دستگاه‌ بوجاری حبوبات چیست؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

دستگاه بوجاری حبوبات یکی از دستگاه‌های مورد استفاده در صنایع غذایی  است که برای پاک کردن، سایز بندی کردن، پولیش کردن و بسته بندی انواع حبوبات و غلات در صنعت بسته بندی نیز به کار برده می‌شود و به این ترتیب تصفیه و آماده سازی  محصولات انجام میگیرد. در سال های گذشته و پیش از پیشرفت سیستم های صنعتی تمامی این موارد به شکل دستی و توسط کارگر‌های مختلف انجام می‌شدند اما در سال های اخیر مدل های مختلف دستگاه بوجاری حبوبات به شکل تمام اتوماتیک این موارد را انجام می دهند. دستگاه بوجاری حبوبات در مدل های مختلفی در بازار موجود است که ابتدا به معرفی آن ها خواهیم پرداخت و سپس در خصوص نحوه کار و کاربرد های این دستگاه بیشتر توضیح خواهیم داد.

حتما ببینید: لیست قیمت دستگاه بوجاری حبوبات

دستگاه بوجاری حبوبات یکی از دستگاه‌های مورد استفاده در صنایع غذایی  است که برای پاک کردن، سایز بندی کردن، پولیش کردن و بسته بندی انواع حبوبات و غلات در صنعت بسته بندی نیز به کار برده می‌شود

انواع دستگاه بوجاری حبوبات

 

دستگاه بوجاری حبوبات چهار توزین صنعتی

این دستگاه‌های بوجاری به شکل معمولی دارای چهار بخش ورودی مختلف هستند و می توانند همزمان چهار محصول مختلف و یا محصول های یکسان را بوجاری و بسته بندی کنند. 

دستگاه بوجاری چهار توزین خانگی (ارتفاع پایین)

این دستگاه های بوجاری حبوبات نیز دارای چهار ورودی هستند اما ورودی آنها در اندازه های کوچکتری است که برای استفاده از کسب و کارهای خانگی و یا کارگاه های بسته بندی کوچک مناسب هستند. 

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه‌ بوجاری، با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید :  02191001170

 

دستگاه بوجاری دو توزین صنعتی

این مدل ها نیز دارای دو ورودی هستند و همانند مدل چهار توزین قابلیت کار همزمان روی محصولات مختلف یا یکسان را دارند.

دستگاه بوجاری دو توزین خانگی (ارتفاع پایین)

دو ورودی مختلف با ارتفاع پایین این مدل را به یکی از پر فروش ترین دستگاه های بوجاری حبوبات در بازار تبدیل کرده است.

دستگاه بوجاری حجمی

دستگاه بوجاری حبوبات حجمی می تواند به شکل دائمی و همیشگی عملیات بوجاری و بسته بندی حبوبات و غلات را ادامه دهد. این دستگاه ها برای کارخانه های بزرگ صنعتی که حجم تولیدی بالایی دارند، بسیار مناسب هستند.

دستگاه بوجاری حبوبات حجمی می تواند به شکل دائمی و همیشگی عملیات بوجاری و بسته بندی حبوبات و غلات را ادامه دهد. این دستگاه ها برای کارخانه های بزرگ صنعتی که حجم تولیدی بالایی دارند، بسیار مناسب هستند.

دستگاه بوجاری پودری

 دستگاه های پوردی برای بوجاری و بسته بندی انواع سبزی های خشک و دیگر گیاهان دارویی و پودرهای غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه های بوجاری از حساسیت بالایی برخوردارند و می توانند به خوبی تمامی موارد را از محصول اصلی جدا کنند.

دستگاه بوجاری تک توزین آنالوگ

این مدل ها ارزان ترین مدل دستگاه بوجاری حبوبات موجود در بازار هستند که به شکل نیمه اتوماتیک کار می‌کنند و فقط از یک ورودی بهره می‌برند. برخی کارگاه‌های کوچک و کسب و کارهای خانگی از دستگاه بوجاری تک توزین استفاده می کنند. 

نحوه کار دستگاه بوجاری حبوبات

با استفاده از دستگاه بالابرهای موجود برای دستگاه بوجاری حبوبات، حبوبات و یا غلات مورد نظر در داخل آن ها ریخته می شوند تا از توزین ها بالای دستگاه وارد شوند. در اولین مرحله باید سنگ و خاشاک و کلیه آشغال های بزرگ از حبوبات جدا شوند. این عملیات با استفاده از لرزش و همچنین وزش باد انجام می شود. در مرحله بعدی باید حبوبات را از یکدیگر جدا کرد و قطعات کوچک تر را از آن ها کنار گذاشت. این مرحله بر روی غلطک های دستگاه بوجاری حبوبات صورت می گیرد. بر اساس نوع حبوبات مصرفی و همچنین خواسته های بازار می توان حساسیت دستگاه را کم و یا زیاد کرد.پس از جدا شدن تمامی موارد اضافی از حبوبات و غلات، باید آن ها را بر اساس اندازه دسته بندی کرد. معمولا حبوبات و غلات بزرگتر ارزش و قیمت بیشتری دارند. این مرحله با استفاده از الک های خاص و همچنین لرزش و وزش باد انجام می شود.
حبوبات و غلات جدا شده با قرار گرفتن روی غلطک های مخصوص و لرزش پولیش کشیده می شوند تا ظاهر براق و جذابی به دست آورند. بدین ترتیب بخش های خشک و نامناسب حبوبات نیز از آن ها جدا خواهد شد و یک محصول با کیفیت، بوجاری و پولیش شده برای شما باقی خواهد ماند. بیشتر مدل های دستگاه بوجاری حبوبات به سیستم های بسته بندی نیز مجهز هستند و می توانند حبوبات و غلات را در بسته بندی هایی با اوزان مختلف بسته بندی کنند. در صورت نیاز به محصولات عمده نیز می توانید محصول نهایی را در داخل گونی بریزید.

دستگاه بوجاری حبوبات یکی از دستگاه‌های مورد استفاده در صنایع غذایی  است که برای پاک کردن، سایز بندی کردن، پولیش کردن و بسته بندی انواع حبوبات و غلات در صنعت بسته بندی نیز به کار برده می‌شود
 

کاربرد های دستگاه بوجاری حبوبات

  • تمیز کردن انواع حبوبات و غلات از سنگ و خاشاک
  • جدا کردن انواع حبوبات و غلات از یکدیگر
  • دسته بندی حبوبات و غلات در اندازه های مختلف
  • پولیش و برق انداختن حبوبات و غلات مختلف
  • بسته بندی حبوبات و غلات در اندازه ها و وزن های مختلف
این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *