ویژگی های فنی چوب خرد کن

چوب خرد کن
زمان مطالعه: 3 دقیقه

ویژگی های فنی چوب خرد کن شامل موارد زیر می باشد.

ویژگی های فنی چوب خرد کن بر اساس ماکزیمم قطر چوب ورودی، نیروی محرکه، سیستم خرد کنندگی، ثابت یا چرخ دار بودن، و محصول خروجی و ظرفیت تولید دستگاه قابل بررسی خواهد بود.

  • ماکزیمم قطر ورودی چوب
  • نیروی محرکه
  • سیستم خرد کنندگی
  • ثابت یا چرخ دار بودن
  • ظرفیت حجمی دستگاه (kg/hr)
  • قطر محصول خروجی
  • نوع محصول خروجی

دستگاه های چوب خرد کن از نظر ماکزیمم قطر شاخه ورودی

چوب خرد کن ۲ اینچی

با توان موتور ۱۰ اسب بخار و ماکزیمم قطر شاخه ورودی تا ۵ سانتیمتر

چوب خرد کن ۳ اینچی

با توان موتور 16 اسب بخار و ماکزیمم قطر شاخه ورودی تا 8 سانتیمتر

چوب خرد کن ۶ اینچی

با توان موتور 35 اسب بخار و ماکزیمم قطر شاخه ورودی تا 15 سانتیمتر .

چوب خرد کن دوگانه

با توان موتور 15 اسب بخار و دو کانال تغذیه چوب، ماکزیمم قطر شاخه ورودی کانال اول تا 3 سانتیمتر، ماکزیمم قطر شاخه ورودی کانال اول تا 7 سانتیمتر

دستگاه های چوب خرد کن از نظر نوع نیروی محرکه

چوب خرد کن بنزینی

با توان موتور 12 تا 15 اسب بخار و ماکزیمم قطر شاخه ورودی 5 تا 9 سانتیمتر ساخته می شود. سیستم تغذیه در این دستگاه به صورت ثقلی بوده و وارد کردن فشار اضافی روی ضایعات لازم نیست. پس از ورود شاخه چوب به داخل دستگاه، به صورت اتوماتیک مکش شده و خرد می گردد.

از جمله ویژگی های فنی چوب خرد کن بنزینی دارا بودن قطعات با کیفیت، تیغه های دوبل و عمر بالای این دستگاه می باشد. به طوری که پس از کند شدن یک لبه تیغه می توان از لبه دیگر آن استفاده کرد. چوب خرد کن باغی بنزینی با دو موتور با توان های 14 و 15 اسب بخار تولید می شود. این دستگاه با ماکزیمم قطر شاخه ورودی 7 سانتیمتر و قیف ورودی بزرگ در خرد کردن شاخه های درختان کاربرد دارد.

چوب خرد کن دیزلی

چوب خرد کن دیزلی نسبت به چیپر بنزینی دارای ماکزیمم قطر شاخه ورودی بزرگتری می باشد. بنابراین از سیستم فیدر هیدرولیک در عملیات خرد کردن استفاده می شود. به این صورت که توسط نیروی هیدرولیک و دندانه های فیدر، قطعات چوب به طرف تیغه های چیپر دیزلی رانده می شود. در چیپرهای صنعتی با قطر شاخه ورودی بیش از 15 سانتیمتر از سیستم فیدر هیدرولیک استفاده می شود.

چوب خرد کن برقی

توان موتور نسبت به انواع بنزینی پایین تر بوده و ماکزیمم قطر شاخه ورودی 4 سانتیمتر می باشد. چوب خرد کن برقی دارای سیستم ورودی و خروجی نوار نقاله ای و الکتروموتور 40 اسب بخار می باشد. این دستگاه به منظور خرد کردن ضایعات چوبی در مقیاس های بزرگ کاربرد دارد.

چوب خرد کن تراکتوری

نیروی محرکه مورد نیاز در چوب خرد کن تراکتوری از موتور تراکتور تأمین می شود. مدل سوار شونده این دستگاه بر روی اتصال سه نقطه تراکتور سوار می شود. مدل کششی این چوب خرد کن چرخ دار بوده و به نقطه مالبند تراکتور متصل می شود. در چوب خرد کن کششی به نسبت سوار شونده، قطر شاخه ورودی بزرگتر می باشد.

برخی از محصولات مرتبط در ویترین‌نت

دستگاه های چوب خرد کن از نظر سیستم خرد کنندگی

از نظر سیستم خرد کنندگی دستگاه چوب خرد کن در دو نوع دیسکی و درامی ساخته می شود.

چوب خرد کن دیسکی

در چوب خرد کن دیسکی قطعات چوبی توسط برش مماسی تیغه ها خرد می شود. قطر محصول خروجی در این چوب خرد کن غیر یکنواخت بوده و قابل کنترل نمی باشد.

چوب خرد کن های دیسکی باغی

ویژگی های فنی چوب خرد کن دیسکی باغی شامل راحتی در حمل و نقل، ماکزیمم قطر شاخه ورودی 7 سانتیمتر و قیمت مناسب می باشد.

چوب خرد کن های دیسکی صنعتی

قطر شاخه ورودی در چیپر صنعتی دیسکی بزرگتر بوده و دارای سیستم فیدر می باشد.

چوب خرد کن درامی

از جمله ویژگی های فنی چوب خرد کن درامی امکان تنظیم قطر محصول خروجی به کمک کم و زیاد کردن سرعت فیدر می باشد. خرد کردن چوب توسط تیغه های سوار بر روتور دوار انجام می شود. تیغه ها به طرف چوب حمله کرده و برش و خرد کردن چوب با زاویه نود درجه صورت می گیرد. محصول خروجی به شکل تراشه چوب بوده و نسبت به خروجی دستگاه های صنعتی یک دست و هم اندازه می باشد.

چوب خرد کن های درامی باغی

در چوب خرد کن درامی باغی فیدر به صورت ثقلی بوده و نسبت به مدل دیسکی باغی بوده وزن آن بیشتر است. به این دلیل کم توان بودن موتور برقی تک فاز برای راه اندازی این دستگاه، با موتور بنزینی تولید می شود. تراشه چوب به صورت پرتابی از این چیپر خارج خواهد شد.

چوب خرد کن های درامی صنعتی

در این چیپر فیدر جریان پیوسته بوده و سیستم ورودی و خروجی توسط نوار نقاله انجام می شود. از فواید این دستگاه نسبت به مدل های دیسکی، خروجی یکنواخت و عملکرد بالا می باشد. با وجود صفحه غربال در چوب خرد کن درامی صنعتی محصول خروجی به شکل مالچ یا تراشه چوب و کاملاً یکدست خواهد بود.

این صفحه را به اشتراک بگذار:
خریدار هستم

با ثبت یک درخواست، از تامین کنندگان مختلف استعلام قیمت بگیرید، مقایسه کنید و بهترین خرید را انجام دهید.

استعلام قیمت
تامین‌کننده هستم

اطلاعات تماس و محصولات خود را ثبت کنید، بی واسطه با خریداران در ارتباط باشید و فروش خود را افزایش دهید.

ثبت نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *