انواع بالابر مواد غذایی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

انواع بالابر مواد غذایی

بالابر مواد غذایی، از محصولاتی است که در صنایع بسته بندی و صنایع غذایی و کارخانجات تولید مواد غذایی برای انتقال مواد اولیه و محصولات غذایی به کار می رود و در واقع جزء ملزومات بسته بندی محسوب می‌شود. این نوع بالابر در انواع مختلفی وجود دارد که در ادامه تشریح می شوند.

انواع بالابر مواد غذایی-بالابر مواد غذایی از انواع بالابر هایی است که در صنایع بسته بندی و انتقال مواد غذایی کاربرد دارد.

بالابر مواد پودری

بالابر پودری در طرح های حلزونی برای حمل مواد غذایی به داخل مخازن و ظروف دستگاه های بسته بندی پودری، مورد استفاده قرار می گیرد.نوعی از این بالابر خطوط مواد غذایی،  برای انتقال نمک به مخازن دستگاه های مخصوص بودادن و برشته کردن و تفت دادن خشکبار استفاده می شود و نوع دیگری از بالابر پودری جهت بالابردن یا پایین آوردن مواد پودری در انواع مواد شیمیایی و دارویی به کار می رود.

 

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه بالابر مواد غذایی

دستگاه بالابر پودری-انواع بالابر مواد غذایی-دبالابر میوه جات

بالابر میوه جات

بالابر میوه جات جهت انتقال حبوبات و خشکبار و میوه جات کاربرد دارد. جنس این نوع بالابر تمام استیل بوده و از ظروف سبدی برای انتقال محصولات با ظرفیت حدود 3000 کیلوگرم در ساعت، استفاده می شود. سیستم عملکرد آن به صورت الکترومکانیک بوده و برق مصرفی دستگاه سه فاز است. این بالابر دارای ادوات برقی می باشد که به صورت اتوماتیک منبع برق را قطع و وصل می کند.

بالابر مواد گرانولی

این نوع از دستگاه بالابر مواد غذایی مواد گرانولی را به داخل مخزن دستگاه‎های مخصوص بسته‌بندی توزینی و حجمی مواد انتقال می دهد که قبلا به تفاوت های آنها اشاره شده است.
نوعی از این بالابر برای انتقال محصولات غذایی گرانولی به داخل دستگاه‌های کیسه پرکن و سیستم‌های توزین و دستگاه آسیاب مخصوص کوبش دانه‌های ادویه‌جات که در گذشته به معرفی و بررسی تخصصی دستگاه آسیاب پرداخته شده است،کاربرد دارد.بالابر مخصوص انتقال خشکبار به داخل مخازن دستگاه های بودادن و برشته کردن و تفت دادن خشکبار، نوع دیگری از این گونه بالابر هاست.
نوعی از بالابر خطوط مواد غذایی برای انتقال انواع محصولات گرانولی دارویی، شیمیایی و غذایی کاربرد دارد.
دستگاه پرکن گرانولی برای پرکردن انواع گوناگونی از مواد گرانولی به کار می رود. موادی از قبیل دانه گیاهی، نمک، پودر چای، دانه های قهوه، آب نبات های تکه ای، میوه های خشک، قطعات پاستا کوچک، مواد خوراکی و تنقلات، مواد غذایی حیوانات خانگی و مواد غذایی خشک مخلوط، به عنوان مواد گرانولی به حساب می آیند.

انواع بالابر مواد غذایی-بالابر پودری-دستگاه بالابر مواد غذایی از انواع بالابر برای انتقال مواد غذایی در صنعت بساه بندی مواد غذای است.

بالابر های پله ای

بالابرهای پله ای یا پله دار یکی از انواع بالابر مواد غذایی است که کاربرد بسیاری در حمل و نقل و انتقال محصولات مواد خوراکی در خطوط تولید دارد. عملکرد این دستگاه به صورت تمام اتوماتیک بوده و شامل نوار های نقاله جهت انتقال مواد اولیه و یا محصولات  به قسمت های مختلف می باشد.
دستگاه بالابر پله ای یا پله دار، شامل سیستم های مختلف دیگری می باشد که عبارتند از:
مخازن ذخیره سازی مواد اولیه ، سیستم لرزانده یا Vibrator برای میزان کردن و کنترل سطح مواد اولیه ، سیستم انتقال دهنده از نوار نقاله.
نوارهای نقاله مواد غذایی که کاربرد گسترده ای در این صنعت دارند باید کاملا بهداشتی بوده و از جنس‌های قابل شستشو و تمیزکاری باشد.
نوار نقاله‌های دستگاه‌های بالابر پله دار از جنس های مختلف پی وی سی و پلی آمید می‌باشد که کاملا بهداشتی بوده و در خطوط مختلف تولید مواد غذایی خشک مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع بالابر مواد غذایی-دستگه بالابر پودری-دستگاه بالابر پودری برای حملو نقل مواد غذایی کاربرد دارد.

قیمت انواع بالابر مواد غذایی

قیمت دستگاه‌های بالابر بستگی به مشخصات مختلفی دارد که در زیر آمده است:
– مشخصات فنی دستگاه و اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن آن
– ظرفیت و سرعت کار دستگاه
– نوع کاربرد آن در انتقال مواد پودری، مواد گرانولی یا دیگر محصولات غذایی

با توجه به قیمت های مختلف دستگاه‌ها، جهت اطلاع از نحوه کارکرد دستگاه و اطلاعات فنی مورد نیاز، به سایت ویترن نت مراجعه کنید.

 

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *