هد ذرت چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

معرفی هد برداشت ذرت

هد ذرت از ادوات و تجهیزات برداشت ذرت است. در هنگام برداشت ذرت، به طور معمول در دو مرحله صدماتی به دانه های ذرت وارد می شود، یکی در مرحله جدا کردن سنبله بلال از ساقه بلال و دیگری در مرحله جدا کردن دانه های ذرت از سنبله ذرت. این صدمات باعث از بین رفتن مقداری از محصول و در نتیجه کاهش سود کشاورزان می شود. در مرحله برداشت سنبله ذرت اگر از کمباین استفاده شود،  تلفاتی به این محصول وارد می­شود. برای جلوگیری از تلفات محصول و کنترل کاستی ها در برداشت ذرت ، از هد برداشت ذرت استفاده می­گردد. از مزایای استفاده از هد ذرت کمک به برداشت بهتر محصول و افزایش سودهی آن است. در این ابزار تغییراتی در دماغه کمباین داده شده و به صورت مخروطی در آمده است. در دماغه‌های معمولی، نیرویی که برای جدا کردن ساقه به کار می­رود به حالت قائم وارد می‌شود، به همین دلیل در هنگام برداشت، صدمات زیادی به محصول زده می­شود و سبب هدر رفتن بیش از اندازه ذرت می‌شود. هد ذرت زنی قابلیت اتصال بر روی انواع مدل های کمباین را دارد و در مدل­های پنج و شش ردیفه وجود دارند. در این ابزار قسمت حلزونی بغل و هم چنین قسمت چاقوی زیرین را به آن اضافه کرده اند. هد ذرت­های جدید شامل بسیاری از ویژگی هایی است که اجازه می دهد در سرعت های بالاتر و در شرایط بسیار نامطلوب زمین، بتوان ذرت بیشتری برداشت کرد. با این دستگاه، نه تنها بهره وری و صرفه جویی در دانه به حداکثر می رسد، بلکه خدمات تعمیر و نگهداری ساده شده است، به طوری که عمر دستگاه برداشت طولانی تر شود.
هد ذرت دارای انواع مختلفی است که در ادامه توضیح داده میشود.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت هد ذرت

هد ذرت از ادوات و تجهیزات برداشت ذرت است. در هنگام برداشت ذرت، به طور معمول در دو مرحله صدماتی به دانه های ذرت وارد می شود، یکی در مرحله جدا کردن سنبله بلال از ساقه بلال و دیگری در مرحله جدا کردن دانه های ذرت از سنبله ذرت.

هد ذرت پنج ردیفه تاشو

برای آنکه کمباین با اتصال هد ذرت، راحت تر بتواند در جاده حرکت کند هد برداشت ذرت تاشو، طراحی و ساخته شده است. این هد برداشت ذرت قابلیت تاشدن را دارد و در هنگام تاشدن، ابعاد آن کمتر شده و باعث سهولت حرکت آن در جاده می­شود. کار برداشت ذرت در چند مرحله صورت میگیرد، در مرحله اول هد ذرت باعث برداشت ذرت با سرعت بالا می­گردد. در نوکهای جلوی دستگاه، غلتک هایی وجود دارد که ساقه را بریده و سنبله بلال را از بوته جدا می نماید. در مرحله بعد توسط دستگاه دیگری، دانه های ذرت از ساقه آن جدا می­شود. پس از آن، در مرحله سوم تیغه های متصل به چرخ دنده، چرخش می کند و ساقه ذرت را با دستگاه خرد کن برای استفاده های دامی و کشاورزی خرد می نماید.

ویژگی­های هد ذرت پنج ردیفه عبارتند از :

– قابليت برداشت ذرت دانه اي
– هد ذرت کمباین سبك و قابل نصب بر روي انواع كمباين هندیر
– سهولت انجام كليه تعميرات حتي در مزرعه
مشخصات فنی این دستگاه عبارتست از :
– توان 5 اسب بخار
– ورودی 600 دور در دقیقه
– ظرفیت برداشت 5 هکتار در 8 ساعت
– انتقال نيرو از دو جهت
– مجهز به ۵ گيربكس پرتوان و مستقل

برای آنکه کمباین با اتصال هد ذرت، راحت تر بتواند در جاده حرکت کند هد برداشت ذرت تاشو، طراحی و ساخته شده است.

ویژگی های هد ذرت چهار ردیفه

– سبك و قابل نصب بر روي كمباين جاندیر
– انتقال نيرو از دو جهت
– سهولت انجام كليه تعميرات حتي در مزرعه

مشخصات فنی این دستگاه عبارتست از :

– تک سیلندر
توان 45 اسب بخار
– دور ورودي با 600 دور در دقيقه
– ظرفيت برداشت  4 هكتار در 8 ساعت
– مجهز به 4 گيربكس پرتوان و مستقل

دستگاه خردکن سنبله ذرت

دستگاه خردکن سنبله ذرت  روی سر ذرت قرار می­گیرد و تیغه ها بر روی چرخ دنده ای است که با حداکثر سرعت 2200 دور در دقیقه می چرخند. تیغه های جداکننده دانه های ذرت را از سنبله ذرت جدا می­کند. پس از جدا شدن دانه ها، ساق بلاق باقی مانده توسط خرد کن تبدیل به خوراک دام و یا مالچ می­شود.

سایت ویترن نت، با گرد آوری تامین کنندگان و تولید کنندگان هد ذرت ، بستری را برای مقایسه و بررسی قیمت این دستگاه برای شما عزیزان فراهم کرده است. با توجه به قیمت های مختلف دستگاه ها، جهت اطلاع از نحوه کارکرد دستگاه و اطلاعات فنی مورد نیاز، به سایت ویترین نت مراجعه نمایید.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *