر حرارتی توسط موتور جت محلول سم را به قطرات بسیار ریز تبدیل می کند. سایز ذرات مه و سرعت جریان سم نسبت به نوع نازل فوگر حرارتی متغیر است. موتور سبک وزن این دستگاه از نوع جت پالس بوده و فاقد تجهیزات مکانیکی می باشد. ضمن اینکه ظرفیت خروجی جت پالس نسبت به موتور معمولی بالاتر است.

مواد شیمیایی مورد استفاده در این سمپاش می بایست قابل حل شدن در آب بوده و قابلیت ترکیب با مواد دودزا را داشته باشد. به محض روشن شدن فوگر و باز شدن شیر نازل، مواد شیمیایی به سرعت به شکل مه در می آید. با وجود سیستم قطع کن اتوماتیک در فوگر حرارتی می توان در مواقع اضطراری، به سرعت دستگاه را خاموش کرد. در صورت نصب شعله افکن و نازل مخصوص به فوگر حرارتی، عملیات شعله افکنی قابل انجام می باشد.

نحوه کار فوگر حرارتی

سم پاش حرارتی دارای دو مخزن برای سم و سوخت بنزینی می باشد. محلول سم درون مخزن فوگر حرارتی با عبور از مسیر جریان به خروجی لوله اگزوز می رسد. پروانه کوچکی درست در مجاورت به مخزن بنزین و در پشت لوله قرار گرفته و باعث دمیده شدن هوا تحت فشار به داخل می شود.

بدین ترتیب دستگاه روشن شده و هوای دمیده شده در تماس با لوله داغ به صورت هوای داغ و پر فشار خارج می شود. سم از لوله باریک ریخته شده و به صورت مه در می آید. اپراتور فوگر حرارتی به کمک افزایش گاز قادر به افزایش فشار و سرعت پاشش سم خواهد بود. به علت تماس کوتاه هوای گرم با سم به میزان 1/0 ثانیه، این گرما هیچ گونه آسیبی برای محلول سم به دنبال ندارد.

فواید سمپاش فوگر حرارتی

  • ساده بودن کار با آن
  • پرتابل بودن
  • قدرت سمپاشی مطلوب در شرایط تراکم بالای آفت ها
  • تمیز کردن و پر کردن آسان مخزن
  • یکنواختی پاشش سم
  • جنس بدنه از استیل مقاوم به زنگ زدن و خوردگی

برخی از محصولات مرتبط در ویترین‌نت

ویژگی های فنی سمپاش فوگر سرد

در سمپاش فوگر سرد به روش ULV روش محلول سم به ذرات بسیار کوچک یا مه تبدیل می شود. یک دمنده جریان مداوم هوا با فشار کم تولید می کند. این افت فشار به سرعت موتور وابسته است. به این صورت که محلول سم در تماس با هوای کم فشار به شکل ذرات مه در می آید. در نتیجه در مه پاش سرد بدون نیاز به بالا رفتن دما، مه یا بخار ایجاد می شود.فوگر سرد با ایجاد ذرات سم به قطر 1 تا 150 میکرون به منظور ضدعفونی، کودپاشی و محلول پاشی کاربرد دارد. این دستگاه در سالن های قارچ، دامداری، مرغداری، گلخانه ها و همچنین ضدعفونی نمودن اماکن عمومی کاربرد دارد. اجزای تشکیل دهنده فوگر سرد شامل مخزن، دمنده و در برخی مدل ها پمپ می باشد. نیروی محرکه فوگر سرد به وسیله باتری، برق یا موتور احتراقی بنزینی تأمین می شود.

فواید سمپاش فوگر سرد

  • صرفه جویی در مصرف مواد شیمیایی
  • بیشترین پوشش سطحی با توزیع یکنواخت و مؤثر
  • به حداقل رسیدن احتمال آلودگی محیطی و مسمومیت
این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *